Da li je moguca trudnoca??

mama112

Poslednju menstruaciju sam imala 24.11., odnos sam imala 9.12., kasni mi 6 dana. Juce sam napravila test i negativan je. Koju su uzroci kasnjenja

Ivo Balenović, dr. med.

Uzrok kašnjenja može biti hormonska neravnoteža. Ona može biti uzrokovana stresom, promjenom u tjelesnoj težini, pojačanim tjelesnim naporom ili zbog poremećaja u radu drugih hormona (hormona štitnjače ili prolaktina)

Barbara205

Poštovani,
Posljednja mjesečnica mi je započela 26. 12. te je trajala 5 dana, imala sam nezasticeni spolni odnos danas (7.dan ciklusa) gdje decko nije ejakulirao u mene ali nakon toga smo malo prebrisali i nastavili te ponovno nije ejakulirao u mene. Obično mi ciklus traje između 25 i 28 dana. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce i ima li potrebe za pilulom za dan nakon?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i prema ostalom što ste naveli smatram da ne postoji mogućnost trudnoće.

Kaca27

Pozdrav, ciklus mi je bio 13.12. ( Vec dva meseca mi kasni po 3,4 dana ). Tri dana Posle ovulacije koja mislim da se desila ( vodim kalendar ) pocelo je oskudno krvarenje, koje traje i sad, to je vise kao sekret sa sukrvicom, imam odnose nezasticene. Radila sam hormone posli ciklus bili su u granicama. Imam bolne grudi. Da li da iskljucim trudnocu ?

anonimnosepredstavljam

Dobar dan, 01.01. sam imala analni odnos sa deckom. Koristio je zaštitu te nije ejakulirao nikako. Također, 01.01. mi je bio dan ovulacije. Stomak me boli kao kad treba doći mensturacija, je li na opisani način moguća trudnoća?

Kaca27

Postovani, odnosi su redovni. I u vreme ovulacije. I pre i posle.

Mateja123

Vecer ovako zadnju menstruaciju sam imala 13.12 spolni odnos sam imala za vrijeme plodnih dana jel radimo na bebi...prije 3 dana smo imali spolni odnos bez zastite a plodni dani mi traju....od jucer imam bolove u donjem djelu trbuha i ledja i bolove u desnom jajniku...dali je to trudnoca ili mozda neka upala..hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana kaca27, uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anonimno se predstavljam, na opisani način trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mateja, prerano je da bi znali radi li se o trudnoći. Ukoliko menstruacija bude kasnila uradite test

Leonardaa9

Dobar dan.
Zabavljala sam se sa dečkom kojem sam mastrubirala nakon čega je on svršio. Brisli smo to maramicama, a nakon 2 minute je legao na mene (pri čemu smo bili goli) te su nam se spolni organi dodirivali. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće?
Također me nakon malo više minuta (10ak) dirao i "prstenjačio". Postoji li mogućnost trudnoće? Molim Vas za što brži odgovor, zabrinuti smo.

Marijaa99

Poštovani, molim Vas za što brži odgovor.
Bila sam sa dečkom i prvo smo se malo igrali, on je mene "prstenjačio", a ja sam njemu masturbirala spolni organ. Nakon nekog vremena je svršio. Brisali smo maramicama spermu, a 3 minute poslije je legao na mene te pri tome nismo imali odjeću. Ležali smo tako da nam se spolni organi diraju. Zanima me može li doći do trudnoće ako je slučajno ostalo sperme koju nismo obrisali na njegovom spolnom organu.
Također me nakon par minuta ponovno dirao i "prstenjačio", no tada ja njega nisam te nije opet svršio.
Mogu li biti trudna?
Molim vas brzi odgovor jako smo zabrinuti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovane Leonarda i Marija, na opisani način trudnoća nije moguća.

nejmar

S obzirom da ne znam jel se moje pitanje poslalo napisat cu jos jednom. Oprostite na smetnji ako vec jest.
Moja djevojka ima redovne cikluse koji traju po 28 dana. U vecini slucajeva ne kasni, sto je slucaj i kod zadnje menstruacije. Dobila je 23.12, trajalo je standardno 5 dana, do 27-28 12. Odnos smo imali 31.12 ujutro, koji po kalendaru koji prati je neplodni dan. Pri ejakulaciji sam dosta siguran da nista nije ostalo u njoj, ali mene brine to sto se ejakulicija desila vani, pa da u kojem slucaju nesto nije pobjeglo u nju. Zanima me kakve su sanse za trudnocu, s obzirom da su neplodni dani, odnosno 9. dan ciklusa.
Hvala unaprijed i oprostite na smetnji.

Poštovanje,
Zadnju menstruaciju dobila sam 27.11.
Odnos sam imala 16.12. sa zaštitom koja je prilikom odnosa pukla.
Inače sam na pilulama (Daylla) zbog regulacije ciklusa koji uz tablete je reguliran dosta (28-29 dana). Ponekad mi izostane menstruacija ali rečeno mi je da je to normalno. I dogodi mi se da zaboravim popit tabletu ponekad.
Menstuaciju nisam još dobila... Zbog svega toga zanima me je li moguća trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani nejmar, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ancicaplavooka, pošto uzimate oralne kontraceptive ne postoji mogućnost trudnoće.

12345sanii

Dobro večer,
Situacija je sledeća, za novogodišnju vecer, na dan moje ovulacije, ciklusi su mi redovni 28 dana uvijek na isti dan, decko i ja smo popili i odnos se desio samo par puta, manje od minut bez ikakve zastite, te smo prestali kada sam se sjetila da je dan ovulacije, znaci nije bilo ejakulacije ni unutra, ni vani.Brine me to da mozda nije ostalo spermija od prethodne ejakulacije koja nije bila 2,3 sata sigurno prije toga.Osjecam bol u jajnicima, donjem dijelu stomaka.Predpostavljam da je neka upala u pitanju.Pitanje mi je da li postoji ikava mogucnost da dodje do trudnoce.
I zanima me da li od odnosa bez sigurne ejakulacije u rodnicu moze doci do trudnoće,te koliko je stopostotno pravilna i ispravna metoda prekinutog snosaja sigurna za sprijecavanje trudnoce, te koliki je zivotni vijek zaostalih spermija u muskom spolovilu od prethodnog odnosa.
Izvinjavam se na ovako dugackom pitanju, iscekujem vas odgovor i unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Životni vijek spermija u genitalnom traktu je oko 72 sata, a izvan njega nekoliko minuta. No, da bi došlo do oplodnje potrebno je da određena količina ejakulata (oko 1 ml) dospije u rodnicu. Nekoliko zaostalih spermija nije u stanju probiti se do jajovoda i oploditi jajnu stanicu. Metoda prekinutog snošaja nije pouzdana jer može doći do izlaska određene količine sjemena prije samog orgazma.