Mogucnost trudnoce?

Matej0000

Postovani doktore! Dakle imao sam kratkotrajni spolni odnos sa djevojkom. Pri tome mislim mozda minutu, dvije i svrsio sam dosta kasnije. Sat vremena nakon toga smo ponovno imali, mozda na 2-3 minute. Dali postoji mogucnost za trudnocu? Dali je moguce da je malo sperme ostalo?
Dan nakon toga smo ponovno imali par minuta. Svaki puta se svrsilo sastrane.

Ivo Balenović, dr. med.

Puno bi značilo da znamo da li je odnos bio u vrijeme plodnih dana. No, bez obzira, prema navedenom šanse za trudnoćom su samo teorija.

nis

Pozdrav, imala sam zaštićeni odnos 6. dan ciklusa koji varira 30 do 34 dana. Prema tome to su neplodni dani i mala šansa za trudnoćom? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ukoliko je bio još i zaštićen, ne postoji niti teoretska mogućnost trudnoće.

Poštovani,

koristila sam jako kratko Yazz pilule i prestala uz saglasnost ginekologa da ih koristim. Imala sam nezaštićen odnos sa partnerom u periodu plodnih dana ali nije došlo do ejakulacije u materici. Da li postoji šansa za trudnoću? (Partner je siguran da nema razloga za brigu ali ja stalno paničim u vezi sa tim?
Hvala Vam na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Jasmina1234

Postovani

inace moja menstruacija traje 7 dana obilna ali ovaj mj dosta slabije ide i bilo je par ugrusaka i sada 5 dan ide ali isto slabo.. Dosla je 4 dana ranije je li moguca trudnoca? grudi su me prestale boljet...moze li bit slabija mozda od stresa?

sanidica

Postovani, ponekad se desi da mi menstruacija pocne blagim krvarenjem koje nekad bude braon nekad crveno nekoliko dana i onda krene pravo krvarenje. Prosla menstracija m je bila u redu , inace su mi uvek redovne , proslu sam dobila 28.09. i trajala je do 04.10. s tim sto su ti poslednji dani bili blago braonkasto krvarenje. Negde oko 17.10.sam imala nezasticen odnos.. nekoliko dana posle sam primetila bijeli sekret koji je malo mirisao kao na bijeli luk ili ribu pa sam koristila 6 noci vaginalete MACRIMOR. 26.10. poslednjeg dana kada sam koristila vaginalete poceo je krvavi iscedak da izlazi zajendo sa ostatkom vaginalete sto ujuto iscuri obicno.. 27.10.je to bilo malo jace pa sam mislila da je mesntruacija..to je trajalo do danas, oskudnije i danas nista nema.. inace kada imam menstruaciju malo je obilnija, sada i jeste vrijeme da dobijem i imam simptome valove vrucine, jede mi se slatko, spava mi se ali bolova nemam pa nisam sada nesigurna da li je ovo bila menstruacija i da li mozda postoji mogucnost da sam trudna, da li da uradim test i kada ?

Izvinjavam se na dugom i detaljnom opisu. Unaprijed hvala. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Jasmina, menstruacija ne mora uvijek biti istog intenziteta i trajanja. Prema navedenom najvjerojatnije se radi o pravoj menstruaciji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanidica, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Prema navedenom vjerojatno je u pitanju menstruacija koja nije bila uobičajenog intenziteta. Obzirom na vrijeme proteklo od odnosa možete uraditi test na trudnoću.

sanidica

Postovani doktore, hvala Vam na odgovoru. Evo danas je krenulo jace, pravo krvarenje uz uobicajene menstrualne bolove koje inace imam .

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Poštovani, ponovo se javljam. Ono što me zanima jeste da li je moguće doći do trudnoće ukoliko su postojala 2 odnosa za jedno veče, a da nakon prvog odnosi polni organi nisu isprani vodom nego detaljnije obrisani? Ejakulacija je bila izvan. Izvinite na uznemiravanju, značilo bi mi vaše mišljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom teško da je ostala dovoljna količina sjemena za oplodnju. Mogućnost trudnoće je samo teoretska.

Dmariccc

Postovani doktore,
devojka i ja smo imali odnose pre nesto vise od mesec dana, dok njoj menstruacija kasni 20 dana. Ona inace ima pcos, neredovne menstruacije (kasnilo joj je i do vise od mesec dana), pila je lekove za stabilizaciju ciklusa i stabilizovao joj se na 2-3 meseca (tokom raspusta) medjutim u julu je prestala da ih uzima. Sada je izlozena velikom stresu, fakultet, problemi itd..danas smo uradili test trudnoce i on je pokazao jednu crticu (kontrolnu), a pored nje je stajala samo jedna mala mrlja, dole na dnu testa. Da li je moguce da je test pozitivan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa test bi jasno pokazao ukoliko bi se radilo o trudnoći. Jasno bi bila vidljiva linija ili znak za plus.

Dmariccc

Postovani doktore, da se nadovezem na prethodni post:
na testu je prva crtica cela ali nije skroz tamna (to je mozda test linija), dok je pored nje desno ta tackica na dnu (na mestu gde bo valjda po pravilu trebala biti kontrolna linija). Da li je to neispravan test?

Ivo Balenović, dr. med.

Najbolje je ponoviti test, iako se najvjerojatnije ne radi o trudnoći jer bi tada linija bila jasna. Sve ostalo je teoretiziranje.

Jana91

Postovani,

imam neuredan ciklus, tacnije dijagnosticiran pcos sindrom. Uzimala sam terapiju yasmin pilule mesecima,pa sam prekinula na svoju ruku ne znam zasto. Dok pijem pilule imam menstruaciju, kad prekinem ciklusi izostaju. Zadjnu mesecnicu sam imala na 14.06.2018,uz pomoc primolut nor tablete,moj maticni ginekolog mi je konstatirao amenorhea secundaria. 3ci dan ciklusa radila sam hormonski test, a nalazi su bili sledeci:
FSH 13.08 mIU/ml
LH 3.4 mIU/ml
PROLACTIN 4.91 ng/ml
Estradiol 22.7 pg/ml
TESTOTERON <0.69 nmol/L
DHEA-S 2.6
TSH 1.25 mIU/ml
F T4 11.0 pmol/L
PROGESTERON 0.20 ng/ml

Imala sam odnos 03.11. koristili smo metodu prekinutog snosaja, moje pitanje je dali sa ovakav problem trudnoca je moguca? Inace za sada ne zelim trudnocu, a doktor mi je rekao da uradim Antimiler hormon I da je moguce da teze ostanem u drugom stanuju, ali kad budem htela da ima resenje za to.
Molim Vas za odgovor! Jako sam zbunjena, ovaj problem traje godinama I ne znam vise sta da radim.
Obzirom da nemam ciklus, dali je potrebno da uradim test I ako je potrebno kad?

Unaprijed hvala na odgovoru I nadam se da ste me razumeli obzirom da sam uz Makedonije. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom kod Vas je trudnoća moguća, ali će do nje vjerojatno teže doći. Važno je ustanoviti da li imate ovulacije, a to se radi određivanjem vrijednosti hormona progesterona u drugoj fazi ciklusa (21. dan). Prema tim nalazima vidjet će se da li ovulirate, što je preduvjet za trudnoću.