pitanje za ginekologa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ivana199015

Poštovani,

29.3. sam prestala s uzimanjem Yasmin tableta na neko vrijeme, jer sam ih pila zadnjih 6 godina. 31.3. sam dobila redovnu menstruaciju. Nisam osjetila nikakve simptome po prestanku. Do sinoć. Nakon tuširanja, sam primjetila da imam nekakav rijedak bijeli vrlo slab iscjedak iz desne dojke. On izađe samo kod malo jačeg stiska. Nikakvu bol niti crvenilo ne primjećujem. Pa sam se zabrinula.
Prilikom odnosa svaki put je korištena zaštita. Pa nekako ne sumnjam na rane simptome trudnoće.
Dali bi moglo biti nešto jako zabrinjavajuće? ili da pričekam kroz koji dan pa da se obratim liječniku...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se na forum o dojci na našim stranicama.

PromisedLand

Poštovani,
imam 22 godine i prvu menstruaciju sam dobila s 13 godina. Zadnjih 2,5 godine imam pojačani iscjedak koji je protekom vremena sve obiliniji. Redovita sam u pregledima svakih 6 mjeseci s obzirom da sam do prije 1,5 godine pila Logest tablete. Svi nalazi su uredni, znači iscjedak nema neugodan miris, niti drugačiju boju nego je samo zaista jako obilan u bilo koje doba ciklusa do te mjere da ako ne nosim uložak da promoči preko hlača.
Molila bih Vas da mi odgovorite na pitanje što dovodi do toga, te da li postoji način da se to nekim putem ukloni. Hvala.

tatiana007

Poštovani,

imam pitanje u vezi sukrvice na sredini ciklusa. Imam 23 godine,menstruacije su mi redovne,krvna slika uredna i laboratorijski nalazi mokraće isto tako uredni ''čisti'' i nemam bolove pri odnosu. Ovaj mjesec sam mjesečnice dobila 6.5.,a danas ujutro mi se pojavila sukrvica sa prozirnom sluzi,vodenasto (predpostavljam da je ovulacija)....tako od prilike mi je bilo i prošli mjesec,ali malo bolnija (imala sam grčeve i pritisak)....da li je to normalno? Nema krvi,nego je samo kad idem na nuždu sukrvica (roskasto). Ne pijem kontracepcije,koristim zaštitu (druge metode,prezervativi). Menstruacije mi traju 4 dana,normalne su,nekada imam bolne,a nekada ne......i jednako tako htijela sam vas pitati jesu li normalni ugrušci za vrijeme mjesečnice? Kad preko noći spavam ili mirujem odnosno sjedim,pa kada se probudim ili ustanem dogodi mi se da bude koji ugrušak...nekada malo veći nekada malo manji? Trebam li se brinuti u vezi svega ovoga?

Unaprijed se zahvaljujem na vašem odgovoru,

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Promiseland, napravite cervikalne briseve.
Ako su sterilni, vratite se na pilule koje će drastično umanjiti količinu iscjetka

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tatjana vjerovatno se radi o periovulacijskom iscjetku.
Ugrušci ne moraju ništa značiti, odraz su obilnije menstuacije ili retencije krvi u maternici pa kad se ustanete ispadne ponekad
ugrušak. Svakako treba isključiti organske uzroke obilne menstruacije tj. Ugrušaka kao npr. Miomi, polipi i sl.

zage

Postovani doktore,od 15-21.3. sam imala mens. i krvarenje se nastavilo do 3.4. kad sam otisla na pregled.Uzv je bio uredan i nalaz krvi pa je doktor dao Duphaston kroz 7 dana.Nakon toga sam dobila 11-17.4.Zatim 3.5.,nakon odnosa(tijekom kojeg osjecam laganu bol) opet dobijam,traje uredno 6 dana.Cijelo vrijeme osjecam pritisak unutra i bol uz odnose i nakon njega 19.5. opet mi ide smedi iscjedak a ima i krvi.To jos traje,uz bolove u stomaku i na lijevoj strani.Narucena sam za 2 tj,pa Vas molim za misljenje!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o upali u ginekološkom sustavu ili u mokraćnom. Svakako sugeriram da se javite na pregled.

zage

Svakako cu na pregled,ali moram cekati 2 tj iako idem ovaj put privatno,jer bi kod svog doktora morala cekati vise od mjesec dana.Htjela sam otici izvaditi krv i mokracu,ali da ne gubim vrijeme kod doktorice opce prakse radi uputnice,otici cu do doma zdravlja i napraviti to sto prije.Mozete li mi molim vas reci kakvu tocno pretragu krvi i mokrace da zatrazim?Hvala vam puno na odgovorima!

momo33

Poštovani, primijetila sam na ulazu u rodnicu male ranice, pojavile su se same od sebe te izgledaju kao kada se prst poreže nožem, dvije su te je jedna dužine 1 cm a druga je manja. Mislite li da je to od kakvih gljivica ili nešto drugo? Doma imam vaginalete, pa ne znam dali da ih koristim za to ili ne? I također me zanima, pošto je to ipak rana, mogu li preko toga dobiti kakve bakterije iz mokraće ili stolice ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zage, krvna slika, diferencijalna krvna slika, urin sa sedimentom, crp za početak.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Momo vjerovatno se radi o vulvitisu uzrokovanim s kandidom. probajte mazati nekoliko dana s Canesten masti.

Luna87

Poštovani,

da li se može zaraziti HPV-om prilikom trljanja genitalija s dečkom koji ima HPV i trenutno prisutne kondilome, ali preko tankih hlača? Također, postoji mogućnost da prilikom tog trljanja sam na svojoj odjeći osjetila i presjemenu tekućinu od dečka.

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

1. Šansa za takav način je mala.
2. Moguće je.

Luna87

Puno Vam hvala na odgovoru. Neugodno mi je to pitati, ali s obzirom da sam imala mjesečnicu, nosila sam uložak. Da li je onda šansa za zarazu manja (što se presjemne tekućine tiče, s obzirom da ste napisali da je tako moguća zaraza)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je manja svakako.

zage

Postovani doktore,
upravo me zvala med. sestra jer su mi dosli nalazi papa testa i kaze da imam upalu.Doktor mi je propisao vaginalete ali ne znam tocno koje jer cu ih tek ujutro podic.Posto mi je ovo prvi los papa test ikad,da li se trebam brinuti?Je li upala "samo" upala?Da li se test mora ponavljati?

sanidica

Postovani , pila sam diane 35 zbog akni dvije godine , prvo sam pila zbog akni a potom sam nastavila zbog menstruacije jer mi je pomoglo oko bolova,s ve to je trajalo skoro dvije godine, prestala sam ih piti po preporuci dermatologa nastavila sam sa sensilab kapsulama za akne, kako mi se ne bi povratile zbog naglog prekida pilula. Medjutim ja nisam jos uvek dobila menstruaciju, proslo je vise od 30 dana , nemam odnose, kada da je ocekujem i da li cu uopste dobiti? Hvala

samoti

DOktore, inace vodim bitku sa bijelim pranjem koje zna da bude obilno, bez svraba, miris na bijeli luk. Nisam nista koristila, rasmisljala sam uzeti orvagil vaginalete, da li je to ok? Desila mi se cudna stvar, skoro godinu nemam odnose, medjutim desilo se to da me je decko mazio dole, po klitorisu, ja sam dozivjela orgazam i onda sam osjetila kako mi dole obimno curi bijelo pranje? Da li je to normalno? Hvala, i izvinite na rijecniku i pitanjima.

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 62
Naprijed