pitanje za ginekologa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite Canesten dakako. Odgovorio sam vam zbog čega vam je najvjerovatnije iscjedak.

vladan1997

Pozdrav,zovem se Vladan i u jednom sam veoma specificnom problemu.Kao momak od 16 godina ne znam sta da radim.
E,ovako, lezao sam sa devojkom u krevetu i medjusobno smo se zadovoljavali.Mastubirala mi je i ja sam dozivio orgazam.Obrisao sam spermu oko sebe i na rukama.Ali mislim da je malo sperme ostalo na prstima , koje sam potom gurnuo par puta u vaginu ne dugoko,ali prije nego sto sam joj gurnuo prste proslo je bar 1-2 min.Dali je moguce da ona zatrudni? Cura je nevina i nije nikada imala seksualni odnos,jos nije spremna.Molim vas hitan odgovor?Hvala unaprijed! happyStvarno ni njoj ni meni trudnoca u ovim godinama nije potrebna sad

lady94

Zadnjih dva dana osjecam bol u donjem desnom djelu trbuha i u ledima takoder nize dolje. Uz to imam cudan zelenkasti iscjedak s nekakvim grudicama. Nisam u mogucnosti ici jos kod ginekologa.sto mi je? Imala sam nedavno upalu mjehura, da li je to s tim povezano?

benka

Poštovani,
zbog neredovitih menstruacija ginekologica mi je propisala duphaston tablete nakon kojih sam dobila krvarenje i odmah sam počela piti kontracepcijske tablete. Krvarenje je trajalo sedam dana, nakon toga se pojavio smeđi iscjedak koji je oskudan i traje već pet dana. Zanima me da li je to normalno jer sam prvi put pila te tablete ili da se obratim ginekologici?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vladan, ne brinite. Neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lady vjerovatno se radi o gljivičnoj upali rodnice. Koristite vaginalete Canesten kroz tri večeri.

Janeva12

Postovani

Vec jedna nedela imam vaginalan iscjedak. Prvo krem ruzicaste boje, posle tamno smedja boja. Danas imam jake bolove u levom jajniku prema nogu. Ne znam sta da radim. Pa ako moze neki savet da namalim bol? Nisam u stanju bas da posetim doktor. Imam 24 godini, i redovan menstrualan ciklus. Izvinite na pravopis, iz Makedonije sam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad vam je bila zadnja menstruacija?
Vaše smetnje mi daju misliti da bi se moglo raditi o upali jajnika ili cisti na jajniku.
Svakako posjetite ginekologa.

Janeva12

3 April zadnji ciklus. Danas takodje imam jake bolove, na trenutak osjecam bol u koleno, ondak jajnik pa bubreg. Opet iscjedak. Inace imam osjetlive policisticne jajnike, pre mozda godinu dana ispala mi 6 cm cista ali je bila cudnog oblika pa sam isla da ispituem tumor markere, ali nije bilo potrebno hirurska intervencija pa so terapija smo resili problem, posle neki period desni jajnik se povecao za 3 cm. isti ovaj sto me boli sad, ali nikad nisam imala iscjedak kao sada. Jako se brinem za moje zdravlje, stitim sebe od hladnoca a higiena mi je na prvo mesto , sto iskreno me cudi kako moze da imam uvjek probleme od ovaj tip. Previse sam osjetliva.

Hvala na odgovor.

Janeva12

Izvinjavam se, u prvi post sam pisala levom, sa desnom jajniku imam problem. Moja greska

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cista, možda upala. Svakako posjetite ginekologa.

aoi

poštovani,
dosta sam zabrinuta jer sam napravila glupost pa bih molila za što hitniji odgovor. Zvala sam svoju ginekologicu no nedostupna je tako da se obračam vama. Naime, imam dosta neuredne cikluse (od 40 dana na više). Sad zadnji ciklus mi je trajao 73 dana s obzirom da sam 60. dan bila kod svoje doktorice koja mi je obavila ultrazvuk i prepisala mi Duphaston ( osam dana po jednu tabletu), Plymicol i Arilin vaginalete. Obavila sam terapiju uredno samo što mi se dan nakon zadnje tablete Duphastona i Plymicola dogodio vrlo glup nezaštićen odnos sa ejakulacijom izvan. Dobila sam tamno smeđi, gusti iscjedak 4 dana nakon zadnjeg Duphastona. Opet sam zvala ginekologicu da ju pitam jel smijem početi uzimati kontracepciju (Yaz) no ona je rekla da sačekam pravo krvarenje. Pravo krvarenje se dogodilo odmah dan poslije te sam ja uzela prvu pilulu Yaza i nastavila ih piti. Krvarenje mi je ličilo na menstruaciju prvi i drugi dan no treći je bilo osjetno manje. Na ulošku nekakve smeđe mrljice, kad bi se pobrisala nekad bi bila jarko crvena krv, a nekad smeđi iscjedak. Danas je slična situacija samo što nalazim više krvi nego tog smeđeg iscjetka. Jesam li pogriješila sa uzimanjem Yaza? Može li Yaz uzrokovati kraću menstruaciju bez obzira što je nisam imala 2 mjeseca? Je li moguća trudnoća ako sam od početka uzimanja Yaza imala nezaštićen spolni odnos? (i da, nemam policistične jajnike... tj. nitko mi nije postavio takvu dijagnozu). Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste pogriješila. Ne radi se o trudnoći. Nastavite dalje s uzimanjem yaza.

Independent1

Imam jedan problem, veliki sam paničar.. Prošlu menstruaciju imala sam 17.3. .. i inače su mi menstruacije svakih 29-31 dan.. imala sam ne zaštićen odnos 13.4. ali nije ejakulirao u mene, to bi trebali biti neplodni dani ? menstruacije još nema, ali već 4 dana me boli trbuh i leđa , kao da ću dobiti.. postoji li mogućnost trudnoće?

Cosworth

Poštovani!

Pijem Logest, međutim prošli ciklus sam malo neredovito uzimala (fulala sam oko sat vremena više puta).
Sad sam na novoj kutiji a na dan kad je bio nezaštićeni odnos popila sam drugu tabletu nove kutije.
Imam lagano krvarenje te me zanima da li to može biti implantacijsko krvarenje (točno je 7. dan od odnosa).
Ali, u četvrtak sam obavila papa test, nakon kojeg sam lagano krvarila, petak nisam a u subotu opet jesam.
Da li je to kao posljedica papa testa ili implantacijsko krvarenje?

Hvala puno na odgovoru, malo je zbrkano pitanje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Independent ne brinite. Uskoro će nastupiti menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cosworth, radi se o spotingu zbog uzimanja pilula. Blage oscilacije u uzimanju koje ste imali ne smetaju.

g12345t

Postovani dr.

Vec duze vrijeme imam problema sa urinom, vrlo malo mokrim i na kraju mokrenja pojavljuje se krv uz jaku bol. Ljekar opste medicine me uputio da radim nalaz urina, koji je pokazao dosta bakterija, zatim sam dobila noracin i poslije terapije sam radila urinokulturu (kroz deset dana od zavrsetka terapije noracinom) i urinokultura je bila sterilna. Radila sam ultrazvuk bubrega, nefrolog je dao nalaz prosireni ureter na desnoj strani na samom izlazu iz bubrega, bez kamenca i pijeska, a bubrezi su ok. On insistira da je rijec o urinarnoj infekciji i na ponavljanju urinokulture, isto kao i ljekar opste medicine. Seksualno sam aktivna 2,5 godine, pila sam yaz 2 godine, od decembra ne pijem. Kod ginekologa sam bila prije 9 mjeseci i sve je bilo ok. Moje pitanje glasi, da li do prosirenja uretera moze doci zbog problema sa ginekoloske strane, ili je iskljucivo infekcija urinarnog tipa. Da li da idem ginekologu ili da nastavim lijecenje kao i do sada? Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stvar nije ginekološka. Obratite se obiteljskom liječniku.

g12345t

Hvala vam mnogo na odgovoru. Htjela sam cuti i vase misljenje. Cesto su mi ljekari u zivotu postavljali pogresne dijagnoze, nevezano za ovaj slucaj, pa sam pretjerano oprezna. Hvala.

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 62
Naprijed