pitanje za ginekologa

lutkicazg1

Da li se hsv moze prenijeti,ako partner ima samo herpes u usnoj supljini,a prakticirali su oralni sex, stim da nemaju herpes na spolovilima.

iiivanaaa

Poštovani! Zadnjih par dana na trbuhu sam uočila tanku svjetlosmeđu liniju (ne vidi se baš jako, al ako se zadgleda malo bolje vidi se), koja se proteže od vrha stidne kosti do pola dužine do pupka. Trudnoću mogu isključiti kao uzrok toga. Što drugo može biti uzrok toj liniji? Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lutkicazg, može.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivana, sunčanje je tome uzrok.. To je linea fusca nije samo karakteristična za trudnice. Konzultirajte našeg dermatologa za malo pojašnjenja.

Odnos sam imala prije 1,5 godinu i od tad ih vise nisam imala. Sad imam problem sa lijevim jajnikom u kome vec dva dana osjecam varirajucu bol, koja ponekad izgleda kao sasvim blago probadanje, ponekad kao peckanje i tako. Da li uzrok toga po Vasem misljenju moze biti neka vrsta zastarjele polne infekcije? I obicno poslije kog vremenskog perioda se manifestuju simptomi spolnih bolesti koji bi mogli dovesti do komplikacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško je reći koji je uzrok bolova kod vas i pitanje da li va uopče boli jajnik.
Mnoge druge stvari u maloj zdjelici imaju slične senzacije.
Savjetujem pregled i uzv.

cickoo87

Postovani,
Imam urednu menstruaciju svaki mjesec. Imala sam seks s deckom. Ja sam bila na njemu kad je svsio penis je izvadio polako kao i svaki put. No kondom je ostao visiti . Prepali smo se i polako ga izvadili i pogledali sperme je bilo kondom nije puknuo. Jel postoji mogucnost da sam trudna. Molim hitan odgovor!!

iv555

Postovani doktore,

molim vas za pomoc. Imam inace redovne menstruacije, ciklusi mi traju 28729 dana, a menstruacija do najvise 5 dana. Zadnja menstruacija je bila 20.07. i trajala je cak 7-8 dana. Onda je prestala, ali 31.07 sam imala neki smedi, sukrvavi iscijedak, a jucer (nakon treninga trcanja - redovito trcim barm 4 puta tjedno) sam pocela krvariti i to se evo nastavilo i danas cijeli dan. Cula sam za ona ovulacijska krvarenja, ali nikad mi se to prije nije dogadalo, sada prvi put u zivotu, pa ne znam jeli to to ili neki drugi problem i trebam li se brinuti. Jos da stvar bude gora ne mogu do svog ginekologa jer sam trenutno u drugoj drzavi, brinem se za mamu koja je nedavno bila operirana. Molim vas da mi napisete ima li razloga za zabrinutost. Jos mogu reci da svo vrijeme, od pocetka menstruacije 20.07 osjecam veliku napetost u grudima.
Hvala unaprijed, lijep pozdrav

Amarilis

Postovani
Drago mi je sto sam postala clan foruma i sto postoji mogucnost ovim putem da se malo pomogne oko nekih nedoumica.
Mene zabrnjava to sto pre menstruacije pojavljuje mi brao sekret nekad jedan dan nekad dva dana posle koga nema nista dva dana i tek onda krene meca koja traje u proseku 4-5 dana. Ovo mi se deseva mesecima unazad i kanim se otici kod doktora ali nikako da se resim..da li moze biti problem? Hvala unapred

mialoo

Postovani!
Godinu dana sam spolno aktivna, jedno drugom smo prvi te nakon svakog odnosa dogodi mi se da imam ranicu na medici koja ubrzo zaraste. Papa test i uzv su uvijek bili
uredni. Prosli tjedan koristila sam Gyno daktarin vaginalete zbog gljivicne infekcije te sam nekoliko dana nakon zadnje vaginalete imala odnos koji je u pocetku bio vrlo bolan,kao i odnos dan poslije toga prilikom kojeg se javilo jace pucanje medice koje je jos uvijek, nakon tri dana nateceno i bolno na dodir. Takoder, danas mi se javio svrbez vanjskog spolovila popracen crvenilom i laganim nabreknucem stidnih usana koje su iziritirane i bolne prilikom sjedenja. Na sluznici vanjskih usana pojavile su se tri malene kvrzice, poput pristica s crvenim udublj

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cicko šansa je mala. Ipak bolje je uzeti postkoitalnu zaštitu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iv, vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju.
Ako isto prestane nije nužan odmah pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mialoo, savjetujem pregled sa se isključi genitalni herpes.

AndreaMaani

Poštovani,
pijem Belaru već 8. mjeseci. Prošli mjesec javila sam vam se s upitom je li moguća trudnoća jer mi je menstruacija bila oskudnija, rekli ste da nije i da napravim test da se smirim. Test sam radila i bio je negativan. Sad na ovoj kutiji sam jednom imala proljev te sam popila dodatnu tabletu, dakle umjesto u sljedeći petak završavam s kutijom u četvrtak. Međutim, s obzirom da imam neke zdravstvene probleme (nisko željezo) te se osjećam loše i dosta sam pod stresom. Također sam nosila i mokraću na analizu i rečeno mi je da imam više bakterija nego što bi trebala i otkrivena mi je upala, zbog čega pijem Cefalin antibiotike, danas drugi dan. No, maloprije mi se pojavio smećkasti iscjedak tj. spotting. Zanima me imam li razloga za brigu i je li to povezano sa pilulama ili upalom? Napominjem i da mi se prvih 2-3 mjeseca uzimanja OK pojavljivao spotting no onda se smirilo, ali evo zadnja 2 mjeseca se vratio.

Znam da je zbog uzimanja antibiotika kontraceptivni učinak smanjen te pazim na to. Dakle pitanje glasi, zbog čega se javio taj iscjedak i trebam li brinuti? Također, mislite li da će uzimanje antibiotika imati utjecaja na menstruaciju, tj. može li se dogoditi da ona izostane, i ako izostane što trebam napraviti?
Srdačan pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je iscjedak znog toga što ste imali proljev i neredoviti ste uzeli pilule van sheme uzimanja.
Menstruacija će doći uobičajno. Nastavite s uzimanjem.

momo33

Poštovani, imala sam spolni odnos 6.4 (to mi je ujedno i bio drugi puta, od tada nisam stupala u seksualne odnose), koristili smo se kondomom+prekinuti snošaj, 20 minuta nakon spolnog odnosa otišla na wc i shvatila sam da sam prokrvarila poprilično, zabrinula sam se i stavila uložak, ali poslje više nije bilo krvi. Od tada sam imala menstruacije 19.4, 14.5, 7.6,9.7, i trenutno ju još uvijek čekam. Međutim sve moje menstruacije je popratio smeđi isjecedak, ponekad prije, a ponekad poslje. Po prirodi sam paničarka, a i bojala sam se otići ginekologu na pregled. U posljednje vrijeme sam se i udebljala iako ne znam razlog. Muči me to sve, te bih vas molila za savjet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zasigurno se ne radi o trudnoći. Opustite se.

Anita21

Poštovani,imam 21 godinu i još nisam spolno aktivna,nisam posjećivala ginekologa jer nisam osjećala potrebu za tim..Ali od nedavno mi se pojavljuje žućkasti sekret,a ponekad i bezbojan neugodnog mirisa,S vremena na vrijeme zna i da svrbi.Zanima me šta bi moglo biti u pitanju? I šta da očekujem na prvom pregledu kod ginekologa jer sam još uvijek djevica,? Da li postoji neki poseban pregled da se ustanovi postojanje himena? Htijela bih se uvjeriti da je zaista sve u redu jer se bavim sportom a negdje sam pročitala da zbog toga može doći do oštećenja...
Hvala vam unaprijed ..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite Canesten kremu kroz tri večeri.
Inspekcijskim pregledom vanjskog spolovila će se ustvrditi stanje himenalnog prstena.

AndreaMaani

Poštovani, par postova poviše javila sam vam se i ovo ste mi odgovorili:

Poštovani,
pijem Belaru već 8. mjeseci. Prošli mjesec javila sam vam se s upitom je li moguća trudnoća jer mi je menstruacija bila oskudnija, rekli ste da nije i da napravim test da se smirim. Test sam radila i bio je negativan. Sad na ovoj kutiji sam jednom imala proljev te sam popila dodatnu tabletu, dakle umjesto u sljedeći petak završavam s kutijom u četvrtak. Međutim, s obzirom da imam neke zdravstvene probleme (nisko željezo) te se osjećam loše i dosta sam pod stresom. Također sam nosila i mokraću na analizu i rečeno mi je da imam više bakterija nego što bi trebala i otkrivena mi je upala, zbog čega pijem Cefalin antibiotike, danas drugi dan. No, maloprije mi se pojavio smećkasti iscjedak tj. spotting. Zanima me imam li razloga za brigu i je li to povezano sa pilulama ili upalom? Napominjem i da mi se prvih 2-3 mjeseca uzimanja OK pojavljivao spotting no onda se smirilo, ali evo zadnja 2 mjeseca se vratio.

Znam da je zbog uzimanja antibiotika kontraceptivni učinak smanjen te pazim na to. Dakle pitanje glasi, zbog čega se javio taj iscjedak i trebam li brinuti? Također, mislite li da će uzimanje antibiotika imati utjecaja na menstruaciju, tj. može li se dogoditi da ona izostane, i ako izostane što trebam napraviti?
Srdačan pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je iscjedak znog toga što ste imali proljev i neredoviti ste uzeli pilule van sheme uzimanja.
Menstruacija će doći uobičajno. Nastavite s uzimanjem.

Sada, taj iscjedak je još trajao međutim maloprije se pretvorio u krv, između roze i crvene boje, prisutnu i na dnevnom ulošku i kod brisanja na papiru, što me jako brine. O čemu se tu radi i kako da postupim? Je li to preuranjena menstruacija ili može biti posljedica upale i antibiotika? Također, osjećam neugodu i svrbež pretpostavljam zbog antibiotika, da li da koristim Canesten ili nešto drugo zbog toga? Hvala

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 62
Naprijed