Trudnoca bez ejakulacije

Ivo Balenović, dr. med.

Ne morate brinuti.

amatic

Postovani doktore,
Poslednju ciklus mi je trajao od 5-10.2., sto znaci da su mi plodni dani trebali biti od 16-22.2.
18.2. Sam imala odnos bez zastite (bez ejakulacije) par sati nakon sto je decko ejakulirao bez odnosa.
21.2.smo takoder imali odnos bez ejakulacije. No 22. I 23. Sam imala jaake bolove, kao kad imam menzis, u ledima jajnicima i stomaku, a i cesca mi je potreba urinirati ovih dana. Zanima me jel moguca trudnoca zbog tih bolova ili je u pitanju neka upala?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bolovi sigurno nisu bili uzrokovani eventualnom trudnoćom. Tada je tek bila ovulacija i moguće da je ona uzrokovala bolove. Preporučam da učinite urinokulturu.

amatic

Ispravljam se, bolovi su nastupili 23. I 24.2.

teic0

Poštovani,
Htjela bi poceti imati odnose bez zastite iz razloga toga sto pilule ne mogu koristiti, a ni kondome zvog alergije na lateks. Znam da postoje i drugi oblici kontracepcije ali trenutno nisam u mogucnosti. Zanima me koliko je to stvarno sigurno, znam puno ljudi koji koriste prekinuti snosaj kao metodu kontracepcije godinama i nikad nitko nije zatrudnio. Ako se dogodila trudnoća to je bilo zato sto je određeni dio ejakulata zavrsio u rodnici. Znaci u savrsenoj primjeni, ako decko izvadi spolni organ recimo minutu prije nego sto ejakulira, koliko je takav nacin siguran?

syp12345

Postovani,
imao sam odnos sa curom 9.2., bilo je 2 dana prije najplodnijeg dana. Bilo je nekih 5-7 minuta bez kondoma a nakon toga sam odmah stavio kondom i koristio cijelo vrijeme. Na kraju sam izvadio van i ejakulirao u kondom, znaci ni približno njenih spolnih organa.
Sad, ona je trebala 25.2. dobiti menstruaciju, koja joj je redovna. Navecer istog dana smo imali odnos nekih 3 minute bez kondoma i zatim opet kao sto sam opisao prije, izvadio van i ejakulirao u kondom.
Na kraju odnosa smo primjetili ma ulosku da je nekad prije dobila menstruaciju. Bilo je malo krvarenja. Ali nakon toga nista. Ni jucer ni danas.
Da li ima razloga za brigu? Da li su na kasnjenje mogli utjecati činjenica da smo u 2. mjesecu putovali par dana i da je ona isla kuci( a nekad se zna dogoditi da joj kasni koji dan kad putuje) i jos se je dan prije nego je trebala dobiti prehladila.
LP

Ivo Balenović, dr. med.

anamatic, to sve spada u ovulatorni period, i ovulacija je najvjerojatniji uzrok bolova.

Ivo Balenović, dr. med.

teic0, ukoliko ne dođe do ejakulacije u rodnicu, trudnoća nije moguća. Problem je što nekada nastupi ejakulacija prije prekinutog snošaja.

tiv2710

Postovani, mi opet imamo problem. Zadnje dvije menstruacije koje je moja cura imala su bile od 31.12.-6.1. i 3.2.-10.2. i sada opet nije dosla. Po ovoj jednoj aplikaciji za racunanje menstruacije i plodnih dana njoj je ciklus svakih 30 dana, a prije joj je bio svakih 24. Po toj aplikaciji, mi smo imali spolni odnos samo jednom kada su bili plodni dani, i tog dana seksa bez kondoma je bilo samo prije ejakulacije, a do ejakulacije nije doslo u nju. Svaki drugi spolni odnos koji smo imali je bilo kada, po nasem izracunu, njoj nisu bili plodni dani, i svaki put nakon ejakulacije, ja bi oprao svoj penis, a nezasticenog seksa poslje ejakulacije je bilo jako malo, no opran je bio penis i nisu bili plodni dani. Sada imamo problem, jer nju su pocele bradavice jako boljeti na dodir i cesto joj nije dobro. Sada se mi pitamo dali postoji mogucnost da je trudna? Molim vas odgovorite sto je prije moguce. Hvala unaprijed na vasoj pomoci.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće. Za svaku sigurnost neka provjeri testom na trudnoću.

syp12345

Postovani doktore,
da li ste odgovorili na moje pitanje ili na pitanje od tiv2710?
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Odgovorio sam da prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Abcdefabcd

Postovani
Moja zadnja menstruacija bila je 3.2
12.2 sam imala odnos prva minuta bez kondoma nakon cega ga je stavio a poslje svrsio vani
Zatim odnos 21.2 gdje smo poceli s kondomom brzo je pukao skontali smo to i odma smo stavili novi a on je tek poslije svrsio takodjer vani ne u mene.
Trebala sam dobiti 3.3 obicno mi ne kasni al evo ne znam je li sad ovo jer panicarim sto vi mislite?

Abcdefabcd

Pored toga navedenog imam simptome pmsa pristice norvoza i znojenje

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

1234@

Ako je decko ejakulirao prije deset minuta i se obrisao pa nakon toga je usao jedan put , kolike su sanse za trudnoce, 1 sat nakon toga sam popila norlevo , to se desilo 14 dana ciklusa (ciklus traje 24-26 dana)

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom ne postoji šansa za trudnoću.

kikiriki92

I da, zaboravio sam napomenut da je tada bila u neplodnim danima

Ivo Balenović, dr. med.

Ako su bili neplodni dani ne postoji mogućnost trudnoće.

Dule988

Pozdrav,
Imao sam nekoliko vezanih odnosa sa devojkom bez zastite.Izmedju svakog odnosa bila je pauza oko sat vremena mozda cak i dva nekoliko puta sam ejakulirao po njenom telu.Siguran sam da nisam ejakulirao tokom odnosa.Da li je moguca trunoca? Bilo je dosta vlazno tokom odnosa.

Nazad
Naprijed