Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Trudnoca bez ejakulacije


Autor Poruka

Cibo1

07.11.2021. 13:00

Hvala na odgovoru, svejedmo me zanima koji moze biti uzrok tako oskudnog krvarenja 4 dana pred mjesecnicu? Sto savjetujete? Da pricekam pravu mjesecnicu koja bi trebala biti u utorak?

anonimnosepredstavljam

08.11.2021. 09:45

Zdravo, mozda ce poruka dva put ista doci.
Decko i ja smo 6.11 imali nezasticeni odnos, a menstruacija mi je pocela 29.10 i zavrsila 3., inace mi traje 31-35 dana. Nije ejakulirao u mene ali me je strah predsjemene tekucine. Koristio je metodu prekinutog snosaja pa je li potrebno da uzimam tabletu za dan poslije, je li ima sanse za trudnocu jer su neplodni dani nakon menstruacije?

_makiicaaaa_

08.11.2021. 12:40

Postovani, vec sam Vam ranije pisala. Tabletu za san posle sam popila 17.10 a 22.10 sam prokrvarila. To je bilo jako malo cisto na papiru kad se obrisem i nije licilo na menstraciju obzirom da je predhodna bila od 13 do 17.10. E sada da li da ja menstruaciju ocekujem oko 22.11 posto bih redovnu po kalendaru trebala da dobijem 10. ali nemam nikakve simptome tako da mislim da ce ona zakasnitii. Betu sam radila i negativna je 17 dana od odnosa tako da sam trudnocu iskljucila i da li postoji mozda neki prirodan nacin za izazivanje menstruacije i koliko je normalno da kasni posle tablete. Molim odgovore i hvalaa unapred

Ivo Balenović, dr. med.

08.11.2021. 16:30

Poštovana Cibo1 vjerojatno hormonski disbalans (slabije lučenje progesterona). Pričekajte mjesečnicu.

Ivo Balenović, dr. med.

08.11.2021. 16:30

Poštovana anonimnosepredstavljam, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće teoretska. Ako želite biti 100% sigurni, uzmite tabletu.

Ivo Balenović, dr. med.

08.11.2021. 16:30

Poštovana makicaaa, menstruacija može kasniti oko tjedan dana. Trudnoća je isključena. Menstruacija se može izazvati primjenom Duphaston tableta.

_makiicaaaa_

08.11.2021. 17:45

Hvala puno na odgovoru
Zanima me i da li je mogu ocekivati oko 22.11,obzirom da mi je izazvano krvarenje bilo 22.10?

Ivo Balenović, dr. med.

09.11.2021. 14:05

Otprilike tada bi trebala nastupiti.

anonimnosepredstavljam

09.11.2021. 14:05

A jel mogu biti sigurna i bez uzimanja tablete? Strah me je ako uzmem, pojavit ce mi se nuspojave pa cu se jos vise zabrinut i napravit disbalans. Stvar je samo u tome sto je ta sluz, predejakulat vjerovatno zavrsio u meni, ali svrsio je van mene, na svoje tijelo. Zbog toga me najvise strah, iako je neplodni dan bio, zanima me da li su spermiji iz predejakulata aktivni i mogu li ostat dugo u mom tijelu do ovulacije (proslo je vec 3 dana a ovulacija je za 5 dana) kao i iz sperme. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

09.11.2021. 14:40

Preme svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Spermiji iz ejakluata (u predejakulatu ih nema) mogu preživjeti do 5 dana.

Cibo1

09.11.2021. 21:45

Poštovani, ako je nalaz beta hcg iz krvi <0.1 na dan prije ocekivane menstruacije odnosno 14 dana nakon ovulacije (to je 16 dana od kriticnog odnosa te 3 dana nakon pojave cudnog preuranjenog krvarenja koje je kasnije prestalo) dali taj rezultat mogu uzeti kao pouzdan?? Hvala!

_makiicaaaa_

09.11.2021. 21:45

Hvalaa puno.
Dakle sada ovu menstruaciju koja treba da stigne posle tablete racunam od izazvanog krvarenja, obzirom da trebam sutra da dobijem a nemam nikakve simptome?

Ivo Balenović, dr. med.

10.11.2021. 09:40

Poštovana Cibo1, rezultat je pouzdan.

_makiicaaaa_

12.11.2021. 10:45

Postovani doktore,
Odnos je bio 5. dan ciklusa(17.10.)dakle neplodni dani, ali posto je decko ejakulirao u mene popila sam pilulu za dan posle. Prokrvarila sam posle par dana, vise kao sukrvica. Beta Hcg sam radila 16.dana od odnosa(03.11) a po kalendaru trebala sam da dobijem 10.11, no medjutim nisam.Beta je bila 0.1. Moje pitanje je da li je beta prerano uradjena i zato pokazala negativno i da li mogu da tolerisem ovo kasnjenje zbog tablete i kada da ocekujem menstruaciju da li od izazvanog krvarenje ili ne. Jer ako nije od izazvanog kasni mi 2 dana. Da li trebam da uradim kucni test ako Vi mislite da je beta prerano uradjena. Nisam u svom gradu i ne mogu kod ginekologa trenutno pa molim za Vas savet.
Izvinite na dugackom postu i hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

12.11.2021. 12:10

Poštovana, nalaz beta hcg-a isključuje trudnoću. Nije urađen prerano. Menstruacija kasni zbog tablete. Trebala bi nastupiti unutar idućih tjedan dana.

_makiicaaaa_

24.12.2021. 13:10

Postovani doktore, imala sam peting sa deckom u plodnim danima. Dakle do odnosa nije doslo samo je vec je ves bio i previse vlazan pa se plasim toga a i on je kasnije bio nag dok sam ja ostala u vesu. Koliko ja znam nije ejakulirao ali i ako jeste da li na taj nacin postoji sansa za trudnocu?
Hvalaa unapred na odogvoru

_makiicaaaa_

24.12.2021. 13:10

I da se nadovezem na ovo gore ja sam bila u vesu a on je kad kad dodirnuo moju vaginu svojim polim organom koji je bio vlazan pa se plasim da ne moze tako da dodje do zaceca

Ivo Balenović, dr. med.

26.12.2021. 12:50

Na taj način ne može doći do trudnoće.

_makiicaaaa_

28.12.2021. 20:45

Hvala puno na odgovoru
Cak iako je decko ejakulirao a ja sam svo vreme bila u vesu ne moze doci do trudnoce?
Vrlo ste ljubazni i hvala Vam unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

29.12.2021. 17:15

Ni tada ne može doći do trudnoće.