Trudnoca bez ejakulacije

Bacha

Postovanje doktore
Zanima me da li je i koliko moguca trudnoca ako smo cura i ja u njenim plodnim danima imali odnos s kondomom, kada sam osjetio da se blizi ejakulacija izvadio sam penis i primjetio da je kondom pukao, tako da nisam stoposto siguran da nije nesto sperme ostalo u vagini..
Prepali smo se oboje, ona je odma isla da obavi malu nuzdu i u roku od 2 sata je popila plan B Elle One pilule..
To je bilo jucer znaci 15.8. a njena menstruacija bi trebala tek biti oko 31.8.
Pa sad da li da cekamo hoce li menstruacija kasniti vise od 7 dana pa da radimo test ili da ga uradimo za 14 dana nakon sexa tj.otpr. 29.8. ?
Mislio sam da je i vrh kondoma ostao u njoj ali ona ga nije pronasla(tj.nije nista izbacila tokom nuzde i guranja prstiju) pa ne znam da li joj moze izazvati neku infekciju?
Za sad nema simptoma..
Molim vas odgovorite i unaprijed hvala velika pratim vas rad.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, pričekajte 14 dana i tada uradite test. Što se ostatka kondoma tiče, bilo bi dobro da se javi liječniku radi pregleda.

Marija_g_m

Postovani doktore, imam pitanje.
Proslu menstruaciju dobila sam 27.07, odnos sam imala 10.08. sto spada u plodne dane.
Nekoliko minuta odnosa bilo je bez zastite a potom smo koristili kondom. Ejakulacija se dogodila s kondomom izvan moje vagine. Bojim se i zanima me postoji li mogucnost trudnoce? Sljedecu mj. trebam dobiti za tjedan dana, grudi su mi vec lagano bolne i osjetljive.
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Marija_g_m

Znaci mislite da bez obzira sto su bili plodni dani(ili cak ovulacija) nema potrebe za brigom jer se ejakulacija dogodila van vagine u kondom?

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je.

Marija_g_m

Hvala na odgovoru.
I jos jedno pitanje. Moze li se iz obicnog nalaza krvi vidjet trudnoca ili se doktora posebno mora pitat za vadenje bete.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća se može dijagnosticirati isključivo određivanjem beta hcg-a.

Marija_g_m

Postovani doktore, jako sam pod stresom i brinem se.
Menstruaciju bi trebala dobiti sutra ili preksutra, grudi su mi jako bolne(bradavice ne), mjenja mi se raspolozenje i iscjedak mi je bijelo-zuckast.
Inace razbolila sam se 2 dana nakon odnosa imala sam jaku upalu sinusa i grla i zavrsila na antibiotiku.
Dali je moguce da je tokom odnosa iscurila tekucina/sluz od koje se moze zatrudnit? Jer ponavljam, par min smo odnos imali bez zastite a zatim s kondomom s time da je ejakulacija bila van vagine u kondom(na dan ovulacije)

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte menstruaciju. Prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Marija_g_m

Doktore jucer navecer mi se pojavio smedi trag na ulosku, mislila sam da cu procurit no medutim nista. Trbuh me zna zarezat kao pred M.
Brine me sto zbog korone koju sam imala nemam miris a nakon ove prehlade poremetio mi se i miris i okus.
Nakon koliko dana se uopce mogu osjetit neki prvi simptomi? Mislim da je sve na bazi psihe jer je ejakulacija bila van vagine ali me zanima postoji li mogucnost da se od sluzi zatrudni?

Ivo Balenović, dr. med.

Od sluzi se ne može zatrudnjeti.

Fridex01

Poštovani,

Trebao bi vaš hitan odgovor.
Imao sam spolni odnos bez zaštite 05.08. Nisam svršio u nju, pazio sam i na vrijeme izvadio. Nije se uzimala "tableta poslje" jer sam siguran da nisam. Trebala je dobiti mens. prošli tjedan ali nije. Sad mens. kasni cca 5 dana od normalnog ciklusa. Puno je stresa oko neželjene trudnoće. U gym ide i 3 puta tjedno. Nema nikakve simptome za trudnoću. Molim vašu stručnu pomoć što napraviti, ako test pokaže negativan... ima li kakve kontracepcije i poslje 3 tjedna? da li je kasno za tu "tabletu poslje"?
Zahvaljujem unaprijed na vašem odgovoru. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka uradi test na trudnoću. Ako pokaže negativan rezultat potrebno je provesti terapiju kojom će se potaknuti menstruacija (Duphaston). Ne postoji kontracepcija za tri tjedna nakon odnosa.

Bacha

Postovanje doktore, javljam se zbog toga jer je cura dobila neuobicajeno ranije menstruaciju 5 dana prije predvidjenog ciklusa, a test za trudnocu ste mi savjetovali 14 dana nakon odnosa (to bi bio 29.8.Nedelja).
Mozete se gore iznad posjetiti sta sam vam pisao tj. kakva je situacija, pa da li ima sad potrebe za testom iako je dobila mengu ?

Bacha

Pardon 3 dana uranila menga *

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da je dobila menstruaciju nema potrebe za testom.

Flower410

Poštovani,
posljednja menstruacija je bila 26.07, prije toga 29.06 i 29.05. Znalil su mi do sada par puta cilkusi varirati na način da bi dobila menstruaciju najranije 27 dan ciklusa a najkasnije 35 dan. Trenutno je situacija takva da još uvijek nisam dobila menstruaciju a ovaj mjesec sam imala dva puta nezaštićeni spolni odnos s tim da dečko nije ejakulirao unutar mene. Prilično sam u panici jer inače jako pazim da se ne događaju ovakve stvari pa me zanima postoji li mogućnost trudnoće ili menstruacija kasni zbog mog silnog stresa oko toga? Uz to sam i putovala na vikend van grada, bila u stresu zbog potresa i slično....Simptomi pmsa su tu...bole me grudi i već 5,6 dana donji dio leđa. ne znam više jesu li i to pravi simptomi ili sve samo umišljam. Molim vaše mišljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Pričekajte menstruaciju. Ako ne nastupi u idućih tjedan dana, uradite test.

_makiicaaaa_

Postovani doktore, imala saam peting sa deckom u plodnim danima dva dana za redom.Oba puta je zavrsio po stomaku ali se plasiim da slucajno rukom nismo preneli nesto dole ili da se nije slilo. Pritom smo i kasnije bili u vesu pa se plasiim i da takoo nije nesto preneto obzirom da je bilo vlazno. Zanima mee kolika je zapravo sansa da ostanem trudna tako i da li je to uopste moguce?
Hvalaa na odgovaru, srdacan pozdrav

Nazad
1 ... 15 16 17 18 19 20 ... 23
Naprijed