Trudnoca bez ejakulacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Rata, ako je nakon odnosa nastupila normalna menstruacija, trudnoću možete isključiti. Ako niste sigurni, savjetujem da uradite test.

_makiicaaaa_

Postovani,
Odnos sam imala 4 na 5 dan ciklusa, vec mi je bilo prestajalo i decko je ejakulirao u mene. Menstruaciju dobijam 27-31 dan, poprilicno su redovite(20.08, 15.09. 13.10) tabletu za dan posle( ezinelle) popila sam sutradan, nekih 12,13 sati od odnosa. Posle 3 dana sam prokrvarila i to je bilo samo malo cisto na papiru kad se obrisem. Od odnosa je proslo 10 dana, te imam male bolove u donjem delu ledja i stomaka. Zanima me mogucnost trudnoce obzirom da je odnos bio u vreme neplodnih dana i da sam popila tabletu. Test je jos rano da uradim, a menstruaciju trebam da dobijem 10.11.2021.
Hvalaa unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na sve navedeno mogućnost trudnoće je samo teorija.

_makiicaaaa_

Hvalaa Vam na odgovoru.
Zanima me jos da li cu ja bez obzira na popijenu tabletu imati plodne dane i ovulaciju, posto mi se pojavila sluz iata kao u vreme ovulacije, a odnos sam imalaa 17.10. Moglu li spermatozoidi preziveti do danas i doci ipak do zaveca i kada najranije mogu da uradim test ili izvadim beta hcg?
Hvalaa unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Imati ćete ovulaciju, ali spermatozoidi ne mogu toliko preživjeti.

_makiicaaaa_

Postovani doktore,
Odnos sam imalaa 16 na 17.20, to mi je bio 4,5 dan ciklusa. Decko je zavrsio unutra stim da sam posle 12,13 sati popila tabletu za dan posle(ezinelle). Posle tablete mi se javilo krvarenje koje je bilo samo na papiru i trajalo je mozda 3,4 dana, cisto kad se obrisem. Menstruaciju trebam da dobijem 10.11.2021.
Danas, tacno dve nedelje od odnosa krenulo mi je malo rozikasto kad se obrisem, te ne znam da li je ti posledica pilule ili sam dobila menstruciju koja je poranila 10 dana. Jako me brine ovo jer ne znam da li je sve uredu sa mnom, a obzirom da nisam u svom gradu ne mogu ici kod ginekologa jos. Molim za misljenje sto pre.
Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da se radi o ovulacijskom krvarenju.

Verana

Poštovani, da li je moguće da dođe do trudnoće ako je momak bio u vešu, a ja ne i tako smo simulirali odnos? Potencijalno su bili plodni dani.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne postoji mogućnost trudnoće.

_makiicaaaa_

Postovani doktore,
Odnos sam imala 16 na 17.10. 4,5 dan ciklusa. Popila sam tabletu za dan posle(ezinelle). Prokrvarila sam nekoliko dana posle toga, vise je bila kao sukrvica.
Trebam da dobijem 10.11.2021.
Danaas je tacno 17 dana od odnosa uradila sam betu koja je 0.1 vrednost ispod trudnoce <5 tako pise
Da li to znaci da nisam trudna, da li je ovo bilo pouzdano obzirom da je proslo 17 dana od odnosa i da li mogu da sa sigurnoscu iskljucim trudnocu?
Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

lalala86

Poštovani, zadnju menstruaciju sam dobila 08.10., ciklus mi je redovan (28 dana) zna mi ponekad kasniti ili uraniti za jedan dan.
Imala sam spolni odnos sa dečkom 14.10. u kasne sate, možda je već bio i 15.10., metoda prekinutog snošaja. Nije bilo ejakulacije ali me brine ona predsjemena tekucina.
19.10. sam primjetila ljepljivi prozirni iscjedak, a zadnja 2 tjedna sam pod velikim stresom. Zadnjih par dana su mi grudi osjetljive i bolne na dodir, zna me zaboljeti donji dio trbuha i leđa kao neki kratki grcevi, a od menstruacije ništa. Danas sam primjetila tekuci bijeli iscjedak ali u maloj kolicini. Zanime me da li je moguća trudnoća?
Ovo su neki od simptoma koje sam zapisala, ne znam dali ih mogu prepisati stresu ili necem drugom.
29.11. = jak bijeli iscjedak
30.11. = glavobolja
01.11. = bol u grudima
02.11. = nadutost, bol u grudima, bol u donjem dijelu leda, jaci grcevi na nekoliko sekundi
03.11. = osjetljive grudi, ponekad bol u donjem dijeu leda
04.11. = umor

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedeni simptomi više odgovaraju pms-u. No, jedini način da se utvrdi ili isključi trudnoća je test.

Adeon

Poštovani, znam da se ponavlja i unaprijed hvala.
Imao sam ponovljeni nezasticeni odnos nakon nekoliko minuta nakon sto sam mokrio i oprao spolovilo, je li sansa samo teoretska?

Adeon

Dakle, razmak između dva odnosa je bio svega 5-6 minuta. Hvala još jednom!

Ivo Balenović, dr. med.

Šansa je samo teoretska.

Cibo1

Postovani, molim vas za odgovor..
Sudeci po menstrualnom kalendaru imala sam "odnos" s deckom 2 dana prije ovulacije. Trljali smo se spolnim organima i on je na doslovno sekundu usao i to ne do kraja jer sam ga ja odmah zaustavila posto sam znala da sam u plodnim danima..pola sata nakon toga on je svrsio ali meni po trbuhu te sigurno nista nije dospjelo do rodnice jer sam spolni organ prekrila cistom rukom...trebala sam menstruaciju dobiti za 4 dana a dobila sam ju sad..takoder mozda je vazno napomenuti da sam od jucer pozitivna na covid te je mozda zbog toga menstruacija uranila? Ili je ovo implantacijsko krvarenje? Molim odgovor, zabrinuta samsad

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste menstruaciju a to isključuje trudnoću. Bez obzira što je nastupila ranije.

Cibo1

Postovani, dali je ovim nacinom s obzirom da su bili plodni dani i da nije bilo ejakulacije u rodnicu uopce moguca trudnoca? Kontakt je stvarno bio kratak a ne vjerujem da se trljanjem moze zatrudnjeti..uz to ejakulacije se desila dugo nakon toga a poslije vise nije bilo nikakvog medusobnog dodirivqnja..strah me jer je bilo svjetlo crvene krvi kad sam se obrisala jucer navecer i nesto malo danas ujutro i sad vise nema nicega..dali je to zbog prehlade..imam umjerene simotome covida, povisenu temperaturu, kasalj i glavobolju..molim vas odgovor i vase misljenje, unaprijed Vam hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Na opisani način trudnoća nije moguća.