Da li je moguca trudnoca??

ozana25

Poštovani!

Ponosna sam mama petomjesečne djevojčice koju još uvijek uspješno dojim no ima nešto što me pomalo muči...
Pokušala sam na netu pronači nešto o tome, ali toga je jako malo. Naime, prije osam godina primjetila sam da su mi dojke asimetrične, odnosno da mi je lijeva dojka veća od desne da bi ona do prije tri godine bila dvostruko veća od desne. za to vrijeme išla sam redovito na preglede i doktor je rekao da je sve ok, da se to jednostavno događa i da će se možda za vrijeme trudnoće izjednačiti. međutim prije tri godine sam završila na operaciji, nije bilo ništa strašno samo masno tkivo koje su mi izvadili i nakon toga su mi dojke postale jednake.No nakon što sam rodila i počela dojiti, nakon nekih 2-3 tjedna lijeva dojka je postajala sve manja i u njoj je bilo sve manje mlijeka, a ni beba baš nije htjela sisati iz te dojke. Kad bi ju stavila na tu dojku povukla bi jednom, dvaput i derala se. desna mi je dojka sada, nakon 5 mjeseci, dvostruko veća od lijeve i puna mlijeka. ono što me zanima je da li će se desna dojka smanjiti nakon što prestanem dojiti ili će ostati veća od lijeve dojke?Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, smanjit će se. U istoj ima puno više žljezdanog tkiva i mlijeka te je stoga veća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana,(kokobolo)
Na taj način se može ostati trudan.

kokobolo

postovani ako sam tako radila onda je moguce da ostanem trudna pricekacu jos d avidim ako izostane mi menstruacija onda sam trudna ali sa maramice nije spala citava sperma kako moze se ostat trudan ako nije direktno u mene i nije sa maramice spalo sve samo je se nesto mozda zalijepilo moguca je trudnoca jer plodni mi dani traju do 15 07 2011

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, spermiji se progresivno gibaju u rodnici žene. Naravno važna je i količina istih kao i dobra pokretljivost. Svakako šansa postoji.

kokobolo

postovani danas sam bila kod ginekologa gdje mi je receno da imam zavaljenu maternicu dali se moze ostat trudan ako sam to radila sa maramicom jer mi je maternicaa zavaljena ledima i imam upalu jajnika dali i tad postoji sansa za drdnocu sa maramicom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam Vam na vaše pitanje već dva put.

anej

Poštovani doktore!
Da li je moguće vidjeti trudnoću ili bilokakav početak trudnoće 6 tjedana od rizičnog odnosa?
Test sam uradila jednom i bio je negativan, doktor mi je rekao da on ne vidi nikakave početke trudnoće.
Redovito sam dobila dosad već 3 menstruacije, no bile su slabijeg intenziteta, a posljednja je trajala samo 3 dana.
Brinu me grudi, koje su povećane(no nisu bolne, osim pred menstruaciju) i imam na pritisak bradavice proziran iscjedak iz dojke, posebno lijeve, kao i gusti bijeli iscjedak iz rodnice, pa me zanima dal je moguća trudnoća ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mišljenja sam kao i vaš liječnik. 6 tjedana nakon odnosa mora se vidjeti svakako trudnoća u maternici. To što su Vam menstruacije oskudnije što se tiče intenziteta ne znači da ste trudna.

anej

Hvala na odgovoru.

Zabrinuta6

Pozz. zanima me ta "lažna menstruacija". Možemo li je prepoznati na neki način? i da li ima popratne predmenstrualne tegobe kao i prava koje nestanu s dobitkom?
Koristimo metodu prekinutog snošaja i naglašavam da se uvijek maknuo na vrijeme... no strah postoji s obzirom da znam da to baš i nije neka "zaštita"...
menstruaciju sam dobila ipak kad sam i očekivala. 1.dan je bila samo u tragovima, iduća dva dana krvarenje tokom cijelog dana i danas samo malo, više dok mokrim nego što ima tragova na ulošku, ali sve skupa slabijeg intenziteta. i inače mi traju neka 3 dana,1.dan jedva da bude išta.... 4. i 5. dan imam samo smećkaste iscjetke. nikada nisu bile previše obilne, izuzev 2. dana... neke žene koje su imale iskustva s tim lažnim krvarenjima kažu da tijekom njih nema onih "komadića" ljuštenja - ne znam kako bi se drugačije izrazila, a kod mene ih je bilo tijekom ove mens. znači li to da mogu biti mirna? užasno sam pod stresom ovih dana zbog svega toga...
osim toga, u zadnjih mjesec ipo dana imala sam 3 upale mjehura pri čemu sam svaki put dobila drugačije antibiotike (novocef, nolicin ili tako nešto te cefixim) koje su mi izazvale lagani svrab koji se povukao nakon što sam dobila mens. postoji li mogućnost da mi je ova mens bila oskudnija zbog tih zdravstvenih tegoba? ili da sumnjam na lažnu menstruaciju odnosno trudnoću? hvala unaprijed...

Zabrinuta6

Pozz. zanima me ta "lažna menstruacija". Možemo li je prepoznati na neki način? i da li ima popratne predmenstrualne tegobe kao i prava koje nestanu s dobitkom?
Koristimo metodu prekinutog snošaja i naglašavam da se uvijek maknuo na vrijeme... no strah postoji s obzirom da znam da to baš i nije neka "zaštita"...
menstruaciju sam dobila ipak kad sam i očekivala. 1.dan je bila samo u tragovima, iduća dva dana krvarenje tokom cijelog dana i danas samo malo, više dok mokrim nego što ima tragova na ulošku, ali sve skupa slabijeg intenziteta. i inače mi traju neka 3 dana,1.dan jedva da bude išta.... 4. i 5. dan imam samo smećkaste iscjetke. nikada nisu bile previše obilne, izuzev 2. dana... neke žene koje su imale iskustva s tim lažnim krvarenjima kažu da tijekom njih nema onih "komadića" ljuštenja - ne znam kako bi se drugačije izrazila, a kod mene ih je bilo tijekom ove mens. znači li to da mogu biti mirna? užasno sam pod stresom ovih dana zbog svega toga...
osim toga, u zadnjih mjesec ipo dana imala sam 3 upale mjehura pri čemu sam svaki put dobila drugačije antibiotike (novocef, nolicin ili tako nešto te cefixim) koje su mi izazvale lagani svrab koji se povukao nakon što sam dobila mens. postoji li mogućnost da mi je ova mens bila oskudnija zbog tih zdravstvenih tegoba? ili da sumnjam na lažnu menstruaciju odnosno trudnoću?

mari_7

Poštovani,

molim Vas pomozite, strašno sam zabrinuta!! Naime noćas sam imala spolni odnos sa kondomom no kondom je "skliznuo" (nakon toga nije više ulazio u rodnicu). Zadnju menstruaciju dobila sam 24.6. i prema nekim kalendarima 13.7. je još plodan dan a prema nekima nije. U ned, pon imala sam jaki iscjedak (pretpostavljam ovulacija), a u utorak me počeo bolit donji dio trbuha, danas osjećam kao da mi lijevi jajnik titra/bubri. Inače su mi uredni ciklusi, otkad sam prije 3 mjeseca prestala piti Yasmin, obje menstruacije su mi došle na 30.dan.

Problem je u tome što mom dečku konstantno curi neka tekućina sluzava iz penisa, prije ejakulacije pretpostavljam jer imam osjećaj da to cijelo vrijeme curi. Zanima me što je to ustvari?? Moja briga proizlazi iz toga što je on te sluzi imao po prstima dok je stavljao kondom, a i prilikom zadovoljavanja prstima pa me strah da nije nekako moglo doći do oplodnje. Inače nije došlo do prave ejakulacije!

Molim Vas savjet što da napravim i što vi mislite o tome!

Unaprije hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana/zabrinut/
Nikako se ne radi kod Vas o lažnoj menstruacije, niti o trubnoći .
Nakon sveg iznesenog mogu Vam samo reći da se radi o pravoj menstruaciji. Svaki mjesec menstrualno krvarenje ne mora biti istog intenziteta, trajanja niti bolnosti.
Ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ta sluz je predejakulat. Mislim da bi bilo dobro da ipak uzmete postkoitalnu kontracepciju.

Zabrinuta6

Hvala vam lijepa na odgovoru happy napokon mogu reći da osjećam olakšanje...

kokobolo

postovani htjela sam samo da vas pitam jeli rano raditit test na trudnocu jer sam samo 3 dana to radila sa maramicama pa sam htjela da uradim test na trudnocu dali bi mi pokazao ili cu sacekati jos malo da vidim posljednju menstruaciju sam imala 29.06.2011 sledecu trebam da dobijem od 27.07 do .01.08

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prije 1.8. ne morate raditi test na trudnoću. Pozdrav.

mari_7

Poštovani,

hvala Vam na odgovoru.

Otišla sam ginekologu i pošto sam imala još recept za Yasmin rekla mi je da popijem 6 Yasmina (po 2 svakih 12 sati). Još bih Vas htjela pitat jednu stvar, htjela bih počet pit kontracepcijske pilule, po mogućnosti odmah čim mi dođe menstruacija. Moja ginekologica je na godišnjem i ne znam koga bih pitala a okolo čitam razne stvari pa sma zbunjena. Naime, pročitala sam da nekima nakon hitne kontracepcije menga dođe malo ranije, nekima malo kasnije nekima na vrijeme a nekima doslovno dva dana nakon što popiju tu pilulu. Jedna ginekologica je napisala da pošto je ta menga izazvana da bi se s početkom uzimanja kontracepcijskih pilula trebalo pričekati do iduće prave menge. Je li to nužno? I ako se počne uzimati na tu "izazvanu" mengu jel svejedno osigurana zaštita? Medicinska sestra moje ginekologice rekla je da bi mogla počet pit čim mi sad dođe menga.

UNaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svejedno dali je menstruacija spontano došla ili je izazvana možete krenuti sa kontracepcijom od prvog dana te menstruacije.