Da li je moguca trudnoca??

anuska17

Poštovani,
ovako menstruaciju sam dobila 31.12. trajala je do 5.1., no imala sam nezaštićeni spolni odnos i dečko je ejakulirao u mene. Ciklusi su mi neredoviti jer nekada mi traju od 29 - 31 dan. Grudi su mi jako teške već dva dana.
Jel moguće da sam trudna? Trebam li raditi test i ako da kada je najbolje da ga napravim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niste naveli kada je bio odnos. Inače, plodni dani (u 28 dnevnom ciklusu) se računaju od 11. do 17. dana.

Sanja005

Hvala Vam puno na odgovorima.

Sisic3

Pozdrav Postovani
Imao sam odnos prije 7-8 dana sa djevojkom bez zastite i na vrijeme sam izvadio svoj polni organ ali kad sam ga izvadio odmah mi je doslo do izlaska tekucine , pa smo obrisali vlaznim maramicama moj polni organ i ponovo nastavili.
Da li je moguca trudnoca ????

Unaprijed Hvala

Gile95

Postovani dr.Ivo Balenovicu.
Sinoc sam imao odnos sa curom uz mogucu ejakulaciju u rodnicu,nakon 1sat od rizicnog odnosa,ona je dobila menstruaciju koja je poranila 2 dana.Postoji li i dalje mogucnost trudnoce?
Unaprijed hvala.

Kikiriki95

Postovani, treba da radim UZ 2. Dana MC, pa me interesuje ako menstrualni ciklus dodje uvece, da li se odmah sutrasnji dan broji kao 2. dan MC ili tek sljedeci?

Ivaa123

Poštovani, 7.1 sam trebala dobiti menstruaciju koja sada kasni 6 dana. Prošli mjesec mi je takoder kasnila medutim drugi dan sam bila kod ginekologa koji je rekao da nije doslo do ovulacije i prepisao tablete i dobila sam ju 8.12. Grudi me neprestano bole i povremeno mi se javljaju grcevi kao da cu dobiti medutim nista. Jutros sam napravila test koji je negativan. Decko je ejakulirao u mene 3 dana i dan prije ocekivane menstruacije pa me zanima da li je moguce da je mozda tada doslo do oplodnje pa da je sada bilo prerano za test? I da li je unatoc testu moguca trudnoca?
Hvala na odgovoru, lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana. Trudnoća je moguća samo teoretski - jedino ako je ovulacija toliko kasnila. Test na trudnoću detektira trudnoću tek nakon implantacije koja se dešava desetak dana nakon oplodnje. Vjerojatno ni ovaj ciklus nije došlo do ovulacije.

Jana91

Postovani,
Imam jedno pitanje. Uredno I redovito uzimam Yasmin pilule. Zadnji tabletu sam popila 04.12. A 08.01.sam dobila menstruaciju.
10.01. sam imala nezasticeni spolni odnos (Koristili smo metod prekinutog snosaja) Juce sam pocela novo pakovanje Yasmin.
Moje pitanje je dali zastita postoji za vreme pauze od tablete I kolika je verovatnoca moguce trudnoce. P. S. izvinjavam se zbog mogucih gresaka, iz Mkd sam.
Hvala unapred, pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita traje cijelo vrijeme - i tijekom uzimanja aktivnih tableta i tijekom pauze. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Gile95

Postovani dr.Ivo Balenovicu.
Sigurno niste vidjeli moje pitanje,pa saljem upit ponovo.
Sinoc sam imao odnos sa curom uz mogucu ejakulaciju u rodnicu,nakon 1sat od rizicnog odnosa,ona je dobila menstruaciju koja je poranila 2 dana.Postoji li i dalje mogucnost trudnoce?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, budući da je nakon odnosa nastupila menstruacja ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Kikiriki95

Postovani,
Treba da radim UZ 2. Dana MC. Pa me interesuje ako MC nastupi uvece, da li se sutrasnji dan odmah broji kao 2. Dan menstrualnog ciklusa ili je i dalje 1.

alexmici

Poštovani doktore, poslednji odnos sam imala 18.12. bez zaštite ali sa ejakulacijom napolju. Menstruaciju sam dobila 20.12. trajala je 6 dan. Čak prvi dan me je boleo i stomak što nije tako uobičajeno kod mene. Danas je 26. dan ciklusa i nemam nikakve simptome PMS-a. Od 18.12. odnose nisam imala. Da li postoji mogućnost da je prethodna menstruacija lažna i da se dogodila trudnoća? Uplašena sam mnogo.

Hvala na odgovoru.

Poštovani!
Zadnju menstruaciju sam imala 30.12. Spolni odnos bez zaštite je bio 9.1, ali sa prekinutim snošajem prije ejakulacije. Danas 6 dana (15.1) nakon toga mene bole grudi, donji dio trbuha, imam mučninu cijeli dan. Dali se može raditi o mogućnosti trudnoće ili PMS simptomima, mada bi menstruaciju trebala dobiti oko 27.1.?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana kikiriki, dan nakon menstruacije se računa kao 2. bez obzira u koje vrijeme je menstruacija nastupila. No, neće biti problema ukoliko uzv napravite i 3. dan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana alexmici, budući da je nakon odnosa nastupila menstruacija ne postoji mogućnost trudnoće. U to se možete uvjeriti tako da uradite test na trudnoću.

majas92

Postovani dr.Ivo Balenovicu.
Menstruacijski ciklus mi je trajao od 06-11.01.2020.
Imala sam spolni odnos s dečkom 14.01 gdje nam je puknuo prezervativ, i radi sigurnosti popila sam escapelle 15.01 popodne, otprilike 24 sata nakon spolnog odnosa.
Prvi dan me malo bolio stomak i nakon toga nema nikakvih nuspojava.Već su prosla 3 dana od kako sam uzela tabletu i nema nikakvih nuspojava pa vas pitam dali je moguća da sam ostala trudna???
Molim neki savjet.
Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a tabletu ste uzeli na vrijeme i prije ovulacije, tako da je mogućnost trudnoće samo teorija. Tableta ne mora uvijek izazvati nuspojave.

dani27

Postovani. Zadnja menstruacija je bila 17.12,ciklusi su mi zadnja 4 mj 25,28,26,27 dana. Zna ponekad biti i do 35 dana. Odnose nezasticene sam imala od 15 og dana ciklusa do 22 dana ciklusa. Plodnu sluz sam primjetila od 20 og do 23 dana ciklusa. Prije 10 dana sam primjetila osjetljivost bradavica,bolne na dodir,razdrazljivost ali sam to sve pripisala pms-u. I ponekad probadanje u jajnicima par dana. Vise nemam osjecaj da cu dobiti. Jucer sam radila test za trudnocu negativan je. Kad ga mogu raditi opet s obzirom na sve ovo,jer nemam simptome trudnoce? Hvala na odgovoru