Da li je moguca trudnoca??

Darko55

Postovanje, nakon koliko dana od nezasticenog odnosa je test beta hCG putem krvi 100 posto tacan ? Djevojci ne traju uvijek isto ciklusi pa ne znamo kada ce doci menstruacija, a nezasticeni odnos smo imali 1. Januara. Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, deset do dvanaest dana nakon odnosa (poslije implantacije zametka u maternicu) u krvi trudnice se sigurno može detektirati beta HCG.

Darko55

Hvala na brzom odgovoru, zanima me jos ovo, tokom sexa bilo je i krvarenja ( nije zbog menstruacije , bila joj je 15 dana prije odnosa) kod djevojke, da li je krv tokom odnosa mogla smanjiti mogucnost trudnoce u slucaju da je doslo do ejakulacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno se radilo o ovulacijskom krvarenju (obzirom da je bila sredina ciklusa). Krvarenje nema utjecaja na mogućnost oplodnje.

Mladic123

Poštovanje, zanima me da li je moguća trudnoća. Znači moja djevojka i ja imali smo nezaštićen odnos malo kasnije nakon plodnih dana te je trajao par minuta, ali nije usao u nju cijeli nego samo pola te ja nisam svrsio u nju nego izvan nje kasnije dok me zadovoljavala, a drugi puta je isto bio nezaštićen ali je trajalo samo nekolilko minuta takoder nisam svrsio u nju nego nisam uopce svrsio zatim je ona uzela plan B tabletu na vrijeme za oba dva ta odnosa. Treći put smo imali također nezaštićen odnos te prije njega sam ja mokrio i odnos je trajao par sekundi te sam opet svrsio izvan nje dok me zadovoljavala rukom a za ostale odnose smo imali zastitu te sam svaki put svrsio uvijek izvan nje. Zanima me da li je moguća trudnoća iako nisam svrsio ni jedanput u nju nego svaki put izvan nje. Razlog ovog pitanja je taj sto joj mjesecnica kasni sad tjedan dana a djevojka ima 16 godina. Hvala vam puno unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom mogućnost trudnoće je samo teoretska, ali pošto menstruacija kasni savjetujem da uradi test na trudnoću.

Mladic123

hvala na odgovoru i zaboravio sam dodat da djevojka ima bijeli iscjedak identican onom prije mjesecnice kao i obicno.

mimi29

Postovani,
Odnos je bio 5. Dan ciklusa dok je jos menstruacija isla, kratko nezasticen, pola minute najvise ali bez ejakulacije i icega. Ciklusi su zadnjih 7 mj 30-33 dana, prije toga su znali bit malo dulji do 36 dana. 12 dana od tog odnosa beta hcg je bio <0,100, 22 dana od odnosa negativan clearblue digitalno test uraden poslijepodne ali 5 sati sam drzala mokracu u sebi. Postoji li mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Borislav

Pozdrav doktore ja i moja devojka nismo imali odnose vec smo se igrali prstima. Ja sam svrsio na pokrivacu ali posle toga se nismo dirali da li je moguca trudnoca ukoliko smo sutradan dosli i pokrili se istim cebetom pritom se opet igrali prstima? I imam jos jedno pitanje mi smo se polnim organima ali nisam ulazio u nju i nisam svrsio da li je trudnoca moguca jer njoj kasni ciklus?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Borislav

Pozdrav doktore!
Moja devojka i ja smo pokusali da imamo odnose ali nismo uspeli jer nisam uspeo da je probijem. Svega 1-2cm mog polnog organa je usla u njen.
Nije doslo do svrsavanja i moj organ je bio potpuno suv kad smo to pokusali ali nakon sto sam ga izvadio bio je malo vlazan tek tek. Interesuje me da li je trudnoca moguca jer njoj kasni ciklus?

Borislav

Samo zelim da dodam da je to sve trajalo mozda 15 sekudi najvise.

Borislav

Da dopunim prosli post sve je trajalo 10 sekundi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

ipsm

Postovani.
Imala sam zadnju menstruaciju 17.12., ciklus mi je inace redovan 27 dana. Imala sam zadnje odnose sa partnerom 30.12. sa zastitom(kondomom)+ prekinut snosaj. Menstruacija mi kasni 2 dana i imam gust bijeli iscjedak. Nemam rane znakove trudnoće. Kolika je vjerovatnoca da je u pitanju trudnoca?

12345sanii

Dobro večer,
Prije par dana sam se javila sa pitanjem da li je moguce da dodje do trudnoce na dan ovulacije gdje je odnos trajao 2 3 minuta bez ejakulacije ni vami ni unutra, rekli ste da nije moguce da dodje do trudnoce.Sada mi menstruacija kasni 3 dana i vec me hvata panika, pod stresom sam vec neko vrijeme zbog ispita, ali je moje pitanje da li trudnocu mogu iskljuciti sa 100% sigurnoscu ili ne znaci do ejakulacije u rodnicu nije doslo 100% ni predejakulat nije mogao dospjeti jer nije bilo ejakulacije ni vani.Zanima me da li je moguce da je trudnoca razloga kasnjenja.
Izvinjavam se na smetnji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ipsm, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana 12345sani, na opisani način trudnoća nije moguća. Ako se želite u to uvjeriti, uradite test,

sluzbeno

Poštovani, poslednji sexualni odnos sam imala 23.12. (20.dan ciklusa), nezaštićen, bez ejakulacije unutra. Ciklusi su 21-28 dana. Menstruaciju sam dobila 29.12. Osim tog odnosa 23.12. nije ih bilo ni ranije u mesecu, ni posle.
Ovih dana počela sam da osećam neke mučnine. Malo me je to uplašilo.
Da li imam razloga da sumnjam da je ovo bila prava menstruacija, nego implantacujsko krvarenje? Da li je moglo da dođe do trudnoće?
Hvala.