Da li je moguca trudnoca??

ipsm

Hvala na odgovoru. Da li he prerano, da se uradit test i koliko je vjerovatnoća da će pokazati stvarno stanje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom radilo se o pravoj menstruaciji. Trudnoća je isključena.

bosko11

Poštovani doktore,

Djevojka je dobila mens 02.01 i trajala je do 08.01.. Odnos zasticeni smo imali 14.01. I doslo je do ejakulacije i prilikom vadjenja penisa bila je neka tecnost iz vagine prozirna lici na spermu. Kondom sam provjeravao 10 minuta, nigdje nije pukao jer je sperma untar kondoma, da je pukao iscurila bi van, jos sam kondom stiskao bas da vidim da li je pukao, al nigdje nije curilo. Ciklus joj traje 31 - 32 dana. Trebalo bi da su neplodni dani. Da li je ta tecnost koja lici na spermu pred ovulaciju? I da li postoji mogucnost trudnoće? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Radi se o cervikalnoj sluzi koja je najobilnija pred ovulaciju.

M3313

Poštovani doktore,
Naime ja i dečko smo imali odnos dva puta u noći, prvi puta smo imali peting i malo pentracije, nije bilo ejakulacije u rodnicu već izvan. Drugi puta se dogodio nakon sat i pol te nije uopće bilo ejakulacije. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće ako su se odnosi dogodili dva dana nakon ovulacije s time da je zadnji ciklus trajao 24 dana (menstruacija je uranila 3 dana), a inače su ciklusi u trajanju od 26-27 dana.

Anteee

Poštovani, molim Vas mišljenje o vjerojatnosti trudnoće: partnerica ima punih 47 godina, nije nikad bila trudna. Meni su 44. Ciklusi su joj u pravilu kraći, oko 21 dan, kaže posljednjih godinu ili više nepravilniji, pa je primjerice triput u godini imala duži ciklus, do 29 dana i par puta između tih vrijednosti. Dva nezaštićena spolna odnosa imali smo na otprilike 11. i 13. dan od početka posljednje menstruacije, koja je bila došla ranije, nakon 18 dana. Prvi je bio bez ejakulacije, drugi s ejakulacijom van rodnice. U pravilu se ne štitimo unazad godinu dana, osim prekinutim snošajem, ne želimo trudnoću. Imajući u vidu način kako su se odnosi dogodili i njenu dob i činjenicu da nije rađala, kolike su šanse za trudnoću? Zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana M3313, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Antee, obzirom na dob partnerice i neredovite cikluse pitanje je da li još ima ovulaciju. No dokle god žena ne uđe u menopauzu postoji teoretska mogućnost trudnoće.

bosko11

Postovani, interesuje me jos da li je moguca trudnoca za vrijeme neplodnih dana? Hvala

Anteee

Hvala na odgovoru, shvaćam da u teoriji naravno ima mogućnosti. Zanima me koliki su statistički izgledi prve trudnoće u dobi od 47, koliko je to često. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Boško, za vrijeme neplodnih dana trudnoća nije moguća jer još nije došlo do ovulacije, ili je ovulacija prošla, pa nema jajne stanice koji spermiji mogu oploditi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Antee, to je izuzetno rijetko, ne mogu reći statistički točno ali sigurno manje od 1 promila.

Anteee

Poštovani dr. Balenović, hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Mladic123

Postovani, prije par tjedana sam vam poslao poruku i vi ste predlozili da djevojka napravi test i djevojka ga je napravila i bio je negativan ali joj menstruacija jos uvijek nije dolsa. Napravit ce drugi test i ako ce biti i on negativan dali postoji razlog brige za trudnocu ili ne unatoc tome sto joj menstruacija jos nije dolsa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka ponovi test. Savjetujem da uradi i analizu hormona - ako će test biti negativan.

Mladic123

Postovanje, napravila je i drugi test i oba su negativna. Znaci da nema razloga brige o trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti sa sigurnošću.

anonimnadjevojka

Pozdrav.
Naime u zadnja 3 dana imam svrbež rodnice,jednom su me uhvatili užasni grčevi u području pupka, kada uriniram osjećam užasnu bol kao da će mi nešto ispasti iznutra,imam velike količine sluzi iz rodnice i nekakav čudan zelenkasti iscjedak.Imam nezaštićene odnose s dečkom(nikad nije ejakulirao u mene jer izvadi 6-7 sek prije) i par puta smo sumnjali na trudnoću ali je uvijek bio -.Trebam dobiti M za par dana,a ove probleme sam imala i prije odnosa...javljalo se ponekad.Sada me zanima...postoji li mogućnost trudnoće?
Postoji li mogućnost za neku težu upalu i koliko je sigurno da test pokazuje točno(Odnosno jel moguće da test i menstruacija pokazuju -,a da postoji trudnoća )?Malo je duže i ispričavam se..Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome radi se o upali urogenitalnog trakta. Savjetujem pregled i analizu urina. Test na trudnoću je vrlo pouzdan ako se radi u vrijeme oko očekivane menstruacije (otprilike dva tjedna nakon odnosa)