Da li je moguca trudnoca??

arcmonxx

Pozdrav. Dan zadnje menstruacije mi je bio 12.01. Spolni odnos s deckom sam imala 20.01., prvi put s kondomom, a drugi put, nakon dva sata, bez kondoma, ali je decko ejakulirao izvan rodnice. Postoji li mogucnost trudnoce ili potreba za uzimanjem pilule za dan poslije? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da nema potrebe za pilulom.

Isomiki

Pozdrav!
Dobila sam menstruaciju 16.1. oko 21 sat, tablete sam pocela piti sljedeci dan u 13. 24.1 sam imala nezasticeni spolni odnos u kojem je decko ejakulirao u mene, pa me zanima da li postoji mogucnost trudnoce. Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tablete ste počeli uzimati na vrijeme i trudnoća nije moguća.

Day

Poštovani doktore, zadnju menstruaciju imala sam 25.12.2020.
Nezasticeni odnos sa prekinutim snošajem imali smo u prosjeku svaki 2. dan do 10.1.2021.
Ciklusi su mi tocni, 28 dana sa oscilacijom +/- 2 dana.
Menstruacija kasni, a test sam napravila 25.1. 2021 i bio je negativan.
Je li prerano napravljen i postoji li mogucnost da sam trudna? happy grudi su me bolile kao i inace pred menstruaciju, bradavice vise nego inace... medutim bol je nestala, a grudi vise nisu natekle.. jedino od simptoma sto mi inace pokazuje da cu dobiti menstruciju su mi trenutno bolna leđa u donjem dijelu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od zadnjeg odnosa do testa, rezultat testa je vrlo pouzdan i da je trudnoća u pitanju to bi pokazao.

ivona20

Poštovani doktore , menstrucije su mi razmaka 28 +/- 2 dana.
Zadnju menstruaciju imala sam 1.1. trajala je do 6.1., zaštićeni spolni odnos imala sam 9.1. i 24.1. što mi po kalendaru pokazuje neplodne dane. Dečko je ejakulirao u kondom, sigurni smo da nije puknuo, te da ejakulat nije iscurio u mene. Imam sve simptome menstruacije , te bijeli gusti iscjedak tipičan prije iste.
Zanima me da li je moguća trudnoća na opisani način ?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Isomiki

Pozdrav!
Dobila sam menstruaciju 16.1. oko 21 sat, Naelia tablete sam pocela piti sljedeci dan u 13. 24.1 sam imala nezasticeni spolni odnos u kojem je decko ejakulirao u mene. Menstruaciju trebam dobiti 11.2, vec par dana imam smedi iscjedak, a nekada zna biti i krvi u malim kolicinama. Da li postoji mogucost za trudnocom ili je taj iscjedak normalan. Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno se radi o probojnom krvarenju. Ono nije opasno i ne smanjuje zaštitu.

Simke212

Postovani doktore,
Djevojka i ja smo imali nezasticene polne odnose tokom proslog mjeseca ali bez ejakulacije da napomenem i mozda je samo jedan odnos bio za vrijeme plodnih dana(bez ikakve ejakulacije), njoj su ciklusi redovni na 28 dana trebala je dobiti 1.02. medjutim jos nije, ima upecatljive simptome nadolazece menstruacija akne, promjene raspolozenja? Ovaj mjesec je takodje pod stresom bila. Da li je moguca trudnoca, odnosno treba li naciniti test ako kasni dan a prisutni su simptomi pmsa. Hvala Vam. POZDRAV

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom, menstruacija bi trebala uskoro nastupiti. No, ukoliko ne dođe u idućih 5 dana, neka uradi test.

Simke212

Postovani doktore, pisao sam Vam prije par dan u gore navedenom postu gdje ste rekli da ukoliko menstruacija ne dodje za 5 dana da uradi test, obzirom da smo bili pod brigom uradili smo dva testa jedan juce popodne i jedan jutros na prvi urin oba negativna, menstruacija kasni 5 dana sada( u pitanju je redovan ciklus 28 dana) a od poslednjeg odnosa je proslo 15 dana. Moze li se iskljuciti trudnoca na osnovu dva negaticna testa?

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, trudnoću možete isključiti.

Borislav

Pozdrav doktore, ja i moja devojka smo pokusali da imamo nezasticen odnos.Ja sam probao da ubacim moj polni organ u nju,ali zbog bolova sam stao na neki 5 cm, tako da je moj polni organ stajao tu 20sec dok nisam osetio da se trznuo.kada sam ga izvadio uvideo sam da nisam svrsio te sam odmah nakon toga rekao devojci da me zadovolji rukom sta je i ucinila.Ovo se desilo 8-10 dana nakon menstruacije, ciklus joj traje 28-30 dana.da li je moguca teudnoca je njoj trenutno kasni ciklus ili je kasnjenje normalno jer je u poslednjih nedelju dana popila kutiju brofena i izvadila 4 zuba

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

M. 98

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam dobila 30.01. te je trajala do 05.02. Ciklus mi obično traje od 28-30 dana. 13.02. dečko i ja smo imali zaštićeni odnos oko 23:00 sata te je ejakulirao van rodnice u kondom. Iduće jutro (14.02. oko 07:00, na dan ovulacije) imali smo spolni odnos tako što je na manje od minutu stavio penis bez kondoma u rodnicu, ali ga je vrlo brzo izvadio jer mi je taj dan bila ovulacija te je stavio kondom. Ponovno je ejakulirao van rodnice u kondom. Zanima me da li je moguća trudnoća u ovom slučaju jer je bio dan ovulacije? Unaprijed Vam hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom trudnoća nije moguća.

besic1969

Molim vas za odgovor,imam 51 godinu.
Imala sam odnose sa mužem i nakon odnosa ili tokom odnosa sam krvarila ne mnogo,nekako i malo slinavo,to mi se prvi puta dešava,zadnji menzes mi je bio sada 6 februara,inače u zadnji 5 mjeseci imam neurednu menstruaciju,nakon 25 dana ili 31 dan,ili 20 dana,molim vas za odgovor.Pregled sam kod ginekologa radila prije godinu dana papa nalaz uredan i pregled,imam samo jedan polip na grlicu materice mali,rekla mi je da nije zabrinjavajuce.Sta mi vi predlazete,hvala na odg

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radilo o kontaktnom krvarenju. Polipi na vratu maternice često mogu krvariti zbog mehaničkog djelovanja prilikom odnosa. Savjetujem pregled.