Da li je moguca trudnoca??

besic1969

Imam 51 godinu sinoc sam imala odnose sa mužem i nakon završetka odnosa vidjela sam da krvarim ne mnogo i bilo je i slinavo i krv,menzes mi je u zadnje vrijeme jako neuredan, nekada dobijem menzes nakon 25 dana nekada 26 a nekada 31 dan ili 20 dana,to mi se dešava u zadnjih 6 mjeseci,dali sam pred menopauzi,jako sam se uplašila zbog krvarenja poslije odnosa,sutradan me dole peckalo i kao da mi je poderano ako me razumijete,unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve je to uobičajeno u preimenopazi, i očekivano za Vašu dob.

ira26

Poštovani,
4.2. počela sam piti kontracepcijske tablete Estal, koje uzimam svaki dan u isto vrijeme. Jučer sam imala spolni odnos u kojem je partner svršio u mene, koja je mogućnost trudnoće ako se kontracepcija uzima svaki dan u isto vrijeme? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće, odnosno ona je samo teorija.

enaa00

2-3 dana prije ovulacije decko je bez kondoma stavio u mene na 10tak sekundi. Postoji li mogucnost za trudnocom?

mimi29

Poštovani, 16 dana nakon odnosa koji je bio s kondomom (nismo primjetili da je pukao ili ista), kada mi je menstruacija 2 dana kasnila, napravila sam beta hcg iz krvi koji je bio <0,100, danas 19 dana od odnosa sam za svaki slucaj napravila digitalni clearblue test koji je negativan. Jucer sam primjetila malo krvi ali nista puno, jel to moguce da ce uskoro krenuti menstruacija jer osjetim malo grceve. Mogu li otkloniti mogucnost trudnoce a razloge kasnjenja traziti u necem drugom? Svakako planiram ako ne dode uskoro otici kod ginekologa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mimi29, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

12345sanii

Da li je moguća trudnoca 10. dan ciklusa, nezašticen odnos minutu do dvije, masturbiranjem nakon 10 minuta dolazi do ejakulacije. Poslije se desio jos jedan odnos sa zastitom ali ejakulacija je bila vani.
Hvala,

Petrak7

Pozdrav! Imam hitno pitanje i moguce je slucajno zacece. Decko i ja smo imali dan nakon ovulacije (koja je bila 19.02.) zasticeni (s kondomom) spolni odnos u vecernjim satima i tu je ejakulirao, otisli smo u izlazak i kad smo se vratili poslije ponoci (21.02.), stavio ga je samo 2 ili 3 puta (to je trajalo svega 3sek), a prije toga smo provjerili curi li sperma i nije je bilo/nije curila. Postoji li mogucnost trudnoce? Jutro nakon sam se osjecala normalno, nikakve mucnine ili slicno, grudi su mi malo osjetljive kao pred menstruaciju, ali nisam sigurna je li to samo upala od treninga, predvecer od ucenja mi se malo zamutio vid i boljela me glava, ali sam u tom trenutku bila gladna (pa moguce da je od toga, plus u izlasku smo se jako smrznuli, ne znam znaci li to ista) i isla sam malo kasnije jesti. Poslije kad smo otisli na zrak sam se osjecala sasvim u redu. Je li potrebno mozda kupiti tabletu (plan b)? Istrazila sam da bi mi test trudnoce ispao vrlo vjerojatno negativan, iako moze biti pozitivan, ali pozitivan bi se mozda pokazao pred menstruaciju, koja bi mi po kalendaru trebala doci 05.03., a tad nam je onda vec kasno za tabletu plan b... Vrlo bih Vam bila zahvalna na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana 12345sanii, trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Petrak, prema svemu navedenome trudnoća nije moguća i nema potrebe za tabletom.

Ana_mrvica

Poštovani , molim za odgovor.

Zadnju menstruaciju sam imala 7.2 -10.2.

Radimo na bebi od oktobra prošle godine međutim još ništa. Poslije menstruacije sam počela piti čaj Macinu travu (koja povećava plodnost žene).

Danas sam po kalendaru na svojoj aplikaciji u drugom plodnom danu i imam slabije bolove u predjelu kičme i kao neku mučninu ujutro i ponekas poslijepodne.

Maloprije sam vidjela da mi je na vešu smeđi iscjedak srednjeg intenziteta.

Zanima me koji je uzrok smeđeg iscjetka, s obzirom da mi je dan ovulacije po kalendaru 26.2 a menstruaciju bi trebala dobit 12.3

Unaprijed hvala.
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju i bolovima. Ovulacija nastupa otprilike dva tjedna nakon prvog dana menstruacije.

Ana_mrvica

Poštovani,

Hvala na odgovoru.

Da li mislite da bi trebala zaustavit piti Macinu travu .. jer sam čula da poslije ovulacije i za vrijeme menstruacije nije dobro piti taj čaj, ukoliko dođe do oplodnje da može uzrokovat pobačaj.

Da li da pijem do datuma kad mi piše da mi je ovulacija 26.2

Ili da prestanem piti do menstruacije i nakon toga počnem ponovo ukoliko nisam zatrudnila?

Ivo Balenović, dr. med.

Macina trava ne može uzrokovati pobačaj niti štetno utjecati na razvoj ploda.

mimi29

Poštovani,
16 dana od zasticenog odnosa(kada mi je menstruacija kasnila 2 dana) vadila sam beta hcg koji je bilo negativan, 19 dana od odnosa radila sam test digitalni clear blue koji je takoder bio negativan, mwnstruacija je dosla nakon 6 dana kasnjenja i normalna je, bila je popracena bolovima, prije nje sam imala simptome pms(bolovi u grudima, grcevi), sada su svi simptomi prosli. Mogu li otkloniti trudnocu?

bobobobobobo

Poštovani,

situacija je sljedeća. I to je nešto što me generalno zanima, i čitam o tome na internetu potpuno oprečna mišljenja raznih ginekologa, i čini mi se da se oko toga ginekološka struka nikako nije usuglasila.
Naime, zanima me je li moguća trudnoća bez penetracije, te, osim teoretske šanse, je li ikada u povijesti zaista i zabilježen primjer osobe koja je zatrudnjela bez penetracije (pritom ne mislim da je partner direktno ejakulirao po vagini na mjestu gdje se nalazi otvor)?
Ta "teoretska šansa" je nešto što mi uvelike otežava i psihološki onemogućava uživanje u spolnim aktivnostima s partnerom. Naime, danas mi je partner ejakulirao po trbuhu i jedna kapljica je završila na bedru (obrisana prije no što je završila na usnama), nakon čega smo to obrisali ručnikom i pazili da ne prijeđe na vaginu, te se zaista nadam i da nije- a pitam se, da jest neka mikro- čestica završila na usnama, je li moguća trudnoća? Menstruacija mi je započela 16.2., završila oko 19.2. ili 20.2., a prema aplikaciji mi je danas drugi dan plodnih dana, dok bi ovulacija trebala uslijediti 1.3. Postoji li na ovaj način šansa od trudnoće i je li u povijesti zaista zabilježen neki slučaj takve vrste? Postoji li neka znanstvena literatura ili znanstvena istraživanja na tu temu? To je nešto od čega strahujem već godinama, a voljela bih se opustiti i uživati s partnerom, a tijekom svih ovih godina nisam našla adekvatni način nošenja s tim strahom, čak ni kroz savjetovanja s psihologom, jer na kraju uvijek "googlam" i pronađem senzacionalističke naslove tipa "Istina je, možete zatrudnijeti i ako se ne seksate" (da, ovo je stvarni naslov članka, vjerovali ili ne big-smile ).

Hvala Vam unaprijed happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mimi, trudnoću možete isključiti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana bobobobo, zatrudnjeti se može samo ako određena se količina ejakulata (oko 1 ml je potreban za oplodnju) unese u rodnicu. Osim spolnim putem to se može desiti preko drugih medija (npr. voda). Ne postoji istraživanje na tu temu.

beast1

Pozdrav, zanima me da li je trudnoca moguca u neplodnim danima jer tokom odnosa kada sam izvadio polni organ vidio sam kao neku prozirnu vodicu kako curi tacno ne znam sta je .. i da 2 dana vec mens. kasni inace je sve redovno