Da li je moguca trudnoca??

Natasa991

Poštovani,
Imala sam menstruaciju pre 15 dana, manje obilnu nego inače, prekjuče na dan ovulacije sam prokrvarila, traje već treći dan, nije obilna, nekad je malo veći trag na gaćicama, a nekad samo kad se obrisem. Imam redovne seksualne odnose, ali bez ejakulacije. Da li je to normalno ilk postoji sansa da je nešto ozbiljnije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju. Nije ništa opasno, nit je potrebna terapija.

Denis99

Poštovani, ja i djevojka vec duze vrijeme imamo spolne odnose i ima redovnu mjesecnicu, 21.11 pa 21.12 i onda 22.1 i trebala je da dobije sad 22.2 po mens. kalendaru koji pratimo međutim kasni joj vec 6. dan. Imali smo spolne odnose 29.1, 05.2 i 15.2, stalno koristimo kondome i prekinuti snošaj, nekad i bez kondoma ali sasvim kratko i onda stavimo kondom prije nego sto bude i blizu sami kraj. Vec je bila pod stresom i dan prije nego sto je trebala dobiti jer ne zelimo trenutno da ostane trudna, i u toku mjeseca je imala povecanu tjelesnu aktivnost i malu promjenu ishrane te zbog toga izgubila oko dva kilograma tjelesne kilaze. Radila je test za trudnocu na drugi dan izostanka i jucer 27.2 oba su bila negativna s tim sto nisu rađeni ujutro prvim urinom nego u toku dana. Da li se trudnoca moze sigurno iskljuciti ili mozda ponoviti jos jedan test? Da li bi trebali posjetiti ginekologa ili pricekati još koji dan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, test je pouzdan. Neka pričeka još koji dan, pa ukoliko menstruacija ne nastupi neka se javi liječniku.

M3313

Poštovani doktore
Naime imala sam menstruaciju koja je nastupila sada 25.2. Menstruacija je dosla tocno na vrijeme, istog inteziteta i trajanja. Trajala je 5 dana... Jucer navecer sam osjetila bol u jajnicima jer sam se nahladila. Danas 7. dan ciklusa (dva dana nakon prestanka mesntruacije) meni se javlja malo krvave sluzi. Ovulacija treba nastupiti za 6 dana. Da napomenem imala sam kratak nezasticeni odnos cetvrti dan menstruacije koji je zavrsio metodom prekinutog snosaja. Imam li razloga za brigu i postoji li mogucnost trudnoce?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

ivs123

Postovani, zadnja menstruacija bila je 25.02. i trajala je do 2.3., nezasticeni odnos bio je 4.3 metodom prekinutog snosaja i nakon dva tri sata ponovo, postoji li ikakva mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

pb1510

Pozdrav!
Zadnja menstruacija mi je bila 28.2.-4.3. i bila je jednakog intenziteta kao i prethodna koja je bila 31.1. Jedino me brine smeđi iscjedak kojeg imam od kad mi je zavrsila menstruacija i pocela sam brinuti posto sam imala nezasticene odnose s deckom 13 i 14 kada su kao bili plodni dani, no nije doslo do ejakulacije unutar mene. U zadnje vrijeme imam veliki strah od trudnoce iako sam pocela piti pilule. Imam li se razloga brinuti ili je taj smeđi iscjedak normalan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom trudnoću možete isključiti. Ako se želite uvjeriti, uradite test.

Kl123

Postovani, ja i momak smo imali spolni odnos dva puta za redom u plodnim danima bez koristenja kondoma. Oba dva puta je koristena pull out metoda, dakle svrsio je vani. Izmedu odnosa obrisao je spolni organ i nakon ponovnog uzbudivanja smo ponovno imali odnos, tocnije nakon 5min otprilike. Postoji li sansa da sam trudna. LP

Ivo Balenović, dr. med.

Šansa za trudnoću je samo teoretska - ako je u mokraćovodu ostalo dovoljno sjemena za oplodnju.

M4C1

Postovani, imam nisku razinu estrogena i progesterona, ne pijem jos terapiju jer dojim, trenutno se odvikavamo. Decko i ja smo imali danas spolni odnos i puknuo nam je kondom, ovulacija je bila prije 3 dana(u to sam 100% sigurna jer osjetim svaku). Mene zanima postoji li mogucnost trudnoce i ako da, ako su mi hormoni niski je li moguce da se trudnoca i zadrzi onda?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je ovulacija bila tri dana prije odnosa, tada ne postoji mogućnost trudnoće. Životni vijek jajne stanice je 24 sata. Ako je ovulacija uspostavljena, postoji mogućnost trudnoće.

Lesty

Poštovani,
Imala sam zadnju menstruaciju u razdoblju od 7.2. do 10.2., a zadnji zasticeni spolni odnos s deckom 14.2. Inace imam malo poremeceni ciklus, nekad mi dode na isti dan, a nekad ne. Trebala sam dobiti ovih dana novu menstruaciju, ali su mi tek prekjucer poceli znakovi ovulacije, nemam nikakvih simptoma pms-a, jel postoji mogucnost da sam trudna ili se samo radi o poremecenom ciklusu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenome, radi se o poremećenom ciklusu, a ne o trudnoći.

oni

Poštovani doktore,

zadnjih nekoliko menstruacija mi je došlo prerano. Tada sam prolazila kroz stresno razdoblje pa bi došla nakon 20 ili 25 dana. inače je uvijek dolazila oko 30. dana ciklusa i trajala bi 7 dana. znam da je besmisleno se brinuti, ali opet. imala sam jednom spolni odnos s ejakulacijom. odnos je bio tjedan dana nakon ovulacije. Prema aplikaciji je to bilo 26. dan ciklusa. Danas je 35. dan. Grudi me toliko ne bole. Samo sam živčana. Ne spava mi se puno, normalno vježbam i jedem. Samo sam psihički iscrpljena od novog posla. Koja je Vaša pretpostavka?

Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o pms-u. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

M4C1

Hvala vam puno na odgovoru doktore. Mozete li mi jos samo reci postoji li kakva terapija estrogena i progesterona koja bi se smjela koristiti prilikom dojenja ili je jedina mogucnost prestanak dojenja pa onda terapija? Ginekologica mi je rekla da prestanem dojiti i prepisala antibaby tablete no nije mi rekla postoji li terapija koja moze uz dojenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dojilje mogu koristiti mini pilulu Cerazette (sadrži samo progesteron).