Da li je moguca trudnoca??

Ana_mrvica

Poštovani,
Naime, od prošle godine radimo na bebici i dosad nažalost ništa. Ciklus mi je po kalendaru što imam na aplikaciji oko 33 dana. Prije mi nije bilo redovno zadnjih par mj.jeste. Zadnja 2 mjeseca sam imala po 2 dana prije termina menstruacije. Poslije zadnje menstruacije koja je bila 7.2., sam počela piti macinu travu ,pila sam je do ovulacije(po kalendaru koja je bila 26.2) sad da li je to tačno ne znam.

Po kalendaru bi trebala dobit u petak 12.3 i još nisam.
Dans ujutro 2 dan kašnjenja menstr.radila sam test firstsign i ništa nije prikazalo, druge crtice nije na vidiku bilo.

Da li mislite da sam prerano uradila test?

Inače kad trebam dobit grudi me bole , a sad ovih dana osjećam samo da su malo punije al me ne bole. Kičma me boli ako duže stojim il hodam i to skroz nisko gdje je stražnjica, par puta sam imala probadanja u jajnicima i malom stomaku i osjećam se napuhano.

Da li je moguće da je rano za test ukoliko je ovulcija bila kasnije??

Lijep pozdrav.

ivona20

Poštovani doktore,
Imala sam zaštićeni spolni odnos s dečkom za vrijeme plodnih dana , gdje je on ejakulirao u kondom , 5-6 sekundi nakon što je izašao iz mene , kondom nije puknuo.
Zanima me da li je moguća trudnoća ?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ana_mrvica, savjetujem da uradite nalaz beta hcg-a. To je najsigurniji način da se utvrdi eventualna trudnoća. Beta HCG se pojavljuje u krvi trudnice nakon implantacije zametka (oplođene jajne stanice), a implantacija zametka se događa 10-ak dana nakon oplodnje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivona_20, trudnoća na taj način nije moguća.

bosko11

Poštovani...
Djevojka je dobila mens 06.03. i trajala je do 12.03. odnos smo imali 14.03. Po pravilu bi trebalo da su neplodni dani. Da li je to tako?
Imali smo odnos sa zastitom, nije bilo ejakulacije ni prije odnosa ni za vrijeme odnosa. Posle nekog vremena sam bez zastite stavio penis na 10ak sekundi, ali sam ga prije toga obrisao i nije nista bilo na njemu... Da li je moguce da je doslo do trudnoće, nije bilo ejakulacije, jos je suv penis bio,a i trebali bi da su neplodni dani?Trebala je mens dobiti 08.04. Ali evo za sada kasni. Tokom ovoga mjeseca bila je bolestna, pila je razne tablete, a i bavila se fizickom aktivnosti. Znalo se od tableta da kasni 10ak dana. Sta vi mi mislite sta je u pitanju? Da li je moguca trudnoćaa? Da li su to neplodni dani? Hvala Vam unaprijed

bosko11

Jos sam zaboravio da dodam, da mens. Ciklus traje 32 dana. Tj. Do sada je tako bilo. Al eto 30-32 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i prema svemu ostalom što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Kikiriki95

Poštovani, nakon porođaja i urađene epiziotomije, na mjestu gdje su konci, pojavila se mala, okrugla kvržica. Interesuje me da li je to opasno ili ce ona nestati kada ispadnu konci?
Hvala!
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to nije opasno i trebalo bi se povući nakon ispadanja konaca.

Nata999

Postovani poslednji ciklus sam imala 09.04. Juce 18.04 sam imala rizicni odnos. Dali je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

To je sami kraj neplodnih dana, tako da ipak postoji teoretska mogućnost - ako do ovulacije dođe ranije.

Nata999

Postovani
Imam jos jedno pitanje. Popila sam pilulu za dan posle, norlevo, 69 sati nakon odnosa. Dali ce da deluje s obzirom da sam je popila malko kasnije?
Sad za sad ne osecam nikakve reakcije od uzimanje pilule.
Poslednji ciklus mi je bio 09.04, a rizicni odnos se dogodio 18.04.

tamarast

Poštovani,
Od puberteta imam dijagnosticiran PCOS i neredovite cikluse koji uglavnom traju oko 35 dana, nekad i više.
6.4. sam napravila UZV pregled koji je pokazao vodeći folikul i sutradan je ovulacijski test bio pozitivan.
15.4. sam imala nezaštićeni odnos sa suprugom, ali je ovulacijski test napravljen netom prije bio negativan.
Pročitala sam da su ovulacijski testovi nepouzdani kod žena s PCOSom, pa molim za mišljenje kolike su šanse za trudnoću i kad se najranije može napraviti test na betu iz krvi, a da bude siguran rezultat?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Nata999, pilula će djelovati.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana tamarast, beta hcg možete odrediti dva tjedna nakon odnosa. Taj rezultat će biti pouzdan.

AnaBr

Zdravo,
Prvi puta pijem kontracepcijske pilule.Sve pretrage prethodno uradjene kod ginekologa. 25.03 pocela sa kutijicom Qlaire tacno na prvi dan menstruacije (kako mi je ginekolog rekao. Izmedju 2.04. i 5.04. sam imala nezasticen odnos. 12.04. se javlja kao menstrualno krvarenje jedan dan. Dr. kaze da je to probojno krvarenje. Ispila sve tablete (i posljednje dvije placebo) uredno svaki dan u isto vrijeme i menstruacija nije nastupila. Evo danas pijem vec drugu tabletu iz druge kutijice kako mi je dr. rekao da nastavim i nista jos nema. Jel moguce da izostane menstruacija? Jel postoji mogucnost trudnoce?? :/ Sta dalje sad? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive, postoji mogućnost izostanka menstruacije.

ira26

Pozdrav,
Situacija je ovakva. Prošli mjesec poćetkom počela sam piti novu kutiju kontracepcijskih tableta Estal, i 21.4. mi je trebala biti zadnja pilula, no ja sam uopće zaboravila i nastavila sam ih piti bez pauze novu kutiju odmah dan nakon. Jedan dan primjetila sam da sam pilulu preskočila. Isto tako, nakon što sam samo nastavila piti novu kutiju primjetila sam da mi se javljaju lagani bolovi u trbuhu, slični menstruacijskim ali malo blaži te češće idem mokriti. Da li postoji mogućnost da sam trudna, ili su navedene nuspojave posljedica uzimanja pilula bez pauze? Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.

Anoniman090987...

Poštovani,
Supruga je imala menustruaciju 04.04 koja je trajala do 10-11.04, 15.04 smo se 'trljali' polnim organima kroz odjecu, jos uvijek je nevina, bilo je dodirivanje prstima (nije bilo nikakvih tragova krvi da je pukao himen i slicno). Do sada joj je bio ciklus redovan ili uranjen, medjutim menstruaciju jos ne dobiva niti ima naznaka kao ranije - beli iscedak, treba napomenuti da je zadnjih 15 dana na posebnom rezimu ishrane, te ju je izuzetno stresan period (ranije je bio slucaj da dobiva dva puta u mjesecu u datin okolnostima), zbog toga sto imamo druge planove samim tim je nevina i ne zelimo trudnocu, - osim osjecaja da se udebljala, nema ostalih naznaka, planira uraditi test da li je jos uvijek rano za test?, ali po svemu sudeci da li je mogla ostati u drugon stanju ?