Da li je moguca trudnoca??

Mrvica22022

Pozdrav, dakle posljednja menstruacija mi je bila od 15.4-20.4, 27.4 sam imala prvi spolni odnos bez zastite, partner nije ejakuirao u mene. Međutim, drugi dan sam osjetila lagane grceve u donjem dijelu trbuha te smedi iscjedak sa sukrvicom za kojeg sam pretpostavila da se javio jer mi je to bio prvi put. Ali 6.dan nakon tog odnosa mi se javila jaka bol u donjem dijelu trbuha i probadanje u lijevom jajniku, to je trajalo cijelu noc. Pa me zanima da li je to znak rane trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to nije znak rane trudnoće. Vjerojatno se radilo o ovulaciji ovulacijskom krvarenju.

Anoniman090987...

Poštovani, da li meni mozete odgovoriti? Unaprijed se zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenome ne postoji mogućnost trudnoće.

M3313

Poštovani doktore,
Naime ciklus mi se produžio (trajao je 26-27 dana ali zadnja dva mj. Sam dobivala 29 dan menstruaciju) ali su menstruacije bile istog inteziteta i trajanja. Dečko i ja smo imali odnos peti dan menstruacije, i dan nakon takodjer odnos koji se dogodio dva puta. Svi odnosi nezaštićeni ali ejakulacije unutar rodnice nije bilo. Prema kalendaru to su bili neplodni dani, ali ja mislim da je ovulacija uranila dva, tri dana. Sinoć dva dana prije ovulacije prema kalendaru, imali smo peting te je nekoliko puta ušao u mene. Također nije bilo ejakulacije unutar rodnice. U noći sam otišla na wc i primjetila malo blago krvave sluzi. Je li to predovulacijsko krvarenje? I postoji li mogućnost trudnoće?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju.

M3313

Poštovani,
A postoji li mogućnost trudnoće prema gore navedenom?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

blondie123

Poštovani,
Prilikom spolnog odnosa (12.5.) kondom je skliznuo nakon ejakulacije i ostao u meni. Čini se kako nije ništa iscurilo van. Zadnju menstruaciju sam dobila 25.4.
Htjela sam popiti Escapelle, ali gospođa u ljekarni je rekla da nema potrebe.
Postoji li mogućnost trudnoće?
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana (ako imate redovite 28-dnevne cikluse), tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

M3313

Poštovani,
Postoji li mogućnost trudnoće ukoliko je nastupila menstruacija koja je uranila dva dana. Normalnog je inteziteta i trajanja kao i svaka menstruacija do sada te su bili prisutni svi simpomi pmsa. Nekada sam dobivala menstruaciju svaki 27.dan, znala je uraniti dan, dva međutim ciklus mi se produljio te zadnje tri menstruacije nastupaju 29. dan ciklusa. Dečko i ja smo spolno aktivni, koristimo metodu prekinutog snošaja, nikada nije došlo do ejakulacije unutar rodnice u što smo 100% sigurni te pazimo na plodne dane.
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom, ne postoji mogućnost trudnoće.

seka157

Poštovani, imam problem
Već 2 mjesec pijem yazz pilule,Evo danas druga kutija 14 tabletu popila.Prvi mjesec sam stalno imala krvarenje blago pa i ne znam kad mi je došao ciklus i da li je bio ili je bilo samo privikavanje na pillule. Dugi mjesec je normalno. Imam momka. Spavamo često. Ne pazimo se. On zna nekoliko puta ejakulirati u mene dnevno. Ja evo već 42 dana svaki dan u isto vrijeme uzimam pilule. Nikad nisam promašila. Juče spavala sa momkom i dogovorimo se da uzmem test onako da uradim da vidimo. Ja jutros uradim Geratherm test. Nakon 3 min negativan jasno. Nakon 20 min blago blijeda crta još jedna druga. Mnogo sam se uspanicila. Da li je moguća trudnoća u ovom slučaju i kako??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.

M3313

Poštovani doktore,
Dečko i ja smo sinoć u noći imali petting te je na kraju sve završilo kratkim odnosom. Je li došlo do ejakulacije unutar rodnice, mislimo da nije ali ne znamo, nismo sigurni, a jučer se dogodila i ovulacija. Moje pitanje je koju biste mi tabletu za dan poslije preporučili. Escapelle ili Ellaone? Nadam se brzom odgovoru jer tabletu planiramo kupiti danas.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obje tablete imaju istu učinkovitost.

bosko11

Poštovani doktore
Djevojka mi od prilike ima ciklus 32 dana. Nekad prije nekad poslije dobije.
Bila je na redovnom pregledu kod ginekologa 17.06. i rekla joj je da je bila ovulscija i da ne moze doci do trudnoce. Da li se vi slazete sa tim? Da li se moze vidjeti tokom pregleda da je bila ovulacija. Plodni dani po kalendaru su od 11 do 19.06. Mi smo imali nezaštićen odnos 18.06. nije doslo do ejakulacije, da li je moguća trudnoća? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Ultrazvukom se može vidjeti žuto tijelo, tj. mjesto na jajniku gdje je došlo do ovulacije.

bosko11

Poštovani, prema tome, ako sam dobro shvatio, do trudnoce ne moze doci do iducih poludnih dana? Da li je tako? Hvala Vam i oprostite na smetnji

Mateo121

Pozz, mene zanima što ako se escapelle uzima često? Svaka 2mjeseca ili slicno? Hvala!