Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

bosko11, tako je.

Ivo Balenović, dr. med.

Mateo121, ništa se posebno ne može desiti, osim neredovitog ciklusa u kojem se uzme.

Zabrinuta1@2

Postovani doktore
Imam u principu redovne cikluse od 28 dana te menstruacija dolazi tocno (jedan dan plus/minus), te mi je menstuacija prvih 2-3 dana obilna, a dalje lagana.
Posljednju menstruaciju sam imala prvi dan 20.05, te smo nezasticene odnose imale 27,29,30.5 te 04.06. No prekinut je odnosaj dosta prije nego sta je on morao svrsiti. Menstruaciju sam trebala dobiti 16.06., no od tada osjecam pritisak, nadutost, s vremena na vrijeme laganu bol u jajnici bas kao i uvijek kada treba doci.
Danas (21.06.) ujutro me pocelo bas boliti kao i uvijek jako, i popila sam tablete protiv bolova te je popustilo.
No problem je u tome sto nemam nikakav jaki iscjedak osim lagane svjetle krvi koju u principu vidim na papiru prilikom brisanja, a na ulosku skoro nista.. i napomenula bih da sam se danas kupala u moru, te sam pocela raditi i na poslu mi je dosta stresno..
postoji li sansa da je to bilo Implantacijsko krvarenje ili mogu ocekivat normalnu mjesecnicu?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

dj1212

Poštovani,
zanima me Vaše mišljenje. Jutros sam imala prvi nezaštićeni spolni odnos koji je trajao svega nekoliko minuta zbog prevelikog straha od trudnoće pa se nisam mogla niti opustiti i radije sam prekinula započeto.
Nije bilo ejakulacije u ali u meni postoji neki strah. Inače uvijek prakticiram zaštićeni odnos + prekinuti snošaj. Već me peckaju jajnici slično kao kod ovulacije. Svoj ciklus ne mogu baš popratiti jer nije redovit pa se ni ne ravnam po plodnim i neplodnim danima jer praktički ne znam kad su.
Menstruaciju sam imala prije otprilike 10 do 12 dana. Imam utvrdene policisticne jajnike. Trebam li se brinuti ili mozda popiti tabletu za dan poslije i koliko sati nakon odnosa djeluje?

Unaprijed hvala na odgovoru.

dj1212

Poštovani,

zanima me Vaše mišljenje. Jutros sam imala prvi nezaštićeni odnos koji je trajao par minuta bez ejakulacije. Bilo me previše strah pa je stoga odnos i prekinut. Posljednju menstruaciju imala sam prije 10 do 12 dana. Inače su mi neredovite i imam utvrđene policistične jajnike.
Zbog straha, danas me već počinju peckati jajnici kao kod ovulacije.
Plodne i ne plodne dane nikada ne gledam niti se ravnam po njima jer uz neredovite cikluse to je nemoguce pratiti i iz tog razloga uvijek i koristim zastitu jer trenutno sada ne zelim trudnocu.Zanima me imam li razloga brinuti se da mogu zatrudniti te da li trebam uzeti tabletu za dan poslije iako nije došlo do ejakulacije?

Unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Zabrinuta, savjetujem da uradite test na trudnoću. Sve ostalo je puko teoretiziranje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana dj1212, prema svemu što ste naveli, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

ira26

Poštovani,
Imam pitanje.. Dakle, pila sam kontracepcijske pilule Estal. Zadnji ciklus sam započela 1.4. Nakon toga, s idućom kutijom sam nastavila bez pauze te sam nakon nekoliko dana prestala po preporuci ginekologice, nakon čega se javilo krvarenje. I onda sam opet počela sa pilulama pa opet prestala te se isto javilo krvarenje.. Istina, nekad sam ih zaboravila popiti ali sam nadoknadila. E sada, trenutno imam neki bijelo zamućeni iscjedak, cerviks je tvrd na dodir, a po mojoj procjeni nije bilo ovulacije. Sad bi već menstruacija trebala doći pa me to muči.. Između sam imala jedan odnos pri kojem je partner svršio u mene. Trenutno nemam nikve simtome osim tog iscjetka.. Zanima me da li mogu ostati trudna? Napominjem, nemam nikakve simptome. A prošli tjedan sam bila na uzv abdomena i ništa se nije vidjelo. Da li je moguće da jee izostanak mjesečnice uzrokovan pilulama, isto kao iscjedak?
Puno hvala

ira26

Poštovani,
Imam pitanje..Naime, u 5. mjesecu sam samo nastavila piti kontracepciju bez pauze, i onda sam prestala prema preporuci ginekologice sredinom petog mjeseca, te se onda javilo krvarenje. Nakon toga, nisam pila više kontracepcijske pilule. I sad, još uvijek nema menstruacije. Prošlu nedjelju sam imala odnos sa partnerom gdje je on svršio u mene. Nakon toga, prvo sam imala gust bijeli iscjedak, a sad je nekakav krem zamućeni iscjedak, slabijeg intenziteta. Prema mojoj procjeni, nije bilo ovulacije jer nije bio prisutan iscjedak karakterističan za to razdoblje. zanima me da li je moguće da sam trudna? da li je moguće da je iscjedak posljedica uzimanja kontracepcije i da li radi toga može kasniti menstruacija? nemam nikakve druge simptome. Isto tako, prošli tjedan sam bila na UZV abomena i doktorica isto ništa nije vidjela.
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste s pilulama prestali u 5. mjesecu, a odnos je bio u 6. onda postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem da uradite test.

ivona20

Poštovani doktore,
Posljednu menstruaciju imala sam 17.6. i trajala je do 22.6. , 26.6. imala sam zaštićeni spolni odnos s momkom, ejakulirao je u kondom, međutim bilo je jako malo ejakulata, provijeriti smo kondom, nije puknuo. Zanima me da li je normalno da ne bude uvijek ista količina ejakulata ? Te da li postoji mogućnost trudnoće?
Lijep pozdrav!

ana0839

Poštovani, molim Vaš savjet.

Posljednju menstruaciju sam dobila 22.6. oko 23:30. 27.6. partneru i meni je puknuo kondom i on je ejakulirao u mene. To je bio 6. dan menstruacije.
EllaOne tabletu mogu popiti tek danas popodne, znači nekih 48h nakon odnosa.

Budući da se to desilo pred kraj menstruacije, zanima me koje su šanse da dođe do trudnoće? Posljednja 3 ciklusa su bila ovakva: 27.4., 25.5. i 22.6. Većih zdravstvenih problema nemam, ali imam hormonalni disbalans. Također, imam još jedno pitanje. Dosad nisam uzimala EllaOne pa me zanima koliko otprilike sati nakon uzimanja tablete mogu očekivati eventualne nuspojave (vrtoglavica, glavobolja) itd.? Unaprijed puno hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ivona, prema navedenome ne postoji mogućnost trudnoće. Količina ejakulata je promjenjiva.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ana, iako je odnos bio u vrijeme neplodnih dana, te je šansa za trudnoću samo teoretska, možete za svaki slučaj, uzeti EllaOne. Za nuspojave nema pravila, ali ako se jave, to je unutar nekoliko sati.

arctic_monkeys

Poštovani, iako su mi ciklus na 28 dana, čak 27 prema trakicama ovaj mjesec mi je kontrolna trakica bila tamnija od testne 15ti dan ciklusa. Da li to znači da je ovulacija bila 15 ili 16 dan ciklusa? Od onda je prošlo 11-12 dana, da li bi test mogao prikazati trudnoću? Jučer sam radila i negativan je.

ira26

Poštovani,
Došla je menstruacija, sa zakašnjenjem. Nije toliko obilna, karakteristične je crvene boje, uz menstrualne grčeve. Da li to znači da je mogućnost trudnoće isključena?
I da li postoji mogućnost promjene obima i izgleda menstruacije nakon prestanka uzimanja pilula?
LP

Postovanje.Sa djevojkom sam imao samo oralni,ja sam imao bokserice.Nikako ih nisam skidao.Na boksericama sam primjetio tekucinu.Nije bilo ejakulacije,vjer da je bio precum.To sam dotakao sa vanjske strane bokserica pa djevojku po vagini.Nije bilo guranja prstiju u nju vec samo "trljanje".Ona je bila u plodnim danima.Nisam imao odnos i nisam masturbirao 24+ sati prije
Da li je moguca trudnoca?Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana artic_monkeys, ne mogu znati koji je točno dan bila ovulacija, ali otprilike desetak dana nakon oplodnje iz krvi/urina se može dokazati hormon trudnoće (beta HCG).

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ira26, to znači da je trudnoća isključena. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani emro95, na opisani način trudnoća nije moguća.