Da li je moguca trudnoca??

bosko11

Poštovani doktore,
Pisao sam Vam prije neki dan da mi je djevojka bila na ginekoloskom pregledu i da joj je doktorica rekla da je prosla ovulacija. Posle toga imali smo nekolika nezaštićena odnosa, ali nije bilo ejakulacije u rodnicu. Danas je trebala dobiti mens, al nije? Da li je moguce da kasni menstruacija, a da je bila ovulacija kao sto je rekao ginekolog? I u slucajo da nije bila ovulacija, da li je moguća trudnoca bez ejakulacije? Djevojka osjeti promjene blage, grudi su "tvrdje". Sta Vi mislite? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako je ovulacija prošla, trudnoća nije moguća. Isto tako, bez ejakulacije ne može doći do trudnoće.

dj1212

Pozdrav,

pisala sam Vam nedavno. Zapravo nemam neki problem nego čisto informativno želim znati kolika je mogućnost trudnoće kod žena koje imaju policistične jajnike?
Da li to može biti problem prilikom zatrudnjivanja jednog dana?
Potvrđena su mi oba policistična jajnika, menstruacije s mojih 28 godina užasno neredovite, nikad ne znam kad su plodni, a kad neplodni dani.
Svaki mjesec mi kasni, jutros napravljen test na trudnoću s prvim danom kašnjenja menstruacije koji je negativan. Imam simptome i jake bolove u predjelu jajnika i donjeg djela leđa, a menstruacije nemam. Napravila sam test jer su simptomi slični i negativan je. Već sam lagano umorna od tih nepravilnih ciklusa i cijeli mjesec mi se svede na 10 dana bolova pred stvari, 7 dana krvarenja i onda na novo sljedeći mjesec.
Dobivala sam često duphaston od ginekologa, a zadnji put mi je dala tinkturu konopljike koju čim sam prestala piti, opet po starom.
Zanima me po Vašem mišljenju hoće li ovakvi ciklusi doprinjeti mogućnosti ne zatrudnjivanja iako to sada još nije u planu.
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod sindroma policističnih jajnika smanjena je plodnost (jer su ovulacije neredovite), no žene s pcos sindromom mogu ostvariti trudnoću. Potrebno je pratiti ovulaciju (prirodne metode, LH trakice), te tempirati odnose. Ponekad je potrebno potaknuti ovulaciju lijekovima.

ana0839

Poštovani,

Pisala sam Vam nedavno u vezi svoje situacije. Posljednju menstruaciju sam dobila 22.6. oko 23:30.
27.6. partneru i meni je puknuo kondom i on je ejakulirao u mene. To je bio 6. dan menstruacije.

EllaOne tabletu sam popila 48h nakon odnosa. Nisam imala nikakvih nuspojava, međutim zadnjih par dana povremeno osjetim blagu nelagodu u predjelu jajnika i trbuha. Kao da me na sekundu nešto uštipne. Osim toga, primjećujem da sam postala napuhnuta i naduta.

Imam 2 pitanja. Mogu li to ikako biti rani znakovi trudnoće ili je riječ o eventualnim nuspojavama tablete? Također, kad bih mogla napraviti prvi test na trudnoću?
Slijedeća menstruacija bi mi trebala doći kroz 10-ak dana, možda i prije/kasnije zbog EllaOne tablete.

Unaprijed hvala na izdvojenom vremenu!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možda su u pitanju simptomi ovulacije. Možete uraditi test. Obzirom na vrijeme proteklo od odnosa rezultat će biti pouzdan.

medved85

Dobar dan .Pijem jasmin godinama juce sam prvi put zaboravila da popijem tabletu,danas sam nastavila.Kako dalje da pijem?

medved85

Inace u subotu mi je zadnja tableta a u utorak uvek dobijem?

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite do kraja pakiranja i napravite uobičajenu pauzu. Ništa se neće dogoditi, niti će se zaštita umanjiti.

dorian21

Postovani Doktore,

Imam pitanje za Vas,
Naime gospodji je menstruacija bila 3.6 normalna te zatim zadnja 6.7 koja je trajala 3 dana stime da je prvi dan normalna bila, drugi manje te treci vise nego drugi dan… (ako je to mjesecnica bila?)

Spolni odnosi su bili (u vrijeme ovulacije kako mislim) zasticeni 17,18.6 stime da nisam siguran jesam li prebrisao spolovilo dobro od dana (noci) prije i da tijekom navlacenja kondoma jesam li mogao rukom prenijeti ista?

Unazad dva dana ima dolje kao neki pritisak i glavobolju (vrtoglavicu)…
Test na trudnocu uradili smo na dan poslije ocekivane menstruacije 3.7 sa (Clearblue 6 dana ranije testom) i na drugi urin i pokazao je negativno..

Moram naglasiti da je unazad mjesec dana imala promjena klime zbog putovanja i stresa..

Volio bih rado cuti Vase misljenje?

Unaprijed Vam hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, trudnoću možete isključiti. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja, to ovisi o hormonima.

medved85

Zadnja bi mi bila u subotu znaci treba da popijem i ovu sto sam zaboravila u nedelju i onda pauza?Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je

sluzbeno

Poštovani, imala sam jednu situaciju i ne znam šta da mislim, ali uplašena sam. Naime, 19. dana ciklusa momak me je zadovoljio prstima, ali prethodno je dirao sebe po penisu. Bilo je dosta sluzi. Meni je danas 27. ciklusa i još nema menstruacije. A, inače dobijam na 23-26 dana, retko kad 27-28 dana. Da li postoji mogućnost trudnoće, da li postoji verovatnoća da je prstima uneo u mene "nešto" i da je došlo do trudnoće? Prethodna menstruacija je bila 22.06.
Hvala.

Marija435

Pozdrav
Zanima me da li je moguca trudnoca ukoliko je partner nosio gace, ja nista i dogodilo se trljanje spolnih organa pri kojemu je partner ejakulirao. Bili su plodni dani...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sluzbeno, prema navedenom postoji samo teoretska mogućnost trudnoće (rekao bih gotovo ravna nuli). Ipak, budući da menstruacija kasni, savjetujem da uradite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marija435, na taj način ne postoji mogućnost trudnoće.

Marija435

Hvala na odgovoru, znaci ukoliko bar jedan partner nosi donje rublje ne postoji nikakva (niti teoretska) sansa trudnoce u bilo kojoj situaciji?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne, za oplodnju je potrebno da barem 1 ml ejakulata bude uneseno u rodnicu.

butterfly956

Poštovani,
Imala sam odnos na dan ovulacije, s kondomom. Dan dva kasnije je uslijedilo krvarenje koje sam prepisala ovulacijskom krvarenju. Menstruacija mi kasni jedan dan. Kolika je mogućnost trudnoće s obzirom na to da je odnos bio zaštićen?

Hvala unaprijed!