Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je odnos bio zaštićen ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Nononame

Pozdrav,
Posljednju menstruaciju sam imala 11.6. a ova jos nije dosla, kasnjenje 12 dana. Inace su mi bile redovne sa dan do dna kasnjenja. Zaštićen odnos sa kondomom sam imala 22.6. a i ejakulirao je van mene u kondom. Nezaštićen odnos sam imala 6.7. u vodi, sa mogu reci i nepotpunom penetracijom. Takođe je ejakulirao van. Prethodnih 5 dana sam imala osjecaj da cu dobiti menstruaciju, blagi pritisak u donjem dijelu trbuha ali je izostala. Da li je moguca trudnoca, ako ne, koji bi mogao biti razlog izostanka? Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test, teoretski je moguće da preko vode dođe do oplodnje.

Ivana0002

Postovani,
Dobila sam menstruaciju danas 24.7., a trebala sam ju dobiti 26.7. ili cak nekoliko dana kasnije posto mi ciklusi variraju izmedu 28 i 31 dan. Brine me to što sam ju dobila u ovome slucaju par dana ranije što se nikad prije nije dogadalo. Imala sam "odnos" preko odjeće za vrijeme ovulacije ali nije bilo ejakulacije i to je to. Je li moguće da je ovo zapravo implantacijsko krvarenje i da je nekako ipak moguća trudnoća. Ne osjecam bol kakvu inače osjećam iako sam imala neke simptome pmsa kao što su akne, naleti vrućine, želja za hranom, bolne grudi i poneki grč, ali sada kada sam dobila menstruaciju, ako to uopće je menstruacija ne osjecam skoro ništa. Bila sam pod stresom, često, ali tako je uvijek i prije sam znala biti pod puno većim stresom nego sada, sve ostalo je okej. Postoji li mogućnost da je ovo implantacijsko krvarenje? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je menstruacija. Prema navedenom ne postoji mogućnost da bi se radilo o implantacijskom krvarenju.

Ivana0002

Nisam navela da izlazi jako malo krvi koja je svijetlo roze boje i izgleda kao da je pomjesana sa iscjetkom, te jos uvijek nemam nikakve grceve kao sto bi imala za vrijeme normalne menstruacije.

Ivana0002

Žao mi je zbog toliko pitanja, ali jako sam paranoicna kada je u pitanju menstruacija. Danas sam počela jače krvariti ali svejedno nije kao inače a i ne osjećam nikakve bolove osim u grudima a inače me bole leđa i imam grčeve. Nisam imala odnose već mjesecima samo preko odjeće kao što sam rekla već, ali svejedno sam paranoicna oko toga da postoji nekakva mogućnost trudnoće i ovo me skroz zbunilo. Menstruacija je uranila i nije ista kao inače. Koji su mogući uzroci toga?

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija ne mora uvijek biti istog intenziteta. Trudnoću možete isključiti. Ako se u to želite uvjeriti, uradite test.

Nononame

Postovani, imala sam upit prije nekoliko dana. Menstruacija mi je kasnila 15tak dana , uradila sam test i negativan je. U međuvremenu sam dobila, dva dana normalnog intenziteta ali treci skoro da nema nista. Da li je moguce da se radi o implatacijskom krvarenju. Posljednji odnos sam imala 5.7. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost implantacijskog krvarenja.

Ivana0002

Poštovani, opet se javljam, rekla sam da sam imala samo seks preko odjeće na dan ovulacije pri kojem nije bilo ejakulacije. Menstruaciju sam dobila nekoliko dana ranije, ne znam koliko tocno jer mi ciklusi variraju izmedu 28 - 32 dana. Menstruacija je trajala 7 dana dok uobičajeno traje 6. Brine me to što me bole grudi i leda, te imam česte glavobolje, pristice i često mokrim, a tek je početak plodnih dana. Zanima me koji je razlog toga i postoji li ipak mogućnost da je doslo do trudnoce nekako s time da imam puno simptoma ili je možda razlog svemu ovome stres koji je uzrokovan zbog ove situacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće, a simptomi koje navodite toliko su nespecifični da je nemoguće reći koji im je uzrok.

Niki24

Poštovani,
Spavala sam s dečkom 7 dana prije očekivane menstruacije, odnosno prekjučer. Spavali smo bez zaštite, no nije svršio u mene (barem tako mislim). Zanima me samo kolike su šanse za trudnoćom? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Pero223

Postovani,Da li je moguce trudnoca ako sam svrsio van nje,obrisao polni organ i stupio u drugi seksualni odnos posle pola sata ,i ako je kondom puko zavrsnica je bila van nje i zadnji dan joj mestracije (braon krv)

Ivo Balenović, dr. med.

Zadnji dan menstruacije spada u neplodne dane, a i prema svemu ostalom što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće.

Malamala95

Pozdrav.
Zadnju menstruaciju sam imala od 4.7 do 8.7
Moram naglasit da sam popila 26.6 tabletu za dan poslije te mi je stigla menstruacija u 7 mjesecu ali u drukcijem obliku nego inace. Bila je rijetka i onda zadnja dva dana je bas bila gusta i obilna.
Zatim moji ciklusi variraju od 39 do 36 dana.

2.8 ,7.8 ,8.8 i 9.8 znaci 30 ,35 36 i 37 dan sam imala spolni odnos sa zastitom i ejakulacijom vani. Jedino 33 dan odnosa sam imala spolni odnosa bez zastite koji je trajao 3 minute medutim ejakacija se desila vani .
Danas je vec 38 dan i meni mensutracija kasni.
Naime na otoku sam i nemam mogucnsot kupnje testa.
Isto tako sam imala upala angina od 29.7 do 2 7 od te sam morala pit klavocin i max te sam uz ti umala jako punk stresa pocetkom 7 mjeseca.
Da li je moguce da sam trudna? Inace nemam nikakve simtome da cu dobit menstruaciju ....sad
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans.

Whatif

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam dobila 12.7., ciklusi u zadnjih pola godine su mi poprilicno redoviti 28-31 dan.
Spolni odnos sam imala zadnji dan mjesecnice, koji je bio zasticen kondomom, te sam imala odnos 31.7.takodjer s kondomom, decko je ejakulirao u kondom sekundu nakon sto je izvadio van.
Po pravilu, mjesecnicu sam trebala dobiti jucer ili danas, no nemam nikakve simptom da bih je trebala dobiti. Iako je bio stresan period zadnja 2 tjedna.
Je li moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.