Da li je moguca trudnoca??

Whatif

Postovani doktore, nadovezujem se na svoje pitanje iznad.
Menstruacija jos nije stigla, decko je siguran da je sve bilo ok i cijelo vrijeme je odnos bio s kondomom, cak kaze da nije ejakulirao unutra s kondomom nego izvan.
1.8.sam primila i cjepivo te sam imala reakciju na isto, citala sam dw cjepivo moze utjecati na ciklus. Napisala sam da su mi poprilicno redovni ciklusi, ali zna biti izmedju 28-35 dana.
Znaci zadnja mjesecnica je bila s 12.8.na 13.8.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema onome što tvrdite ne postoji mogućnost trudnoće. Možete to provjeriti testom.

ira26

Poštovani,
Imam 28 godina i pijem kontracepcijske pilule Estal. Počela sam ih piti u drugom mjesecu da do šestog, jedan mjesec pauze te opet na prvi dan iduće menstruacije (27.7) kada je ona bila slabija, pomješana krv sa sluzi ali je trajala 4 dana. I sad, danas je zadnji dan sedmodnevne pauze i menstruacije još uvijek nema. Tj, prošli tjedan samo jedan, dvadana kad sam se obrisala vidjela sam smeđi iscjedak pomješan sa sluzii to je to. Da li se trebam bojati trudnoće iako sam pilule pila redovito svaki dan u 19 sati? Ili je to posljedica uzimanja pilula? Imala sam odnose sa partnerom bez ejakulacije u rodnicu. Trenutno se osjećam dobro, imam lagane bolove u leđima ali to beć duže vrijeme, kao i probleme s gastritisom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudnija i kraća, a ponekad mogu i izostati. To je zbog učinka tableta na sluznicu maternice (endometrij).

Annaw992

Poštovani doktore Balenović, imam jedno pitanje , naime zadnja menstruacija koja je bila 8.8.2021. Tad je kasnila 7 dana , inače nikad mi ne kasni , jedino ponekad zna doc ranije, uglavnom taj dan sam bila dobila...ali imala sam svega 4 dana ( inače 4-5 dana običnog krvarenja ) ovaj put je bila oskudnija ali sa malo ugrušaka . Ovaj mjesec trebala sam dobiti 4.9, naime dobila sam danas , kao sukrvica sa nekom sluzi, naime inače imam dosta jake bolove tijekom ciklusa , ali evo sada ama baš ništa niti ne osjetim. Da Vam napomenem , oprerirala sam laparatomijom endometriozu lijevog jajnika prilikom čega mi je odtranjen lijevi jajovod te mali dio lijevog jajnika. Naime naravno nisu rekli dali je sve ostalo uredu. Vjerovat cu da je posto su radili laparotomiju pa su mogli sve vidjet. Radila sam test prije 1 tjedan. Bio je negativan . Razlog rađenja testa je bilo jer sam imala mucnine, ponekad povracala te imala ponekad onu zgaravicu. Moje pitanje je...dali postoji mogucnost trudnoće? Da napomenem Vam da mi je trbuh naraštaja i to podosta. Hvala Vam na odgovoru.

Marina26

Postovani,
Zamolila bi Vas za pomoc. Naime, jutros mi je test na trudnoću bio pozitivan te sam zvala ginekologa za termin. Kako sam razgovora sa medicinskom sestrom ne doktorom pitala sam trebam li sto uzimati od tableta. naime, ja sam počela piti folnu kiselinu u 4 mj i popila kutiju od 50 tableta otprilike do početka 6 mj. Nakon toga nisam pila sve do sredine/ kraja 7 mj. kada sam kupila kutiju od 100 tableta (400 za) i počela ponovo piti (u obje ture pila sam od proizvođača Solgar, Folcin). E sada medicinska sestra mi je rekla da si odem kupiti elaBaby tj Elanatal za prvo tromjesečje ali mi je žena u ljekarni rekla da folna kiselina i elenatal ne treba piti skupa jer elenatal već ima folne kiseline i da će to bit previše folne kiseline. Na elenatal piše da ima 800 uq ( min 400 uq/ min 400 uq) tj u redu pod nazivom %PU*PDV piše 400. Pa Vas molim za savjet sto činiti jer idem na pregled tek 15.9. Takoder kako imam policsiticne jajnike pola sam kapi od vrkute od 6 mj da reguliran menstruaciju ali sam prestala piti prije par dana čim sam posumnjala na trudnoću je li to uredu? Hoće li imati utjecaj na plod?

Daisyx

Poštovani doktore, uzimam Adrienne vec 3 godine i trenutno se bojim trudnoce. Naime mjesecnica koju sam trebala dobiti jucer danas se pojavila u obliku jedne smede flekice a brine me to iz razloga sto se posljednjih 2 tjedna osjecam umorno i uzimala sam antibiotik prije 8 tjedana kada sam stupila u spolni odnos sa partnerom i on je svrsio u mene. Mjesecnica prije ove, znaci prije 4 tjedana bila je sasvim normalna. Brinem li se bezveze ili postoji mogucnost za trdudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Annaw, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marina, ne može se ništa loše dogoditi ako ste pili i folnu kiselinu i Elenatal, samo što nema potrebe za dva preparata. Možete nastaviti s uzimanjem Elenatala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Daisyx, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudna i kraće traju, a ponekad mogu i izostati. Nema razloga za brigu.

Vilia

Poštovani. Mjesecnica mi kasni 7 dana a uvijek imam redovite menstruacije naime ciklusi mi variraju 28 do 31 ali je uvijek po kalendaru točna. Nakon 4 dana kasnjenja napravila sam dva testa koji su negativni ,5 dan otišla kod ginekologa koji kaze da vidi zakasnjelu ovulaciju i zuto tijelo i da on misli da bi trebala dobiti menstruaciju ali nemoze on garantirati. Ja cijelo vrijeme imam osjećaj kao da imam menstruaciju znaci jajnici i donji dio leđa osjecam laganu bol.Mene zanima da li postoji mogućnost da sam ja trudna a testovi bili negativni?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su testovi rađeni nakon deset (ili više) dana od odnosa oni su vrlo pouzdani.

bosko11

Poštovani, djevojka je proslu menst. Dobila 31og dana. A obicno dobija 32og ili kasni jos.
Sutra je njoj 32i dan da dobije menst. Imali smo odnos 28og nezasticeni, al ejakulacije se desila van vagine. I imali smo jos jedan nezasticeni odnos 02og isto ejakulacije van vagine. . Taj dan je bilo krvi po maramicama i kad smo imali odnos bilo je i u odnosu. Po pravilu su neplodni dani. I danas ima krvi, al nikako da dobije. Sta vi mislite sta je u pitanju? Da li je moguća trudnoca ako se desio predejkulat? Hvala vam puno, pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnosi su bili u neplodnim danima, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

cvijet16

Postovani,

Menstruacije su bile: 30.04 ; 4.6. ; 3.7. ; 31.07 ; 28.08., u principu sve traju oko 5 dana, s tim da 2 dana iza toga budu smedje mrljice.
Odnos sam imala 3.9. navece, (evo jutos 4.9. ima idalje tragova krvi u mom iscjetku), s tim da je izvadio spolni organ kada je osjetio da ce ejakulirati te je ejakulirao van me, ali me strah ako je ostalo unutra malo tekucine, da li moze doci do trudnoce? Po mojoj procjeni to su neplodni dani ali ne znam jesam li upravu.
Hvala.

mladeq

Poštovani doktire zamolio bih vas za pomoć. Djevojka i ja se već nekih mjesec dana brinemo da li je trudna. Poslednju menstruaciju je dobila 4.7 i trajala je 11 dana, poslednja 4 dana je izlazilo jaaako malo krvi. Ciklusi joj obicno dolaze izmedju 35og i 38og dana, ali se cesto desi da zakasne, tako je bilo i prije poslednje mentstruacije, kasnila je 51 dan.. Po kalendaru bi trebala dobiti za 3 dana.
Prije dan, dva, je pocela da bude nervozna, pocela je da osjeca bol u jajnicima, sada ima temperaturu 37.8, izlszio je i iscjedak onako bjeljksat, bez mirisa i nije bio pretjerani rastezljiv

Da li su ti simptomi PMSa ili je ipak u pitanju nesti drugo, recimi trudnoca.
Nadam se brzom odgovoru, lp!!!

Marina26

Poštovani,

Molila bi za još jedan savjet. Naime, zadnja menstruacija počela bi je 31.7 , a 1.9. sam saznala da sam trudna putem kućnog testa. Sinoć sam se usred noći probudila zbog strašnih bolova u donjem dijelu trbuha imala sma osjećaj ko da imam kamenje u crijevima ali hvala Bogu nisam prokrvarila niti ništa slično da bol je traka možda nekih 15 minuta nakon sto me probudila. Danas 4.9. popodne sam isla na wc i prilikom brisanja dva puta sam primjetila male vise narančaste nego smeđe flekice (kao tamnije boja urina ali ne potpuno smeđa). S obzirom da sam naručena 15.9 kod ginekologa trebam li se brinuti? Trebam li se hitno javiti doktoru? Moram
Napomenuti da tu i tamo na momente osjećam blago bol u maternici ali svega par puta kroz dan i ne pre intenzivno. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana cvijet, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani mladeq, neka uradi test. To je jedini način da se utvrdi radi li se o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marina26, bolovi i oskudna krvarenja su moguća u početnoj trudnoći. Samo ako krene obilnije krvarenje (s ugrušcima) javite se u hitnu službu.