Da li je moguca trudnoca??

Marija_g_m

Postovani doktore, imala sam menstruaciju
21-27.09, zasticen odnos imala sam drugi dan mjesecnice i ejakulacija u kondom dogodila se izvan vagine, a dva nezasticena odnosa metodom prekinutog snosaja imala sam 24.09.
Inace su mi ciklusi 28-30 dana, dakle redoviti. Posto ejakulacija nije bila unutar rodnice, i odnosi su bili za vrijeme mjesecnice zanima me postoji li mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće.

bosko11

Poštovani, sa devojkom sam prije prosle menstruacije imao nekoliko nezasticenih odnosa, koju su trebali biti u neplodnim danima. Ali se nije desila ejakulica unutar vagine, nego van. Dobila je menstraciju i trajala je kao i ostale 4,5,6 dana. I posle te mesttruacije smo imali nekolika odnosa, ali zasticena, ejakulacija se desavala van vagine unutar zastite koja je bila zdrava.
Mene sto interesuje jeste, da li je moguca trudnoca od tih nezasticenih odnosa, iako je imala menst., jer ima neku mucninu svakodnevno i tokom odnosa osjeca "jači" bol nego prije. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Mirela2011

Poštovani, danas mi je 24dc test negativan (osetljivost na 10mlu), odnose sam imala za vreme plodnih dana svakodnevno, ovulacija bez sluzi 15og dana, ali progesteron 21dc pokazuje da je došlo do ovulacije, da li postoji mogućnost trudnoće i da li sam prerano uradila test?
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano ste uradili test.

Uplasena207

Postovani, imam sledecu situaciju i jako sam uplasena i u nedoumici.
Prethodnu menstruaciju sam dobila 31.8, a ovu 29.9. tacno u dan kad je i trebalo. Iako mi poslednjih meseci traju nesto krace ova je trajala taj dan obilno i jarko crveno da bi sutra dan vec bilo slabo i svetlije i evo danas nista. Grudi me i dalje po malo bole. Poslednjih nekoliko menstruacija su mi oskudnije i krace ali ne ovako. 21.8 sam bila na ginekoloskim pregledu i sve je bilo u redu. U medjuvremenu sam imala nezasticene odnose ali bez ejakulacije.

Mirela2011

Poštovani, pre 2 noči sam imala jak bol u jajniku, malo jači nego menstrualni takve bolove ponekad imam kod ovulacije samo je ovaj trajao puno kraće, inače žiganja kao u PMSu su mi krenula puno ranije ovaj put, dva puta sam uočila gust sekret, sinoč mi je temperatura bila 37.2 jutros 36.5 (inače ne pratim bazalnu), jesu li ovo simptomi trudnoće?

Uplasena207

Da se nadovezem na moj prethodni post. Danas u toku dana nakon mog prethodnog posta je krenulo sa crvenim ugruscima da napuni recimo jedan ulozak, mozda nesto vise u roku od neka tri sata recimo. I sada opet samo nekoliko crvenih kapljica. Grudi me bole sad samo na dodir.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Uplasena207, dobili ste normalnu menstruaciju. Nema razloga za brigu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mirela, to nisu simptomi trudnoće.

Marija_g_m

Postovani? Jeli u fazi plodnih dana i ovulacije normalno imati smedji iscjedak?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je posljedica ovulacijskog krvarenja. To je normalna, fiziološka pojava.

Marija_g_m

Postovani doktore, imala sam menstruaciju
21-27.09, zasticen odnos imala sam drugi dan mjesecnice i ejakulacija u kondom dogodila se izvan vagine, a dva nezasticena odnosa metodom prekinutog snosaja imala sam 24.09.
Inace su mi ciklusi 28-30 dana, dakle redoviti. Posto ejakulacija nije bila unutar rodnice, i odnosi su bili za vrijeme mjesecnice zanima me postoji li mogucnost trudnoce?

Dakle danas mi je ovulacija i vec 2 dana imam smedji iscjedak. Kad sam bila kod ginekologa, na ultrazvuku je vidio zuto tijelo...vec sam mu se pozalila na takvu vrstu iscjedka sredinom ciklusa... Sve je bilo uredno.
Zanima me postoji li mogucnost da je to implantacijsko krvarenje iako se ejakulacija nije dogodila u rodnicu ili je normalna ovulacija?

ajammaja

Poštovani,
30.09. sam imala nezaštićen odnos sa partnerom. To mi je bio drugi dan menstruacije, koja je inače potpuno neredovna i nemoguće je bilo šta izračunati preko nje (u suštini, uopšte nikada ne znam u kojoj sam fazi ciklusa). Partner je na vrijeme prekinuo snošaj, nekoliko sekundi ranije, ejakulirao na stomak, međutim sjemena tečnost se u određenoj količini počela slijevati ka vaginalnom otvoru preko usmina. Mislim da smo na vrijeme obrisali sve i da nije došlo do bilo kakvog rizičnijeg kontakta, no ipak mi nije svejedno, da li je u takvim okolnostima moguće zanijeti ukoliko je mali dio ejakulata dospio na vaginalni ulaz (ne direktnom ejakulacijom dakle), pod okolnostima da je drugi dan ciklusa?
Unaprijed vam hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marija, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ajammaja, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

rozam

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 2.9 i trajala je do 6.9, tada sam bila u Njemackoj, 12.9 sam se vratila u RH i imala nezasticene odnose s deckom, u periodu do sada ali ne svakodnevno.
Kasni mi po aplikaciji sada 5 dana, traje mi ciklus danas 34 dan. Primjetisla sam po iscjedku da je zutkasto bijel, osim toga sve je normalno. Trudnoca?

rozam

Zaboravila sam napomenut da sam se 17. Cijepila Johnsonom protiv covida. Ne znam moze li to utjecati.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napravite test. To je jedini način da se utvrdi radi li se o trudnoći.