Liječenje Candide

Hulijapola

Poštovani,
Imam cistitis i nakon koristenja antibiotika javilo mi se crvenilo i zategnuce kože sve od iza anusa pa do iznad mokracnog otvora ,svrbez je tek povremeni i slab i uglavnom oko anusa
Svi su mi rekli da je vjerojatno gljivicna infekcija zbog antibiotika,ali ja nemam sirasti iscjedak i ne svrbi tako jako,
U svakom slucaju ja sam pocela koristiti canesten ,i dala sam jedan decku ,posto je jucer nakon odnosa osjetio malo svrbez
To je jedini put kad je osjetio svrbez i zasad je dalje sve uredu .Zanima me jel njemu moze sta biti ako maze canesten iako mozda nema gljivice?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u pitanju su gljivice. Od Canestena se ne može ništa desiti niti kada ga koriste osobe koje nemaju gljivičnu upalu.

Hulijapola

Poštovani,
Koliko znam gljivice nemaju neugodnog mirisa bas
Ja sam kako vidite u proslom komentaru imala gljivice,ali je bio i mrvicu neugodan miris ,i meni se od canestena sve povuklo i nastavit cu ga mazat dok ne bude tih 7 dana ,a decko je imao neugodan miris penisa nakon tog odnosa i svrbilo ga je ,sad se to povlaci nakon 3 puna dana mazanja ,ali je idalje prisutnonuz povremeno peckanje.Jel to normalno vrijeme lijecenje gljivica u muskarca ili je mozda pokupio upalu mjehura od mene ako je to moguce? Ili nesto drugo?

Hulijapola

Da se nadovezem,on nema iscjedak niti bijele mrlje od gljivica ,niti mu je crven glavic znaci bio je samo prisutan miris i svrab koji se povlaci puno sporije nego meni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, neugodan miris može biti prisutan kod bakterijske upale (trihomonas, gardnerela). U liječenju se koristi metronidazol. Savjetujem pregled da se ustanovi o čemu se točno radi.

Hulijapola

Postovani ,
Meni su svi rekli da imam gljivice i od canestena je meni sve proslo ima par dana ,ali njemu,koji isto koristi canesten,se sve puno sporije povlaci,jedino je jos prisutna manja i povremena bol kod glavica ali vise nema ni svrbeza ni pecenja ...kome se on treba obratit onda za pregled sta se toga tice ,jel mora ici preko doktorice opce prakse ili?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Neka se javi svom liječniku opće prakse.

aerst

Poštovani,

prije 6 dana osjetila sam svrbež u unutrašnjem dijelu stidnih usana i na ulazu u rodnicu, te sam pocela mazati canesten kremom 10 mg/g krema klotrimazol.Takodjer sam prehladjena, prehlada mi se manifestirala u ponedjeljak, pa pretpostavljam da su mi se gljivice pojavile zbog pada imuniteta.. Svrbez mi se dosta smanjio, al sam veceras osjetila peckanje kad sam namazala i blago crvenilo stidnih usana. Da li je potrebno koristiti i vaginalete ili smatrate da moram na pregled?

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom radi se o gljivičnoj upali. Ukoliko nije prošla na terapiju kremom, možete uzeti i antimikotičke vaginalete. Tek ukoliko bi se smetnje pojačale, javite se liječniku.

Astrid555

Poštovani doktore,
nakon prvih simptoma gljivica (svrbež i sirasti iscjedak), kupila sam Canesten 3 vag, no nakon završetka terapije (do jučer) nisu skroz nestali i simptomi. U apoteci sam kupila Lomexin 600 mg kapsulu za rodnicu koju namjeravam danas upotrijebiti, i još jedan Canesten 3 vag. Mogu sutra nastaviti sa Canestenom ili da pričekam dva dana i onda da nastavim s njim? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko se simptomi ne povuku možete odmah nastaviti s Canestenom.

BossGirl

Postovanii,
Prije mozda 10 dana pila sam panklav 2x, uz to nisam koristila probiotik,osjecala sam bol u zeludcu,dijagreju..Nakon toga,imala sam odnos sa deckom,ali mislim da nisam bila dovoljno vlaznaa,kao ni napaljenaa.Posle tiga sam osjecala malu bol,i s vremena na vrijeme svrab,nakon dan opet smo imali odnos, isto mislim da nisam bila vlazna,i posle par satii kada sam krenula da se obrisem,vidim malo malo krvi,kao kad se poreze neko.A koza me oko vagine pece,kao da je popucala,i sve je dobroo dok ne diram.Stvarno svrab jak nije,po malo,bukvalno kad taknem,odmah prodjee.Pa me zanima da li to moze da ima veze sa gljivicama mozda? Ja smatram da nisam bila dovoljno napaljena,jer ta dva puta stvarno nije ni bilo predigre i tako neceg. Inace imam problem sa suvom kozom i na preponama,previse je osjetljiva i tokom depiliranja i svega. Koju bih kremu moglaa da koristim na to podrucje? Vidim da ima crvenilo,al nije strasno,kao i obicno.Svakako planiram da posjetim ginekologa kada se vrati sa godisnjeg

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom moguće je da se radi o gljivičnoj upali. Savjetujem da uzmete neki od vaginalnih antimikotika uz kremu (Rojazol, Canesten, Plimycol, Vagisan Myko kombi...)

privatno92

Poštovani, imam gljivicnu infekciju zbog antibiotika. Imam sirasti iscjedak i svrbez. Zanima me moze li infekcija proci ako budem samo mazala kremom, da ne stavljam kremu u rodnicu?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je, prema opisanom upala jaka, savjetujem uz kremu i neki od vaginalnih antimikotika.

Jaina

Poštovani,

Doktor mi je prepisao Rojazol kremu i 7 vagitorija, infekcija je bila dosta jaka i ponavljajuća. Koliko dugo bih se trebala mazati kremom s obzirom da je tek peti dan krenulo na bolje otkako sam se počela prati samo vodom na preporuku doktora tek tada. Sada mi je sedmi dan i prisutno je lagano crvenilo.
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite se mazati dokle god crvenilo ne prođe.

123luc456

Poštovani,
početkom tjedna osjetila sam svrbež na ulazu u rodnicu i izvana oko nje, koji se s vremenom počeo pogoršavati. Iscjedak je postao voden, bez posebna mirisa, a primijetila sam da je u jednom navratu bio bijel i gust. Ne vjerujem da to ima ikakve veze, ali ova pojava popraćena je velikom boli u donjem dijelu kralježnice, pretpostavljam da se ukliještio živac pri nekom krivom pokretu (ne mogu duže sjediti ni obavljati uobičajene svakodnevne aktivnosti te uzimam brufen za bolove).
Ovaj svrbež koji sam opisala nije popraćen bolovima u rodnici niti me peče, samo svrbi što ujutro i navečer bude nepodnošljivo i crveno je. U ljekarni su mi savjetovali uzeti lijek Candigynol (vagitoriji) koji se stavljaju navečer prije spavanja, liječe i bakterijsku i gljivičnu infekciju. S liječenjem sam započela jučer i nema olakšanja za sad. Uz to sam izvana počela mazati Rojazol kremu. Zanima me možete li prema opisu reći je li riječ zaista o jednoj od infekcija, koliko dugo traju simptomi i što mi je dalje činiti? Nisam u mogućnosti otići kod ginekologa do sljedećega tjedna. Je li moguće da je riječ o nečemu ozbiljnijem?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom radi se o gljivičnoj upali. To nije ništa opasno. Gljivice su normalan stanovnik rodnice, i kada se poremeti normalna mikrovaginalna flora, one se razmnože i uzrokuju upalu. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika (Canesten, Plimycol, Rojazol, Vagisan myko kombi...). Candigynol pomaže pri liječenju, ali nije antimikotik - lijek protiv gljivica.

xxxNinaxxx

Poštovani,
na početku plodnih dana, pojavila mi se gljivična infekcija, tako da sam samo prvi dan vidjela plodnu sluz, a danima iza baš gusti bijeli iscjedak.
Moja pitanja su: da li je radi toga otežano začeće, tj putovanje spermija kroz rodnicu?
Utječe li stresna situacija na pojavu gljivične infekcije? Hvala!

Nazad
1 ... 54 55 56 57 58 59 ... 62
Naprijed