Ginekologija i opstetricija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 10497 | Broj poruka: 74549

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

Liječenje Candide

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Hulijapola

02.09.2019. 20:20

Poštovani,
Imam cistitis i nakon koristenja antibiotika javilo mi se crvenilo i zategnuce kože sve od iza anusa pa do iznad mokracnog otvora ,svrbez je tek povremeni i slab i uglavnom oko anusa
Svi su mi rekli da je vjerojatno gljivicna infekcija zbog antibiotika,ali ja nemam sirasti iscjedak i ne svrbi tako jako,
U svakom slucaju ja sam pocela koristiti canesten ,i dala sam jedan decku ,posto je jucer nakon odnosa osjetio malo svrbez
To je jedini put kad je osjetio svrbez i zasad je dalje sve uredu .Zanima me jel njemu moze sta biti ako maze canesten iako mozda nema gljivice?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

03.09.2019. 16:45

Poštovana, u pitanju su gljivice. Od Canestena se ne može ništa desiti niti kada ga koriste osobe koje nemaju gljivičnu upalu.

Hulijapola

07.09.2019. 13:35

Poštovani,
Koliko znam gljivice nemaju neugodnog mirisa bas
Ja sam kako vidite u proslom komentaru imala gljivice,ali je bio i mrvicu neugodan miris ,i meni se od canestena sve povuklo i nastavit cu ga mazat dok ne bude tih 7 dana ,a decko je imao neugodan miris penisa nakon tog odnosa i svrbilo ga je ,sad se to povlaci nakon 3 puna dana mazanja ,ali je idalje prisutnonuz povremeno peckanje.Jel to normalno vrijeme lijecenje gljivica u muskarca ili je mozda pokupio upalu mjehura od mene ako je to moguce? Ili nesto drugo?

Hulijapola

07.09.2019. 13:35

Da se nadovezem,on nema iscjedak niti bijele mrlje od gljivica ,niti mu je crven glavic znaci bio je samo prisutan miris i svrab koji se povlaci puno sporije nego meni.

Ivo Balenović, dr. med.

07.09.2019. 15:00

Poštovana, neugodan miris može biti prisutan kod bakterijske upale (trihomonas, gardnerela). U liječenju se koristi metronidazol. Savjetujem pregled da se ustanovi o čemu se točno radi.

Hulijapola

10.09.2019. 12:45

Postovani ,
Meni su svi rekli da imam gljivice i od canestena je meni sve proslo ima par dana ,ali njemu,koji isto koristi canesten,se sve puno sporije povlaci,jedino je jos prisutna manja i povremena bol kod glavica ali vise nema ni svrbeza ni pecenja ...kome se on treba obratit onda za pregled sta se toga tice ,jel mora ici preko doktorice opce prakse ili?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

10.09.2019. 14:20

Neka se javi svom liječniku opće prakse.

aerst

07.11.2019. 00:30

Poštovani,

prije 6 dana osjetila sam svrbež u unutrašnjem dijelu stidnih usana i na ulazu u rodnicu, te sam pocela mazati canesten kremom 10 mg/g krema klotrimazol.Takodjer sam prehladjena, prehlada mi se manifestirala u ponedjeljak, pa pretpostavljam da su mi se gljivice pojavile zbog pada imuniteta.. Svrbez mi se dosta smanjio, al sam veceras osjetila peckanje kad sam namazala i blago crvenilo stidnih usana. Da li je potrebno koristiti i vaginalete ili smatrate da moram na pregled?

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

07.11.2019. 09:30

Poštovana, prema opisanom radi se o gljivičnoj upali. Ukoliko nije prošla na terapiju kremom, možete uzeti i antimikotičke vaginalete. Tek ukoliko bi se smetnje pojačale, javite se liječniku.