pitanje za ginekologa

Ane 1

Vase misljenje dal da se javim za to ginekologu il ce to samo se smirit

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko bi se to ponavljalo nekoliko ciklusa za redom javite se liječniku. Terapija je primjena gestagena u drugoj fazi ciklusa.

petra29

postovani,
sto znaci kada imam ljepljvi , bijelkasti iscjedak¨? menstruacija mi kasni 15 dana je li mislite da je to u trudnoci pojacana vlaznost rodnice iako mi je test negativan ili zakasnjela ovulacija?

Ane 1

Hvala puno ipak cu ici sutra ginekologu vec sam tako nesto prosla zelim to sto prije rijesit

Ane 1

Oprostite od sinoc sam pocela krvarit ko menstruacija je a trebam je dobit 6 list ??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Petra29, ukoliko je testom isključena trudnoća, iscjedak može biti pojačan zbog zakašnjele ovulacije, ali i upale.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ane 1, neregularna krvarenja posljedica su hormonske neravnoteže. Savjetujem da uraditi kompletnu hormonsku analizu.

Amcii

Pozdrav
Imam redovne menstruacije (ciklus 28 dana) koje su jako obilne sa pratecim bolovima u donjem dijelu leđa. Naime, 5-7 dana prije ocekivanog menzesa imala sam mucnine bez povracanja, vrtloglavice, mokrenje svakih 15 min, bolove u stomaku i grceve. Menzes sam trebala dobiti 18.09 al mi je kasnio 3 dana. Vec 4-ti dan imala sam slabo krvarenje nego uobicajeno, svjetlo crvene boje a 5-ti dan pocelo je nesta obolnije i skroz tamno crvene boje.. zanima me vase misljenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su navedeni simptomi nestali s početkom menstruacije, radilo se o izraženijem pms-u. PMS je posljedica djelovanja hormona koji se luče nakon ovulacije na organizam.

Poštovani,

Naime imam ciklus svaki 26-28 dana, menstruacija traje 6 dana, zadnju sam dobila 16.09.2018.god. 22.09 sam imala odnos s dečkom, koristili smo kondom, no pukao je i dečko je svrsio u mene. Kolika je mogucnost trudnoće? Unaprijed hvala na odg!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana tako da je mogućnost trudnoće samo teorija.

Sanja005

Poštovani doktore,

Prije 2 tjedna na vagini pojavila mi kao neka "upala zlijede" malo je bilo bolno na dodir, nisam tretirala ni cim i samo od sebe kroz par dana se povuklo, međutim opet na istom mjestu se pojavilo. Ne vidim da je dlaka urasla niti je ognojeno.. Što može da bude da je u pitanju.. folekula dlake ili upala neke zlijezde?

Pozdrav i hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o upali korijena dlake ili o upali Bartholinijeve žlijezde. To su male žlijezde koje se nalaze obostrano na ulazu u rodnicu. Ukoliko se izlazni kanal žlijezde zatvori dolazi do oticanja žlijezde što je bolno. Ako se žlijezda upali, stvara se gnojni čir. Takvo stanje zahtijeva terapiju antibioticima.

Sanja005

Doktore da li je upaljenu zlijezdu ili folekulu dlake specificno da svrbi.. Kod mene je na tom mjestu blago tvrdo i kao da je upaljeno.. pomalo me svrbi kao da prolazi, malo sam i istiskala i izlazi kao neka krv. Sto to znaci?

Ivo Balenović, dr. med.

Bez pregleda je nemoguće reći o čemu se točno radi ali prema svemu što ste naveli vjerojatno je upala. To područje može biti bolno i crveno, može peckati ili svrbjeti.

Sanja005

I da Vas jos nesto pitam, imala sam bradavicu koju sam tretirala propolisom i to mi je pomoglo, bradavica je "spaljena" i kroz 3-4dana je nestala, osusila se.. ali je na tom mjestu kao ostao "oziljak" jel to ok i da li ima potrebe i dalje da tretiram propolisom radi moguceg korjena bradavice..

Hvala Vam na odgovorima

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da bradavice više nema, nema potrebe za daljnjom terapijom.

Antonija185

Postovani doktore,
Trudna sam 19 tjedana (racunamo 18 zbog kasnije ovulacije). Do sad je sve bilo u redu, ponasam se normalno po preporuci doktorice, ne radim teske poslove oko kuce ni slicno ali nije bas ni da se pazim, ajmo tako reci. Nocas kad sam isla u wc osjecala sam dosta jak pritisak nisko dolje otprilike od jajnika sa obe strane prema dolje.nisam se bas mogla uspraviti. I dok lezim i sjedim je ok,osim ako se pomicem.ali evo jos uvijek me drzi taj pritisak,mozda sad vise na lijevoj strani znaci oko jajnika cijeli taj predio prema sredini. Cim ustanem osjecam to a dok sjedim i lezim je ok. Molim Vas mozete li mi reci imam li razloga za zabrinutost? Hvala unaprijed

Antonija185

Da se nadovezem, osjecaj pritiska se izmjeni sa laganim kao zatezanjem oko jajnika..sad npr dok stojim skoro nista..ali do sad je bilo od nocas.pa na momente.

Antonija185

Isprike jos jednom, da se nadovezem. Oko oba jajnika kao da je blago zategnuto iznutra sa pritiskom. Tako neki osjecaj.

Nazad
1 ... 33 34 35 36 37 38 ... 62
Naprijed