pitanje za ginekologa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, normalno je da sada osjećate pritisak jer maternica pritišće okolne organe, a u ovoj fazi trudnoće možete već početi osjećati micanje djeteta. Važno je da nema sukrvice i/ili krvi jer je to znak prijevremenog otvaranja.

Antonija185

Postovani, hvala vam puno na odgovoru. Slucajno mi je prethodna poruka dva puta ista poslana. Nema ni krvi ni sukrvice ni ostrih bolova.vec samo pritisak pri stajanju i ajmo reci kad se malo napnem. Pritisak i blago zatezanje oko jajnika prema sredini, na trenutke je jak kad ustanem a na trenutke se skroz smiri i tako od nocas. Doktorica je rekla da nebi trebalo biti nista da mogu popiti magnezij, i ako se bas bojim da dodjem na pregled.ali na pregled ionako moram iduci tjedan (tada mi je 4 tjedna od proslog) pa mi je glupo stvarati paniku a smatram da nije potrebno. Sto se micanja djeteta tice ja to ne osjetim nista jos, ponekad znam kao neke tikove da tako kazem osjetiti 2-3-4 puta negdje lijevo od pupka ali uvijek mislim da mi neki misic tika.posteljica mi se nalazi sprijeda pa mozda i ona ublazi osjet..? Isprike na dugom postu i hvala na razumijevanju.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Osjećanje micanja djeteta je individualno i ovisi od trudnice do trudnice, ali okvirno se počne osjećati oko 20. tjedna. Slobodno uzmite magnezij i pričekajte do kontrolnog pregleda.

Sanja005

Poštovani, primjetila sam na vagini točnije na usni kao neku sitnu bubuljičicu koju sam ogrebala noktom i potekla je krv.. Što bi to moglo biti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je nemoguće reći o čemu se radi, ali moguće da je riječ o lojnoj cisti koje se nalaze u tom području.

Sanja005

Da li je opasna ta lojna cista?

Ivo Balenović, dr. med.

Nije opasna. Ona nastane ako se začepi odvodni kanalić ciste. Najgore što se može desiti je da se upali. Tada je područje crveno i bolno, a cista se može zagnojiti.

Sanja005

Poštovani, ja sam gledala slike tih lojnih cista, kod mene uopće nije izgledalo tako nego baš kao bubuljica i kada sam je ogulila potekla je krv.. Naime, nema više ništa..
Jel moguće da bubuljice pojavljuju se i na tim mjestima?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće je.

sajka89

Izvinite sestra treba u sredu da dobije ili utorak. Ima simptome pms, je li normalan zuckasto braonkasti iscedak pre menstruacije? I čega može znak? Nema odnose već dugo, a svi nalazi bili ok...

Sanja005

Hvala Vam na odgovorima..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sajka moguće da se radi o slabijoj funkciji žutoga tijela i posljedično smanjenoj produkciji hormona progesterona zbog čega dolazi do oskudnog krvarenja prije menstruacije. To nije opasno stanje, a liječi se samo ukoliko se ponavlja.

sajka89

hvala puno. A simptom osecaj kao da je nesto bocka dolje prije nego sto dobije? pretpostavljam da su nervi...

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je sve na nervnoj bazi.

sajka89

Postovani,

Dala sam da se rade polni hormoni, 2 mi je dan menstruac, hoce li biti validni s obzirom da ne ide puno?na ulosku od jutros malo kao mrlje, tamna krv, a svaki skoro ciklus crvena krv koja se ne zaustavlja...vec treci ciklus imam probleme u smislu smanjenosto, dr me gledao pocetkom septembra na uzv, sve bilo ok...jesam li sebe mogla povrediti tokom zadovoljavanja pa mi je zato ovo?nemam odnose...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz će biti vjerodostojan. Hormoni se ionako najčešće vade zbog promjena u ciklusu (smanjeno ili nepravilno krvarenje)

sajka89

Hvala.Stigli su rezultati : dakle rezultati 2.dana ciklusa su:

fsh 6.9
lh 4.2
estradiol 138
progesteron 2.0
testosteron 1.2
Sta mislite?

Dobar dan
Evo ovako pijem lindynette 20 vec 3 mjeseca tj jucer sam zavrsila sa trecom kutijom
Prošli mjesec sam zaboravila popiti 20 tabletu te ju nisam uopće popila vec sam sutra dan popila 21. Napravila pauzu od 7 dana i 8. Dan pocela piti tu treću kutiju
Gdje sam zaboravila popiti 5. Pilulu i popila ju nakon 13 sati kašnjenja.
Ovaj mjesec i prošli sam imala ceste odnose
Te prije mozda 4,5 dana sam dobila smećkasti iscjedak te obilan bijeli to je trajalo 2 dana sa grčevima u trbuhu
Zanima me dali postoji mogućnost trudnoce ili ne ??
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sajka, nalazi su uredni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lady55, mogućnost trudnoće je samo teoretska. Ipak, za svaki slučaj uradite test.

Nazad
1 ... 34 35 36 37 38 39 ... 62
Naprijed