pitanje za ginekologa

klementina

Poštovani,
prošla menstruacija mi je kasnila 3 dana,kad je dosla bila je jako obilna.Ovaj mjesec sam trebala dobiti danas,ali je dosla dan ranije.Jučer je bio na početki smeđi iscjedak,imala sam jke bolove u trbuhu kao i uvijek. Menstruacija ovaj mjesec nije tako obilna kao i prosli pa me zanima dali bi se možda morala zabrinuti da je možda lazna?

Hvala na odgovoru,lp!

sajka89

Hvala doktore puno...možda bolje da sam radila 3.dan ciklusa, bili bi bolji nalazi...a ovo što je progesteron malo povećan na 2? I da li su dobri hormoni za planiranje trudnoće? Kako da smanjim Tsh stitne koji je na 3.14? Treba mi zbog trudnoće...

Ichbin

Postovani. Vec duze vrijeme imam "ranicu" na grlicu. Zadnja dva papa testa pokazuju cervicitis i hiperparakeratozu. I papa od prije godinu dana je pokazao sumnju na hpv. I to je jedini takav bio. Pitala sam doktora da uklonim ranici ali je rekao da se to ne dira sve dok je papa test uredan. Zanima me Vase misljenje o tome? Je li potrebno ukloniti ili pokusati vaginaletama?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana klementina, nema razloga za brigu. Menstruacije nisu uvijek iste obilnosti i duljine trajanja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sajka, nalazi su u redu. Nema potrebe za terapijom. Kada dođe do trudnoće ponoviti ćete tsh i tek tada će se odlučiti treba li uvesti terapiju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ichbin, ranica je mjesto na vratu maternice gdje se nalaze normalne cilindrične stanice iz cervikalnog kanala kojima to nije 'prirodna sredina'. Na tom su mjestu uobičajene pločaste stanice. Zbog toga je to mjesto podložnije promjenama u smislu CIN-ova. Dokle god je papa test uredan nema potrebe za terapijom.

Lara1a

Poštovani,

posto nisam nasla nigdje drugdjd na internetu odlucila sam pitazi Vas. Naime cudno je pitanje no za skolski projekt trebam saznati ako je zena imala spolni odnos i 3 tjedna nakon spolnog odnosa primjeti izostanak menstruacije i prezpostavi da je trudna i sad ako je stvsrno prije 3 tjedna zacela je li moguce s nekoliko jakih udaraca u abdomen da ona dobije spontani pobacaj ili bar otprilike koja je mogucnost da dode do pobacaja nakon ta tri tjedna j ima li znakova ako je zena pobacila. I moze li se uopce i pobaciti ako zena dozivi u 3. tjednu nekoliko jakih i izravnih udaraca u predjelu maternice. Molim vas vase strucno misljemje posti nigdje drugdje nisam nasla konkretan odgocor pa se nadam da cete mi Vi napokon pomoci. Hvala Vam lijepo unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedini nači da se dozna da li se radilo o trudnoći, ukoliko ona prije toga nije potvrđena ultrazvučno ili nalazom beta hcg-a, je patohistološki pregled sadržaja koji je izašao iz materišta. Snažna trauma može dovesti do spontanog pobačaja. Najčešći uzrok ranih spontanih pobačaja jesu genetske abnormalnosti ploda.

Lara1a

Oprostite,
jos samo da vas pitam, ako je znaci zena imala spolni odnos jedan dan i nakon tog odosa 3 tjedna poslije izostane menstruacija i vidi da je trudna i dobije snaznih nekoliko udaraca u abdomen tocnije podrucje maternice i npr. ona radi te ttaume pobaci i koje bi ona simptome imala kada bi pobacila, kako bi to ona vidjela ili primjetila i posto je npr zbog traume doslo do pobacaja je li moguce da ta zena jednoga dana ima normalno djecu. Hvaka vam unaprijed na pomoci doktore.

Ivo Balenović, dr. med.

Simptomi spontanog pobačaja su bolovi i obilno krvarenje. Ukoliko je trauma uzrok pobačaju tada do krvarenja dolazi neposredno nakon traume.

Ichbin

Postovani. Imam jos jedno pitanje koje me jako brine. Prije nekog vremena (mjesec mozda) primijetila sam neku malu kvrzicu na velikoj usmini u blizini prepona. Izgleda kao koza, kada zategnem ima glatku povrsinu i pomalo bijrle boje. Pokusala sam istisniti ali nije uspjelo, pod prstima je kao mala kuglica ispod koze. I na ulazu u vagini i izdmeju velikih i malih stidnih usnama imam bijele tackice za koje mi je doktor rekao da su lojne zlijezde. Zbog ove izrasline jos ne mogu ginekologu. Moze li biti i to lojna zlijeda ili se radi o kondilomu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom navjerojatnije se radi o cisti Bartholinijeve žlijezde. Ona nastane kada se začepi izvodni kanal žlijezde. Liječenje je potrebno samo ukoliko dođe do upale.

sajka89

Doktore zakazan mi je bris za papa 21.dana ciklusa...hoce li rezultati biti verodostojni? Dobijam inace na 28-29 dana...

Ivo Balenović, dr. med.

Nalaz će biti vjerodostojan. Na uputnici koja se šalje citologu uvijek se upiše dan zadnje menstruacije, tako da se uzima u obzir koja je faza ciklusa.

sajka89

na sta upucuje zuti sekret nakon menstruacije? nemam odnose...da li moze biti gljivicna?

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno gljivična upala. Uzmite neki od vaginalnih antimikotika.

sajka89

Doktore,
danas sam radila UZV dojki..pise ovako radiološki nalaz; ehotomografija obje dojke:
obje dojke heterogene gradje; obostrano u dojkama se ne vide TU promjene niti makrociste.
U lijevoj dojci retroareolarno i ka spoljašnjim kvadrantima nekoliko prostih mikrosti najveća do 9mm.
U aksilama nema patoloških LN.
BI RADS DD2
BI RADS LD2
UZ za 6 mjeseci...
nije mi dala nikakvu terapiju...je li moguce da su mi se zbog ovoga produzavali ciklusi? sta da radim da maknem ove ciste?

Ivo Balenović, dr. med.

Promjene na dojkama nemaju utjecaj na ciklus. Obzirom na nalaz nema potrebe za terapijom. Potrebna je samo redovna kontrola.

Kikiriki95

Postovani, da li mozete da mi pojasnite nalaz AMH= 7,56 (ref. vrijednosti 0,96-13,34 ng/ml) ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednost AMH (anti Milerov hormon) je u granici normale za fertilnu dob. AMH se koristi za procjenu ovarijske rezerve.

Nazad
1 ... 35 36 37 38 39 40 ... 62
Naprijed