predejakulat??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima.

Nogometas

Postovani doktore,
Kako sam zabrinut(moj slucaj je nezasticeni odnos u prvoj minuti odnosa i prvi odnos toga dana a ne jedan u nizu) tako malo trazim internetom i tako sam naisao na ovu temu na forumu.hr pa me zanima mozete li se sloziti ovime u nastavku, ako ne da obrazlozite.
Hvala unaprijed!
Nadam se da ce biti korisno meni i drugima.

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ukoliko nije ejakulat zavrsio u tebi,mogucnost je jako mala.
S ovim se slažem

Quote:
Naime u predsjemenoj tekucini ima dovoljno spermija koji mogu oploditi jajnu stanicu.
Ovo sam više puta vidio po forumima i kvazi-edukacijskim stranicama.

Prvo disclamer: nikad ne bi preporučio prekinuti snošaj kao metodu kontracepcije, posebno ne mladim ljudima. Ona je vrlo nesigurna.

Ali to da u predsjemenoj tekućini 'ima dovoljno spermija' urbani je mit i znanstveno potpuno neutemeljna tvrdnja.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12286905

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12762415

U predsjemenoj tekućini nema spermija i ona nikako ne može biti odgovorna za trudnoću. Jedini način da se u njoj nađe nešto spermija jest da je prijašnji ejakulat ostao u uretri, posebno ako je riječ o uzastopnim odnosima, a ako je riječ o vremenski odmaknutim odnosima uz promjenu ph vrijednosti u uretri (npr. mokrenje) šanse za trudnoću samo od predsjemene tekućine su ništavne.

Razlog neželjene trudnoće kod prekinutog snošaja je uvijek ljudski faktor. Ljudi ili lažu ili su u zabludi.

Ovo ne govorim zato da bi ohrabrivao metodu prekinutog snošaja, nego bi volio istaknuti da ljudi više moraju vjerovati u znanstvene činjenice, a manje u bapske priče.

Cure i žene će prije povjerovati u ono što ima kaže partner, nego u ono što im kažu osnove biologije.

Šanse da žena zatrudni od predsjemene tekućine je manja nego da je ubije grom, ali šansa da partner nema samokontrolu kakvu misli da ima, da laže ili da je u zabludi o tome gdje je točno svršio ili da li je prekinuo snošaj na vrijeme je PRILIČNO velika.

Nogometas

Takoder dodajem i ovo s iste stranice.

Upravo tako. Napisao sam ovo da bi ljudi ipak pročitali gdje leži rizik - u ljudskom faktoru, a ne u metodama kontracepcije. Posebno me smetaju duboko ukorijenjeni mitovi poput onog o predsjemenoj tekućini. Cowperove žlijezde ne mogu nikako proizvesti niti putem pokupiti spermu, osim ako nije svježe ostala u mokraćnom kanalu. To su osnove biologije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemam ni vremena ni volje čitati vaše postove od cijele strane. Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu. LP.

Biwz

Postovani
8. Dan od njene menstruacije smo imali nezaštićeni spolni odnos.. Ciklusi joj traju (zadnja tri su trajala 33 dana) nisam ejakuliro u nju.. Ejakulirao sam nakon minute dvije sto sam izvadio iz nje...postoji li sansa za trudnocom? Napominjem da nisam ejakulirao prije toga odnosa jedan dan..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Biwz

Hvala na odgovoru.. I zabunio sam se 7 dan ciklusa ugl koristimo kondom ali je ovaj puta zakazo(puko)... i mislio sam da nema potrebe za hitnom kontracepcijom jer je puknuce skuzeno na vrijeme... Ali najbolje pitati ugl hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

nepoznato123

Situacija je ovakva. Nisam ejakulirao 1-2 dana prije seksualnog odnosa sa djevojkom. Imali smo seksualni odnos bez zastite, ali je trajao veoma kratko svega nekih 10-ak sekundi. Nisam ejakulirao uopste. Odnos se desio u plodnim danima i to zadnji ili predzadnji dan. Nisam je pitao da li je dobila menstruaciju jer ne zeli da prica o tome. Znaci nisam bio blizu ejakulacije, a njoj je neki covjek rekao nakon sto je imala spontani pobacaj rekao da je dovoljna i mala kolicina (nije rekla cega) da zatrudni. Da li moze da zatrudni?!

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo pod pretpostavkom da je bilo ejakulacije, šansa postoji. U medicini nema malo i puno. Ako govorite o ejakulatu morate govoriti u mililitrima ejakulata.

nepoznato123

Nisam ejakulirao uopste taj put nisam ejakulirao, a kao sto sam napisao ni dan-dva prije toga. Postoji li sansa da je trudna?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda neće doći do trudnoće.

daviddavid

Postovani, imam pitanje za Vas
Ja i moja devojka smo imali odnos bez zastite
Moj polni organ je bio u njoj 2 puta po 30 sekundi
Na kraju 2. Puta sam video i osetio neku providnu sluzavu (od prilike 3-4 kapi )tecnost nakon cega smo prekinuli odnos i nastavili zadovoljavanje rukom i posle 10 minuta sam svrsio.
E sad interesuje me da li od te sluzi ili cega vec ona moze da zatrudni i sta Vi predlazete?
Molim brz odgovor i unapred vam se zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je sluz a ne predejakulat.

daviddavid

Hvala Vam puno
Mnogo ste me usrecili ovim odgovorom
Znaci nemam se potrebe brinuti

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaključujem prema vašem pitanju. Naravno ako niste previše subjektivni.

BrusVejn

Poštovani,
Evo ovako ja i moja cura imali smo spolni odnos ugl ona je zadnji put imala menstruaciju 28.8,a mi smo imali spolni odnos 11.9 navecer prvo sa kondomom (tu je bilo sve uredu u kondomu je ostala sperma tako da me to ne brine) i onda ujutro 12.9 bez kondoma,sta mene sad brine,ja mislim da su to plodni dani ako se ne varam ugl imali smo spolni odnos,prvo smo se zadovoljavali itd itd ugl usao sam u nju i bio sam u njoj nekih 30 sec,medjutim osjetio sam da cu uskoro svrsiti i jedno 10 sec prije sam izvadio penis i ona je to zavrsila rukom te sam onda svrsio.Jako smo mladi i jako me brine ne znam kakve su sanse da ostane trudna bas zbog tog predejakulata,molim brz odgovor hvala vam puno happy)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji no nije velika. Dani su plodni dakako.

EminaK

Poštovanje doktore,
interesuje me sljedeće, dečko i ja smo.prakticirali uvijek odnos sa kondomom, ali smo u četvrtak i sinoć (19. i 21. Dan ciklusa - inače su mi ciklusi nerealni, nekad 30., nekad 32.) - imali odnos tako što smo prvih 10tak sekundi (najviše) počeli bez kondoma (par puta ga je samo stavio) te poslije toga nastavili sa kondomom te nakon nekih 3-4 min on završava u kondoma izvan mene naravno, mene interesuje da li se na ovaj način, da se na početku odnosa ne koristi kondoma vrlo kratk, te odma kasnije nastavi sa njim može doći do trudnoće? Kakve su šanse?

Hvala na odgovoru i svako dobro Vam zelim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće ne trebate brinuti.

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 26
Naprijed