predejakulat??

EminaK

Neredovni * greškom sam napisala nerealni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovor i dalje isti.

lukicaa

Postovani doktore muci me jedan problem. Cura i ja smo imali penetraciju preko odjece i pri cemo sam ja ejakulirao unutar svoje odjece. Drugi dan u isto vrijeme cura i ja smo imali spolni odnos pri cemu sam ja sa svojim penisom usao u njezinu vaginuo bez kodoma i gurnuo jedno 2,3 puta sto je trajalo negdje oko 10 sekunda nakon cega smo skroz odmah prekinuli cijeli taj spolni odnos. Do ejakulacije uopce nije ni doslo. Nakon toga otisao sam na wc i primjetio par skroz prozirnih kapi na vrhu glavica penisa. Sad me zanima jel postoji kakva mogucnost za trudnocu? Koja je to kao neka sluz, bezbojna tekucina? Napominjem taj spolni odnos se dogodio slijedeci dan iza onog ejakuliranja unutar odjece pa me zanima da li postoji mogucnost da je koji spermij ostao unutar mokracnog kanala (di vec)? Taj dan prije tog spolnog odnosa sam mokrio jednom (nisam siguran jesam li vise od jednog puta) i tusirao se sto ukljucuje i pranje penisa. Zahvaljujem unaprijed na Vasem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je sluz a ne predejakulat. Neće doći do trudnoće zasigurno.

Gea92

Postovani,

Citala sam da ste pisali da se predejakulat izlucuje par sekundi pre vrhunca. Moj partner uvek to ucini i nakon nekih mozda 5-6 sec svrsi. Zanima me je li to dovoljno, ili je to ipak jako blizu vrhunca pa ipak nesto predejakulata dospe unutra? Takodje moze li to biti predejakulat ako muskarac oseca da je vrhunac blizu, ali zastane kako bi se suzdrzao od ejakulacije pa posle nastavi sa odnosom tj.moze li se pre samog zastoja izluciti predejakulat ili samo uvek neposredno pre vrhunca? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je individualno. Ako prekinete odnos na vrijeme 5-6 sekundi prije ejakulacije mislim da je to dovoljno rano i tu nema predejakulata a niti spermija.

Skullcandy

Poštovanje, dr. Šakoronja, imam par pitanja za Vas. Naime, situacija je sljedeća: imala sam zadnju menstruaciju 28.10., inače mi traje 5-6 dana, a ciklus mi je 28-32 dana, ovisi kako kad. Neki put dođe na vrijeme odnosno na dan kad treba doć, a neki put kasni po koji dan tako da ne mogu odrediti plodne i neplodne dane. Dečko i ja smo imali nezaštićeni odnos, mislim da je to bio 21.11., ali prvi put je penetrirao i bio dosta blizu ejakulacije, izvadio ga je, ali nije došlo do ejakulacije jer je ipak bilo prerano. Nakon nekih 4-5 sati smo opet imali odnos i ejakulirao je, ali ga je izvadio nekih 2-3 sekunde prije ejakulacije i ejakulirao izvan mene. Nakon toga nismo imali odnose. Kasni mi menstruacija već 12 dana. Isto tako, taman u to vrijeme kad sam trebala dobit, na sam dan, dan prije ili dan poslije, sam počela vježbat (vježba plank), pa me zanima da li je moguće da mi menstruacija kasni zbog vježbanja, obzirom da je to malo napornija vježba ili ipak postoji mogućnost da kasni zbog situacije koju sam Vam opisala? Inače imam simptome da me bole grudi nekih tjedan dana prije nego što trebam dobiti i 2-3 dana prije me trbuh boli na valove, malo boli pa prestane, i tako par puta u danu sve do dana dok ne dobijem, a kad dobijem, bolovi su užasno jaki, toliko jaki da neki put povraćam i ne mogu unijet ništa akutno u sebe jer šta god da popijem i pojedem, sve povratim. To traje 24h, sve dok ne prestanu bolovi. Nakon toga je sve ok. Ovaj put nisam imala nikakve simptome sve do prije par dana kad su me počele bolit grudi i osjećam lagani pritisak u donjem dijelu trbuha, isto tako na valove. Također me zanima koliko je vremena potrebno od jednog nezaštićenog odnosa do drugog, a da se penis očisti od ostataka sperme nakon prvog odnosa? I zadnje pitanje, mogu li se tablete za abortus (Misoprostol) nabaviti u Hrvatskoj obzirom da je bilo rečeno da stižu kod nas, pa me zanima jesu li stigle, gdje se mogu nabaviti (u svim ljekarnama ili u nekim posebnim) i ako znate koja im je cijena?

Ispričavam se na podužem postu, ne želim Vas gnjaviti sa puno dodatnih postova i pitanja pa sam zato sve što me zanima stavila u jedan post. Nadam se da ćete mi odgovoriti na sva pitanja jer sam pod ogromnim stresom zbog svega toga i htjela bih što prije saznati kakva je stvarna situacija i imam li razloga za brigu zbog mogućnosti od neželjene trudnoće ili je to zbog vježbanja i stresa koji trenutno proživljavam zbog nastale situacije.

Unaprijed hvala na odgovorima.

Lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći ako su jedini rizični odnosi bili 21.11.
Za svaki slučaj možete napravite test na trudnoću.
Mifepriston nije registriran u Hrvatskoj i o tome da li će biti ili ne ne znam ništa.

dejanna

Drraga doktorka i dragi doktore, zamolio bih vas da mi brzo odgovorite ako je moguće, radi se o sledećem:

Mojoj devojci i meni bio je prvi put, ona nevina, ja takođe (pa se ne razumemo nešto preterano oko ovakvih stvari), probali smo BEZ zaštite, uspeo sam da udjem u nju i bio sam možda minut u njoj i polako sam gurao sve dalje i dalje i posle smo prestali jer je nju mnogo bolelo.
Posle nekih 15 minuta ja sam otišao do wc-a, mokrio sam i oprao sam svoj penis, kasnije posle nekih 20 minuta od toga smo opet probali i to je trajlo duže i probio sam je, sve možda 5 minuta, nisam bio blizu svršavanja. Izvadio sam opet i posle sam svršio nakon 10 minuta, rukama sam to odradio. Zanima me sada da li je moguće da ona ostane trudna od toga gore navedenog jer je bila u plodnim danima. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanoj situaciji. Nije bilo ejakulacije.

dejanna

Ali doktorka/doktore, šta ako je bilo preejakulata u toku tih 5 minuta? Bili su joj i plodni dani, mnogo sam uplašen, izvinte što vas ometam puno.

ibrahim123321

Postovanje doktore,ja i djevojka smo imali spolni odnos 24.ovog mjeseca tacnije u 2 iza ponoci i koristio sam kondom stim da je on puko ja ssm primjetio mozda oko 10 min poslje kada je on puko a nisam uopste nisam svrsio.u nju i onda sam zamjenio.kondom ni tad nisamsvrsio u nju.Sad me zanima.dali ona moze zatrudnit.od predejakulacije? to me sad brine doktore a ona dobiva menstruaciju 26-27 ovog mjeseca i dali moze doc do trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ibrahim prema opisanom neće doći do trudnoće.

ibrahim123321

Doktore jos jedno pitanje zaboravio sam pitat jel.de moze zatrudnit ako dobiva menstruaciju 27 ovog mjeseca mozetel mi objasnit?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

jacimm2

Doktore, pre odnosa kada se jako napalim, izlazi iz mene neka tecnos. Cini mi se da je sperma, nisam siguran ali deluje mi da je tako. Da li je to moguce i sta da radim? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je sluz nema veze sa spermom. Možete se educirati.

marin1234

Poštovani doktore, djevojka i ja imali smo sinoć nezaštićeni spolni odnos pri čemu sam par sekunda (3-4 sekunde) prije same ejakulacije izvadio penis iz njezine vagine. Poštoji li mogućnost za trudnoćom i je li velika? Je li moguće da je došlo do curenja predejakulata? Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da je bilo predejakulata no to možete znati samo vi.

zivo456

S postovanjem imam pitanje i nadam se brzom odgovoru ,dali je mogice ako mi je cura drkala i stala je nekoliko sekundi prije ejakulacije i ja sam ga pospremijo ,i prstenjacio ju (oprostite na izrazima ).Pitanje glasi dali je moguce da je izasao predejakulat i da sam ga prenijo rukom u vaginu stime da napominjem da je nevina .Jeli noguce da je moguce da zatrudni ako je menstruaciju dobila 25.12.
Oprostite sto gnjavim.

Nazad
1 ... 12 13 14 15 16 17 ... 26
Naprijed