Trudnoca bez ejakulacije

Relax

Djevojka i ja smo imali dva spolna odnosa bez zastite u 7 dana ali smo pazili , nije vec dobila 2 Mjeseca ali je imala prehladu i jake bolove kad je trebala dobiti i neku upalu pa je pila antibiotike kao Xiclava 1000 mg. Sad smo zabrinuti da li postoji sansa o trudnicu ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, budući da menstruacija već toliko kasni, a imali ste odnose savjetujem da uradi test na trudnoću. Jedino na taj način može se doznati radi li se o trudnoći.

Redzep1

Postovani, prije neku noc sam se mazio sa curom i prilikom mazenja bili smo goli i lezali jedno na drugom. Nista vise od toga se nije desilo, osim sto je i iz mene i iz nje izlazila neka bistra tecnost koja je sluzava. Tu tecnost sam primjetio i na sebi i na njoj. Mozda je koja kap te moje tecnosti bila i na povrsini njenog polnog organa. Kada je kuci dosla( od toga je proslo i mozda sat vremena), nakon zavrsetka male nuzde na papiru je primjetila malo krvi. Mjesecnica jos se zavrsila 2 dana prije toga. Da li je moguce da je tako izgubila nevinost i da li je moguce da ta sluz izazove trudnocu iako se nista nije desilo. Mozda je pitanje glupo, ali nas brige ubise hahaha.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj način trudnoća nije moguća. Sluz parauretralnih žlijezda služi za podmazivanje spolovila i ne sadrži spermatozoide.

Redzep1

Hvala Vam doktore na odgovoru. A u vezi nevinosti, da li moguce da je doslo do gubitka nevinosti iako je krv primjetila tek sat poslije i to nakon zavrsetka male nuzde?

Ivo Balenović, dr. med.

Samo ukoliko je došlo do penetracije, tj. ulaska muškog spolnog organa u rodnicu.

ounou

Postovani, sinoc sam imala sa deckom odnos tri puta u razmaku od 2h otprilike (zadnji dan ovulacije) ali ni jednom nije bilo ejakulacije
da li je moguce doci do trudnoce? molim brz odgovor i trebam li piti pilulu za dan poslije??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije bilo ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Ne postoji zadnji dan ovulacije, postoji samo zadnji dan plodnih dana. Jajna stanica je nakon ovulacije sposobna za oplodnju do 24 sata. Tableta za dan poslije djeluje tako da odgađa ovulaciju. Vi možete uzeti tabletu (za svaki slučaj), iako je mogućnost trudnoće samo teoretska.

bel12345

Zdravo, imala bih pitanje, djevica sam samo sam prosli mjesec(27.,28.,29.) bila deckom na putovanju i bili smo "blizi" odnosno onbje svoj polni organ stavljao na moj ali nije ulazio unutra nikako samo vanjski dio dirao sa svojim polnim organom, poslije toga je pokusao analni par puta ali nisam bila opustena i nije mogao, do ejakulacije je doslo kad se samozadovoljavao i jednom kad sam ga ja zadovoljavala ne u blizini mene i skupa smo se istusirali ali nismo se dodirivali, taj mjesec sam dobila redovno sto je 1.10. i normalnu sam imala pet dana kao inace, menstruacija mi nekad kasni par dana nekad dode par dana prije, od zadnje menstruacije nisam nista radila znaci nismo momak i ja od tada nista radili jer on sad zivi dalje od mene nismo se ni vidjeli od moje zadnje menstruacije, svasta sam citala i sad se brinem zbog cega mi kasni inace sam panicar da li se na takav nacin moze zatrudnijeti ako nije ejakulirao u mene i ako sam poslije toga imala menstruaciju? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

bel12345

Hvala Vam na odgovoru. Inace sam prije dvije sedmice ( oko 15.10 ) imala osjecaj nadutosti i ostre bolove u predjelu leda donjeg djela trbuha najvise na desnoj strani. Trebala sam dobiti 1.11, ali evo jos kasni, imam osjecaj manjeg bola u donjem dijelu stomaka prstice na licu kao kad trebam dobiti samo nikad menstruacije i sad imam pojacano bijelo pranje popraceno neugodnim mirisom svasta sam citala po portalima da se i na taj nacin moze zatrudnijeti i sad panicim iako sam djevica i zadnju menstruaciju sam imala i od tad nisam se ni vidjela momkom. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju, doći će.

bel12345

Izvinite sto sam dosadna, voljela bih Vas upitati da li su dani pred menstruaciju racunaju kao neplodni, jer sam (27.,28.,29.09.) bila momkom na putovanju a menstruaciju sam dobila 01.10., a sad vec par dana kasni ( inace imam ciklus od 30 manje-vise) osjecam trenutno nadutost, tupu bol u donjem dijelu stomaka i ledima ponekad i ostriju bol kao za vrijeme pred menstruaciju, i imam jace bijelo pranje, nazalost ne mogu nista naci na internetu s obzirom da sam citala da moze i zbog analnog doci do oplodnje ali nije ejakulirao samo bio "vlazniji" i da nije uspijelo ni doci do analnog jer sam bila ukocena i da smo odustali jel ne moze doci do trudnoce na tsj nacin iako sam djevica i nije ejakulirao uopste blizu mene. I znate li razloge ove boli, jer panicim sto sam citala da su ovo i neki znaci trudnoce?? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedeni datumi spadaju u neplodne dane. Plodni dani se računaju od tri dana prije, do tri dana poslije ovulacije. Ovulacija nastupa 14. dana ciklusa. Dakle, kod normalnog 28-dnevnog ciklusa pod plodne dane se računaju od 11. do 17. dana ciklusa.

bel12345

I htjela sam Vas pitat za metrozol 500mg kakva su iskustva, da li bi ih mogla piti da dobijem menstruaciju, hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, metrozol nema nikakvog utjecaja na menstruacijski ciklus. To je lijek koji se upotrebljava za liječenje određenih infekcija.

sluzbeno

Poštovani, menstruaciju sam dobila 30.10. momak i ja samo 3.11. pokušali da imamo odnos po drugi put ( prvi put je bio desetak dana pre toga), ali zbog bola koji sam osećala penetracija je trajala možda oko 3 minuta i tu smo prkinuli. On je imao kondom za vreme tog odnosa i nije ejakulirao.
Kolika je šansa da je moglo da dođe do trudnoće? Možda sam paranoična , ali imam neki čudan osećaj u grudima koji do sada nikad nisam imala.
Ne znam da li su tad bili plodni dani jer ciklus varira od 21-28 dana. U strahu sam.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost da na taj način dođe do trudnoće. Osim toga bili su neplodni dani.

karlich08

Postovani,
ima li potrebe za day after pilulom - partner je ejakulirao meni po trbuhu i djelu vagine.. ne mogu sa sigurnoscu reci je li “pobjeglo” gdjegod drugdje tj u unutrasnjost rodnice...
Zadnja menstrucija pocela mi je 12.12. i trajala do 17.12. Ciklusi su redoviti, cca 27-28 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 23
Naprijed