Trudnoca bez ejakulacije

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

jjjjj912

Pozdrav, zanima me da li je moguća trudnoća, ukoliko je nakon svršavanja van rodnice, partner odmah nastavio penetraciju bez da je prethodno obrisao penis, a da pritom ništa nije iscurilo iz penisa u rodnicu? Prema mojim proračunima postoji srednja mogućnost ostvarivanja trudnoće, jer je 10.dan ovulacije.

jjjjj912

Poštovani, da li postoji mogućnost trudnoće, ukoliko nakon svršavanja van rodnice, partner nije obrisao penis, a odmah ponovo započeo penetraciju, ali nije došlo do izbacivanja bilo kakve tečnosti iz penisa u rodnicu prilikom penetracije. Pritom, prema mom proračunu, je 10.dan ovulacije i postoji srednja mogućnost zatrudnjivanja. Da li bih trebala popiti tabletu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je u mokraćovodu ostalo još sjemena (a vjerojatno je), trudnoća je moguća.

Dinchy95

Poštovani, pozdrav.

Dečko i ja smo imali nezaštićen odnos, a uz to su mi plodni dani. Odnos smo imali 3x puta i nijednom nije ejakulirao u mene već po stomaku i vagini. Vagina mi je bila dosta vlažna i sperma se slijevala oko samog ulaza u nju. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće ako je koji spermatozoid zalutao u ulaz ili sam slučajno prilikom brisanja pridonijela ulazu sprematozoida u vaginu (pritom nisam gurala unutar nje) ? Opet napominjem, plodni su dani. Očekujem odgovor čim prije. Hvala. Lp

bebalo

Poštovani, imala sam nezaštićen spolni odnos 10.6. (Prekinut snošaj). Tad je bio pocetak plodnih dana. Menstruacija je poslije toga stigla na vrijeme i trajala je koliko i inace ali je bila oskudnija. Iduća menstruacija poslije te je također stigla na vrijeme no isto je bila oskudnija. U međuvremenu više nije bilo odnosa. Pri kraju te druge oskudne menstruacije napravila sam test na trudnoću koji je odmah pokazao negativno. Budući da nisam imala mira, i jer tako oskudne menstruacije do sad nisam imala, za 2-3 tjedna od rađenja prošlog testa napravila sam još jedan koji je isto pokazao negativno. Sad trebam dobiti trecu menstruaciju od tog događaja ali mi kasni dva dana. Inace su mi ciklusi od 28-31 dan. Mogu li isključiti trudnoću? I ima li ikakve veze to sto sam testove radila u poslijepodnevnim satima a ne ujutro?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Dinchy95, budući da su plodni dani postoji teoretska mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana bebalo, prema navedenom trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Dinchy95

Poštovani doktore,

Koliko je moj navedeni slučaj moguć u praksi? Da li zaista sprematozoidi mogu završiti u rodnici ako nisu direktno unešeni u vaginu, već oko nje? Odnos je bio jučer, da li da uradim test i kada? Menstruaciju očekujem za 14 dana. Hvala.

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je samo teoretski moguće. Test možete uraditi samo ukoliko izostane menstruacija.

Lucija1234567

Postovani,
Pijem Belaru, ali sam na "2 tjedna dodatne zastite" zbog propustene pilule. Od propusta je proslo tjedan dana i u tom periodu sam ih pila redovito.
Danas sam imala kratkotrajan nezasticen odnos, trajalo je mozda pola minute u samom pocetku i iza toga smo se pribacili na druge opcije, bas zbog toga sto je bila potrebna zastita, te je partner ejakulirao pola sata, mozda cak i sat kasnije te nije bilo u blizini vagine. Zanima me moze li doci onoliko rano do predejakulata te postoji li ikakva sansa za trudnocu? Napomenula bih i da je danas 22. dan od prvog dana menstruacije i 19. pilula iz kutije tako da bi trebali biti neplodni dani i menga bi trebala doci za cca 5-6 dana ali ne znam ima li ta propustena pilula ucinak na to? U svakom slucaju, mislite li da je potrebna tableta za dan poslije jer zelim biti 100% sigurna
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće i nije potrebna postkoitalna kontracepcija.

Marija435

Lijep pozdrav, imam nekoliko pitanja...

Zanima me izlazi li ejakulat samo jednom tijekom odnosa i to najcesce uz orgazam?
Da li samo ejakulat i predejakulacijska tekucina sadrze spermatozoide?
Kada se izlucuje predejakulacijsja tekucina?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, predejakulat je sluz parauretralnih žlijezda i ne sadrži spermatozoide. Ejakulat izlazi u vrijeme orgazma, no ponekad je moguće nehotimično, neizazvano izbacivanje sjemena (polucija)

Marija435

Lijep pozdrav, imam nekoliko pitanja...
Zanima me izlazi li ejakulat samo jednom tijekom odnosa i to najcesce uz orgazam?
Da li samo ejakulat i predejakulacijska tekucina sadrze spermatozoide?
Kada se izlucuje predejakulacijska tekucina?

Hvala

Marija435

Hvala na odgovoru!
Da li je moguce da se u vrijeme istog odnosa dogodi i polucija i ejakulacija uz orgazam?

Ivo Balenović, dr. med.

Polucija se uglavnom događa u snu, ali moguća je i tijekom odnosa.

Selma90

Postovani.nezasticeni odnos sam imala 18tog dana ciklusa i 24tog i ejakulirao je van.kolike su sanse za trudnocom,kasni mi jedan dan a vec 5 dana imam bolne grudi.ciklus varira od 28 do 32 dana

Doroteich

Menstruacija mi kasni danas 13-ti dan. Bila sam na moru i kupala se u hladnoj vodi uz to i dodatan stres. Sa deckom imam vec godinama nezasticen spolni odnos ali nikada nije svrsio u mene. Prije par dana me pocelo rezati u predjelu jajnika i doljnjeg dijela. Jucer smo imali spolni odnos i nakon par minuta pocelo me jako boljeti u dijelu jajnika. Grcila sam i jedva izdrzala bol. Uspjela sam zaspati. Imala sam osjecaj da mi se sve raspada od trbuha nadalje. Prije sam imala problema sa cistama. Te jednom godisnje menga izostane i onda mi doktorica prepise par dana Duphastona i normalno mi se ciklusi nastave. Danas osjecam jak pritisak pri mokrenju i osjetim tu i tamo bol u jajnicima te sam sva napuhnuta. Jako sam zabrinuta da nije nesto ozbiljno. Sutra cu zvati doktoricu te se nadam da ce me moci primiti. Molim Vas za misljenje. Hvala i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Selma90, obzirom na duljinu ciklusa, odnos je bio na samom kraju plodnih dana. Savjetujem da uradite test.

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 23
Naprijed