Trudnoca bez ejakulacije

_makiicaaaa_

Da se nadovezem, zaboravila sam da napisem da je odnos bio bez zastite. Citala sam na forumu da pilula zapravo odgadja ovulaciju, a posto se kod mene desila, i to na dan kad smo imali odnos,nema svrhe da je pijem. Sacekacu menstruaciju naravno, pa cu ukoliko je potrebno napraviti test, samo me zanima kolika je mogucnost da ostanem u drugom stanju, bez ejakuliranja za vreme tih odnosa. Bas sam paranoicna i uplasena.
Hvala Vam unapred na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće.

_makiicaaaa_

Hvala puno na odgovoru.
Bez obzira sto je odnos bio za vreme plodnih dana i ovulacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Bez obzira. Da bi došlo do oplodnje potrebno je oko 1 ml ejakulata unijeti u rodnicu.

_makiicaaaa_

Postovani doktore
Izvinite na smetnji, opet ja. Pricala sam sa deckom i kaze da se tog dana samozadovoljavao kod kuce. Mene zanima da li je moguce da zatrudnim od zaostale sperme, a odnos je bio na dan ovulacije? Koliko vremena je potrebno da prodje da bi sva sperma nestala od trenutka samozadovoljavanja,jer ne znam u koliko sati je on to radio. Odnos je bio u subotu, meni je muka, ne mogu da jedem uopste. Da li to mogu da budi prvi znaci trudnoce?
Hvala Vam unapred i izvinite na smetnji.

_makiicaaaa_

I jos samo ovo. Imam povremeni bol u donjem delu stomaka, i peckanje, svrab kao i suvu vaginu, sa pomalo belog gustog sekreta. Ovo mi se dogodilo posle odnosa. E sad mene zanima da li je mucnina i ti bolovi kao i umor propracena tom infrkcijom ako je infekcija i sta Vi predlazete, ja sam uzela canesten mast, ali me zanima i vase misljenje?. Molim odgovor i na predhodno pitanje, bas sam u panici?
Hvala Vam puno na izdvojenom vremenu.

Ivo Balenović, dr. med.

To nisu simptomi trudnoće. Prema svemu navedenom trudnoću možete isključiti. Navedeni simptomi upućuju na gljivičnu upalu. Ako je peckanje još prisutno možete uzeti i vaginalete.

_makiicaaaa_

Hvala puno na odgovoru.
Zanima me jos ovo i vise Vam ne bih smetala. Da li bol u desnom jajniku posle ovulacije norlmana pojava, nije konstanat vec onako kao neki pritisak ili kao da trni taj tu deo. Citala sam svasta po internetu pa mi uglavnom izlazi da je to znak trudnoce jer je doslo do oplodnje.Vi ste rekli da trudnocu mogu iskljuciti, pa me zanima da li je ta bol normalna pojava posle ovulacije ili pak moze biti vezano za infekciju? Hvala Vam puno na odgovorima.

Ivo Balenović, dr. med.

Bol u području jajnika je uobičajeni simptom ovulacije.

_makiicaaaa_

Dada znam da je okej da boli u toku ovulacije. Meni je po kalendaru bila u nedelju, prosla je, a mene jos malo bolucka ili trni ako tako mogu da kazem, povremeno. Pa me zanima da li je to normalno, posto mi se ranije nije desavalo, ili pak moze biti i bol zbog infekcije?
Molim Vas izvinite na smetnji.

Ivo Balenović, dr. med.

Bez pregleda ne mogu znati o čemu se točno radi.

Abecede123ivana

Poštovani

Naime za vrijeme plodnih dana s partnerom sam imala spolni odnos u vise navrata u istom danu (tokom noci). Nezasticeni. Nakon svakog puta je ejakulirao, ali sa strane, ne u mene. Ali nakon 2-3 sata smo opet imali odnos. Zanima me je li moguce da je zbog ponovljenog odnosa doslo do mogucnosti ulaska spermija. Ja sam dobila menstruaciju 15 dana nakon toga, dosla je redovno i trajalo jednako kao i inace. Ali strah me i imam male bolove u donjem dijelu trbuha vec par dana. Postoji li mogućnost da sam trudna? Ili ne posto je menstruacija dosla.

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Sadwww

Poštovani doktore imam jedno pitanje. Radi se o tome da sam imao sa devojkom 3 dana odnos kada su joj bili plodni dani ali ja nisam ejakulirao u nju već van ali tokom odnosa mi je pomalo curelo kada bi završio isao bi da mokrim i prao bi penis posle svakog odnosa vodom pa bi opet nastavio posle togaaa. Zanima me koja je mogućnost da zatrudni tako i jel moguće da ostane u drugom stanju koje su šanse za teko nesto hvala unapred...
Molim za brz odgovor jer sam bas uspaničen..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, šansa za trudnoću je minimalna (teoretska), ali ipak postoji (ako je dio ejakulata dospio u rodnicu)

_makiicaaaa_

Postovani doktore,
Danas sam dobila menstruaciju 3 dana pre nego obicno. Vec dva meseca dobijam na 30 dana, a sada na 27. Stomak me boli po malo. Danas mi je 11 dan od odnosa, pa se plasim da nije ona lazna menstruacija, sta Vi mislite?
Hvala Vam puno na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

To je prava menstruacija, nema razloga za brigu.

Antinas

Poštovani doktore,
zanima me što je potrebno da zaostali spermiji (ako ih ima) iziđu iz mokraćovoda? Je li to jedno mokrenje, izvanjsko pranje spolovila itd...Ja sam naprimjer ejakukirao ujutro (samozadovoljavanjem) i iza toga se nekoliko puta pomokrio i otusirao i popodne dodirivao spolni organ djevojke (bez penetracije) i sad me zanima je li moguće da je u mojoj predsjemenoj tekućini ostalo spermija?
Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, spermiji nisu zaostali, a za oplodnju je potrebno oko 1 ml ejakulata, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

_makiicaaaa_

Postovani doktore,
Moja drugarica je oralno zadovoljila decka, te je slucajno progutala odredjenu kolicinu sperme. Bila je u plodnim danima pa se plasi da moze ostati trudna. Osim oralnog odnosa nije bilo vise nicega. Ja je ubedjuje da je to gotovo nemoguce ali molim i Vas za strucno misljenje, jer je drugacije ne mogu umiriti. Dakle da li moze ostati trudna ukoliko je prilikom oralnog odnosa progutala spermu a bili su joj plodni dani(visoka sansa za trudnocu)?

Hvala puno na odgovoru.

Nazad
1 ... 13 14 15 16 17 18 ... 23
Naprijed