Da li je moguca trudnoca??

Logos123

Pozdrav, doslo je sa devojkom do kontakta polnih organa (trljanje), na mom penisu je bila tecnost, ali ne tecnost sprermatozoida, zanima me da li je moguca trudnoca?
Devojka je nevina.
Hvala, unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj način trudnoća nije moguća.

Dejan234

Poštovani , naime djevojka ( koja je još nevina ) i ja smo se zadovoljavali , te je prilikom toga došlo do ejakulacije na njen stomak . Djevojka je odma otišla da vodom ispere to, te je prilikom toga normalno sperma u kombinaciji sa vodom slivala se niz njezino tijelo . Da li je moguce da je to nekako pronašlo put do vagine , te je li moguca trudonoca tim putem ? Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj način ne postoji mogućnost da dođe do trudnoće.

M. 98

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 7.12., a ciklus mi traje od 28 do 30 dana. Dečko i ja smo imali spolni odnos 21.12. oko 02:30 sati. Tijekom prvog spolnog odnosa smo koristili zaštitu te je ejakulirao van, u kondom. Nakon toga sam ga oralno zadovoljavala i imali smo spolni odnos, ali bez zaštite te je opet ejakulirao van. Da li je moguća trudnoća (sutra bi trebala nastupiti ovulacija) i da li bi bilo dobro uzeti pilulu za dan poslije? Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je odnos bio u vrijeme plodnih dana za svaku sigurnost možete uzeti postkoitalnu kontracepciju, iako je šansa za trudnoću samo teoretska.

M. 98

Popila sam pilulu oko 14 sati. Hvala Vam na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

tihomir750

Poštovani
Djevojka i ja smo imali spolni odnos(21.12) uslijeg kojega je došlo do pucanja prezervativa. Zadnju mjesečnicu je imala 24.11(s tim da je kasnila je dva dana). Drugo jutro smo išli po pilule za dan poslije ali iste nije dobila jer su neplodni dani. Trebala je dobit jučer (22.12(, sad joj kasni drugi dan. Što nam je činiti, da li je trudna? Da li da popije tablete ellaone?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće. Nema potrebe za tabletom, menstruacija će doći.

NetkoJesam

Bila sam na pregledu kod ginekologa i rekao je da sam u 2 fazi ciklusa i da je sve spremno za menstruaciju.
Prošli mjesec sam popila tabletu za dan nakon i menstruacija je stigla uskoro nakon što sam popila tabletu. To je bilo 10 dana prije normalnog pocetka ciklusa. I trajala je nekih desetak dana. Ovaj mjesec ako gledam tih deset dana ranije je trebala doći prije pet dana. Ali ako gledam po starom datumu, trebala bi doći 29.12.
Je li moguće da je u pitanju trudnoća (ako mi je ginokolog 20.12. rekao da sam u drugoj fazi ciklusa i da je unutra otvoreno 15mm, da moram dobiti menstruaciju unutar par dana) ili da sačekam 29.12. kao što je trebala doći po starom rasporedu ciklusa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta je poremetila ciklus, menstruaciju bi trebala nastupiti do datuma po starom rasporedu ciklusa.

Verica123

Postovani..menstruacija mi traje 4 dana nekada i 5..zadnja menstruacija je trajala svega 2 dana..prvi dan je bila obilnija sa ugruscima drugi dan nesto smedje skoro da je prestala..imam redovne odnose jer zelim bebu..postoji li mogucnost trudnoce s obzirom na te ugruske..hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na temelju trajanja i obilnost krvarenja ne može se sa sigurnošću reći radi li se o trudnoći. Savjetujem da uradite test.

zmaj11

Poštovanje , zadnju menstruaciju sam imala 14. 12 , menstruacija mi je ne redovita od 25-30 dana , 8 dan od menstruacije imala sam spolni odnos bez zaštite te je svršio dva puta u mene , zanima me dalu je moguća trudnoća , hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je moguća.

Sljivac

Evo ovako, imao sam odnos sa curom bez zastite, izvadio jesam na vrijeme i poprilicno sam siguran da nije nista uslo u nju, ona tvrdi da ima jake hormone i da postoj veca mogucnost da ostane trudna predejakulciskom tekucinom, koje su sanse da je trudna, menstruaciju treba dobiti za 11 dana, ako je trudna jeli to kasno za uzeti tabletu za pobacaj?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, 'jaki hormoni' nemaju veze s eventualnom oplodnjom. Budući da nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Predsjemena tekućina ne sadrži spermatozoide.

Verica123

Hvala Vam mnogo na odgovoru..samo me interesuje da li krvni ugrusci tokom krvarenja u potpunosti iskljucuju trudnocu...ili postoji mogucnost trudnoce iako su prisutni..koliko je to cesta pojava u praksi..Hvala Vam jos jednom..

Ivo Balenović, dr. med.

Ugrušci isključuju trudnoću.