Da li je moguca trudnoca??

Sljivac

Curi je zadnja menstruacija pocela 14.12 a sljedecu bi trebala dobiti 9.1, odnos smo imali 28 i 29...zanima me jesmo li imali odnos u plodnim danima i s obzirom da nismo koristili zastitu iako sam poprilicno siguran da nije otislo nista u nju postoje li sanse da je ostala trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme plodnih dana, no ukoliko ste sigurni da nije bilo ejakulacije unutar rodnice ne postoji mogućnost trudnoće.

BarberTZ

Poštovani.Ja i djevojka imali smo odnos 13.12. dva dana nakon menstruacije.Menstruacija je bila 4/5.12 i trebala bi isto tako biti jer je u istom periodu zadnja 3 mjeseca.Prije niko od nas dvoje nije imao odnos i tokom odnosa koristio sam zastitu i nisam svrsio u nju.Tek nakon odnosa svrsio sam.2/3 dana poslije odnosa imala je bolove u kicmi.Zatim ima bolove u stomaku,glavobolju,ponekad joj bude muka i prije 2/3 dana imala je jake bolove u grudima.Da li je moguce da je trudna posto sam citao da su to jedni od simptoma??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i prema ostalom što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

rose_g22

Poštovani,

dečko i ja smo imali dry humping, on je bio u donjem vešu, a ja u trenerci i vešu. Obzirom da je trenerka veoma tanka, ja sam mnogo paranoična i iako racionalno zaključujem da nema nikakve mogućnosti za trudnoćom, molila bih za Vaše mišljenje. Ejakulacija se nije desila, ali predejakulat recimo da jeste. To je bilo dan poslije sedmodnevne menstruacije pa kako ne bih poludjela do iduće, obraćam se stručnjacima. Hvala i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji niti teoretska mogućnost trudnoće.

Tonya95

Poštovani! Imam 24 godine, cikluse u trajanju 32 dana, zadnjih nekoliko mjeseci 34 dana, prvi dan ciklusa je i prvi dan mjesečnice. Mjesečnica traje 7 dana. Zadnja mjesečnica mi je kasnila 8dana i nakon 2x dana Duphaston tableta (4xtablete) sam dobila mjesečnicu od 04.12.-10.12.2019.g. Doktor je rekao da pijem Duphaston od 11 do 24 dana ciklusa po 2x tablete. Spolni odnos sam imala 14.12. (11.dan ciklusa) partner je koristio kondom i nije uopće ejakulirao. Drugi odnos je bio 01.01.2020. (28. Tj početak 29.dana ciklusa) i bio je prekinuti snošaj. Prošlo je 6x dana od zadnje tablete i još nisam dobila mjesečnicu, koliko dugo treba čekati nakon zadnje tablete? Te kako mogu znati kad su plodni dani uz Duphaston? Da li je drugi odnos bio u neplodnim danima? Hvala na odgovorima! Oprostite ako sam duplirala poruku, nisam bila sigurna jesam li ju poslala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, drugi odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. 12 do 14 dana nakon ovulacije nastupa menstruacija (ukoliko nije došlo do trudnoće). Dakle, kod Vas ovulacija nastupa između 20. i 22. dana ciklusa. Tri dana prije i tri dana nakon ovulacije se računaju u plodne dane. Duphaston nema veze s plodnim danima niti on može spriječiti/odgoditi ovulaciju. On se daje radi regulacije ciklusa. Krvarenje bi trebalo nastupiti unutar tjedan dana od zadnje tablete. Ukoliko ne nastupi krvarenje savjetujem pregled. Nakon Duphastona krvarenje ne dolazi u slučaju trudnoće ili slabijeg lučenja estrogenih hormona (slabijeg rada jajnika).

Bigpanicar

Dobar dan,ispricavam se na smetnji ali voljela bi dobiti konkretan odgovor da znam sto mi je ciniti.
Naime,nevina sam nisam imala seksualne odnose ali sam neki dan bila s deckom u kadi,i on je ejakulirao u vodi,izbacio dosta sadrzaja van u vodu ja sam i u tom trenutku bila u kadi s njim bili smo bez odjece,naravno odmah sam mu rekla to gurne dalje od mene,odcepi kadu i pusti vodu da odtece,ja sam kroz par sekundi ustala iz kade i otusirala se,sada me uzasno strah mogu li tako kojim slucajem ostati trudna?
Ponavljam,himen mi je citav nisam imala vaginalni odnos
Ispricavam se na smetnji jos jednom i za Vas vjerojatno glupom pitanju ali me jako strah voljela bi kada bi mi odgovorili

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća preko vode teoretski je moguća, no ukoliko ste odmah izašli iz kade (tj. sjeme nije došlo do rodnice) ne postoji mogućnost trudnoće.

milenica123

Postovani doktore, imam par pitanja.
I njemu i meni je prvi put i dva puta smo probali bez sa kondomom, a jednom bez. Zabolelo je, ali nije usao niti nista, niti je svrsio, niti je bila presemena tecnost, kako on kaze bio je "suv", i zbog toga nije uspelo (?!)
Sada, meni su bili neplodni dani, ovulacija je bila 26, i interesuje me da li ima bilo kakve mogucnosti da zatrudnim? Dosta se plasimo, i on i ja, molimo Vas da nam sto pre odgovorite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Bigpanicar

Razumijem doktore,a da li igra ulogu to sto je voda bila topla jer sam cula da to lose utjece na spermije,te to da sam nevina a i u neplodnim sam danima, ako to nista ne znaci koliko je vremenski bilo dovoljno da se zadrzim u kadi da bi se trudnoca mogla desiti?

Ivo Balenović, dr. med.

To je sve teoretiziranje. Toplina loše utječe na spermije, a ne mogu odgovoriti o vremenskom periodu - ovisi o udaljenosti, smjeru i brzini kretanja... Budući da su bili neplodni dani ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Bigpanicar

Hvala lijepo na informacijama doktore

milenica123

Puno Vam hvala na brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

anony123

Imam neredovite menstruacije, ponekad prode i po 2 mjeseca izmedu menstruacija. zadnja je bila 25.11. i trajala je 7 dana. 6.12. sam imala ne zaštičen odnos. prije 2 tjedna su me užasno počele boljeti grudi, ali sad više ne. 29.12. sam dobila što mislim da je oskudna menstruacija, sljedeca dva dana je bilo malo više krvi ali opet puno manje nego inače. Boja je varirala od roze, crvene pa do smeđe. danas još imam malo smeđeg iscjedka. osjecam mucninu i glavobolju. Dali je moguće da je to bilo implantacijsko krvarenje? Jesam li trudna? Hvala na odogvoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvarenje se događa otprilike tjedan dana nakon oplodnje, stoga se sigurno ne radi o tome. Ukoliko se želite uvjeriti uredite test.

tea4

Poštovani,
Zanima me sljedece.
Imam 28 god. Iza sebe jedan porod SC 2012.g.,2015.god.operacija endometrioza l.jajnika.da skratim pricu.Pila sam dva mjeseca pilule.
Prvo lindinette 30,zatim me ginekolog prebacio na triquilar. Odustala sam od pilula nakon sta sam sve popila i ovo je sad prvi ciklus bez njih.
ZM je bila 21.12.2019.
Mene zanima da li je moguca trudnoca odmah u prvom prirodnom ciklusu s obzirom da smo planirano isli na trudnocu.
A citajuci malo po netu sam vidjela da je mnogo cura, zena o stajalo trudno odmah nakon pilula jer jajnici prorade.
Prije pilula su mi ciklusi varirali od 24 do 28 dana ovisno o mjesecu.
Komplentan pregled je raden prije 4 mjeseca brisevi uzv i papa sve uredno.