Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Da li je moguca trudnoca??


Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

06.01.2020. 16:30

Poštovana, trudnoća je moguća odmah u prvom mjesecu nakon prestanka uzimanja oralnih kontraceptiva.

aappoo

06.01.2020. 20:05

Poštovani!
Zanima me dali je moguca trudnoca ako sam imala sploni odnos pola minute bez ejakulacije i nakin toga odmah kondom i tako svaki put ...zadnja menstracija mi je bila 19.12.
Hvala

Kelly 123

07.01.2020. 00:35

Poštovani doktore,imam pitanje uglavnom imala sam s dečkom spolni odnos bez zaštite ,odnosni nije trajalo dugo do trenutka kad nisam shvatila da nije mogao u tako kratkom razdoblju staviti zastitu i onda smo prekinuli i kad sam ga pitala ako je došlo do ejakuacije.njegov odgovor je bio da nije,ali se ipak bojim da nije doslo do trudnoce jer u ovom razdoblju mi traju plodni dan. Odnos se dogodio prije jedan dan,pa Vas molim za neki savjet jer sam osoba koja je sklona panici i kad me panika sve više lovi to psihički propadam. Iako sam svjesna da je to vrlo kratko razdoblje koje je proslo od spolnog odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

07.01.2020. 09:50

Poštovana aapoo, trudnoća na taj način nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

07.01.2020. 09:50

Poštovana Kelly, ukoliko nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko niste sigurni da li je došlo do ejakulacije možete uzeti postkoitalnu kontracepciju.

Sanja005

07.01.2020. 14:00

Poštovani imam pitanje za Vas, naime inače imam redovite menstruacije i ciklusi mi obično variraju. Predzadnju menstruaciju sam imala 29.11.19. a zadnju 24.12.19. a prethodnih dana sam s dečkom imala češće nezaštićene odnose, mada on nijedanput nije ejakulirao u mene, čak je bilo i par odnosa bez uopće ejakulacije. Mene zanima da li sam ja bila u plodnim danima i kolika je mogućnost trudnoće bez ejakulacije unutra pa čak možda i u plodnim danima ako su bili?
Molim Vas za odgovor jer sam inače paničar
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

07.01.2020. 16:30

Poštovana, ukoliko nije bilo ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Kod redovnog 28 dnevnog ciklusa ovulacija nastupa 14. dana. Tri dana prije i tri dana nakon ovulacije računaju se u plodne.

Sanja005

09.01.2020. 10:15

Ejakulacije nije bilo nijedanput, mene isto zanima da li je moguća trudnoća od predejakulata? I ako možete mi na osnovu datuma moje menstruacije reći da li su mi od 02.01. do 06.01 bili plodni dani, dakle zadnja menstruacija mi je bila 24.12.19. ?

Ivo Balenović, dr. med.

09.01.2020. 12:20

Poštovana, navedeni datumi spadaju u plodne dane. Samo u predejakulatu nema spermatozoida, no teoretski postoji mogućnost da su zaostali od prethodne ejakulacije.

Sanja005

10.01.2020. 10:10

Hvala Vam na odgovorima, još zadnje pitanje jer me zanima, da li je trudnoća moguća u cijelom menstrualnom ciklusu ili samo za vrijeme plodnih dana i da li je moguća trudnoća bez ejakulacije sve i da je bila ovulacija i plodni dani?

Nikita6462

10.01.2020. 10:10

Poštovani,

Dobila sam "menstruaciju" 7 dana nakon redovne menstruacije.. U početku je bila smeđa i vidjela se tek na papiru, na kraju dana rozo-crvene boje, vrlo oskudno, puno manje nego kod redovne mjesečnice, krv se primjetila i kod mokrenja, što inače nije uobičajeno. Treći dan je završila i ponovno je bila smeđe boje. Prisutni su bili i lagani grčevi puno manjeg intenziteta nego kod redovne mjesečnice. Uz to, bole me grudi i svaki čas idem mokriti. Nezaštićeni spolni odnos bio je 31.12. a krvarenje je počelo 07.01.. Da li je moguće da je lažna mjesečnica i da li je rano za test na trudnoću?
Hvala,
lp

Ivo Balenović, dr. med.

10.01.2020. 11:00

Poštovana, uradite test na trudnoću. Moguće da se radi o implantacijskom krvarenju.

Sanja005

10.01.2020. 15:05

Poštovani doktore,
Je li mi možete odgovoriti na pitanje?

Bigpanicar

10.01.2020. 17:05

Cijenjeni doktore,proslo je vec odredjeno vrijeme a mjesecnice jos nema...
Vec sam se javljala u vezi moguce trudnoce u kadi iako sam nevina i u neplodnim danima al je bilo ejakulacije u kadu od strane decka.
Menstruacija (zadnja) je bila 7.12,taj dogadjaj s kadom desio se 1.1,test na trudnocu radili smo 8.1.
Pokazao je negativno na jutarnju mokracu,je li bilo prerano za njega?
Menstruacije i dalje nema samo smedji iscjedak i bijelo pranje

Anonimus997

10.01.2020. 22:30

Naime imao sam spolni odnos sa zaručnicom.... menstrualni ciklus joj je trajao od 04.-09.12.2019 imali smo odnos sa prezenvativom koji je pukao i sjeme je vjerojatno ostalo u njoj..... spolni odnos je bio 23.12.2019.... menstrualni ciklus joj je od 28 do 31 dan... po njezinoj aplikaciji trebala je mjesecnicu dobiti 01.01.2020 a ona jos nije dobila znaci vec 9. dan joj kasni.... moze li ostati trudna????
Hvala unaprijed..

Ivo Balenović, dr. med.

11.01.2020. 10:40

Poštovana Sanja005, trudnoća bez ejakulacije nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

11.01.2020. 10:40

Poštovana Bigpaničar, test na trudnoću koji je rađen u vrijeme očekivane menstruacije je prilično pouzdan. No, budući da menstruacija nije još nastupila savjetujem da ga ponovite.

Ivo Balenović, dr. med.

11.01.2020. 10:41

Poštovani Anonimus997, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, no ukoliko je taj ciklus ovulacija nastupila nešto kasnije postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem da uradite test.

Aleks002

11.01.2020. 13:30

Postovani,
Poslednji menstruaciju Sam imala 23.decembra Ali taj Dan sam pocela da pijem pilule za kontracepciju(pila Sam ih 6 meseci pa sam prekinula 1 mjesec I onda Sam opet pocela da ih pijem 23.) nevina Sam Ali s deckom Sam pokusala da spavam ovaj mjesec, nije islo pa smo nastavili petting na golo tijelo. To je bilo 9.janura. Njemu je spao kondom a vec je svrsio u njega, ja to nisam vidjela I trljala Sam se jos mozda 20ak sekundi. Postoji li mogucnost da su mi bili plodni dani I da mozda ostanem trudna, s obziorm da Sam nevina, pijem te pilule ali bilo je sperme po vagini. Tablet Sam pila redovno sa mozda zakasnjenjem nekad od sat vremena

Ivo Balenović, dr. med.

11.01.2020. 17:40

Poštovana, budući da uzimate kontraceptive ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.