Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je moguća odmah u prvom mjesecu nakon prestanka uzimanja oralnih kontraceptiva.

aappoo

Poštovani!
Zanima me dali je moguca trudnoca ako sam imala sploni odnos pola minute bez ejakulacije i nakin toga odmah kondom i tako svaki put ...zadnja menstracija mi je bila 19.12.
Hvala

Kelly 123

Poštovani doktore,imam pitanje uglavnom imala sam s dečkom spolni odnos bez zaštite ,odnosni nije trajalo dugo do trenutka kad nisam shvatila da nije mogao u tako kratkom razdoblju staviti zastitu i onda smo prekinuli i kad sam ga pitala ako je došlo do ejakuacije.njegov odgovor je bio da nije,ali se ipak bojim da nije doslo do trudnoce jer u ovom razdoblju mi traju plodni dan. Odnos se dogodio prije jedan dan,pa Vas molim za neki savjet jer sam osoba koja je sklona panici i kad me panika sve više lovi to psihički propadam. Iako sam svjesna da je to vrlo kratko razdoblje koje je proslo od spolnog odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana aapoo, trudnoća na taj način nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kelly, ukoliko nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko niste sigurni da li je došlo do ejakulacije možete uzeti postkoitalnu kontracepciju.

Sanja005

Poštovani imam pitanje za Vas, naime inače imam redovite menstruacije i ciklusi mi obično variraju. Predzadnju menstruaciju sam imala 29.11.19. a zadnju 24.12.19. a prethodnih dana sam s dečkom imala češće nezaštićene odnose, mada on nijedanput nije ejakulirao u mene, čak je bilo i par odnosa bez uopće ejakulacije. Mene zanima da li sam ja bila u plodnim danima i kolika je mogućnost trudnoće bez ejakulacije unutra pa čak možda i u plodnim danima ako su bili?
Molim Vas za odgovor jer sam inače paničar
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije bilo ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Kod redovnog 28 dnevnog ciklusa ovulacija nastupa 14. dana. Tri dana prije i tri dana nakon ovulacije računaju se u plodne.

Sanja005

Ejakulacije nije bilo nijedanput, mene isto zanima da li je moguća trudnoća od predejakulata? I ako možete mi na osnovu datuma moje menstruacije reći da li su mi od 02.01. do 06.01 bili plodni dani, dakle zadnja menstruacija mi je bila 24.12.19. ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedeni datumi spadaju u plodne dane. Samo u predejakulatu nema spermatozoida, no teoretski postoji mogućnost da su zaostali od prethodne ejakulacije.

Sanja005

Hvala Vam na odgovorima, još zadnje pitanje jer me zanima, da li je trudnoća moguća u cijelom menstrualnom ciklusu ili samo za vrijeme plodnih dana i da li je moguća trudnoća bez ejakulacije sve i da je bila ovulacija i plodni dani?

Nikita6462

Poštovani,

Dobila sam "menstruaciju" 7 dana nakon redovne menstruacije.. U početku je bila smeđa i vidjela se tek na papiru, na kraju dana rozo-crvene boje, vrlo oskudno, puno manje nego kod redovne mjesečnice, krv se primjetila i kod mokrenja, što inače nije uobičajeno. Treći dan je završila i ponovno je bila smeđe boje. Prisutni su bili i lagani grčevi puno manjeg intenziteta nego kod redovne mjesečnice. Uz to, bole me grudi i svaki čas idem mokriti. Nezaštićeni spolni odnos bio je 31.12. a krvarenje je počelo 07.01.. Da li je moguće da je lažna mjesečnica i da li je rano za test na trudnoću?
Hvala,
lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. Moguće da se radi o implantacijskom krvarenju.

Sanja005

Poštovani doktore,
Je li mi možete odgovoriti na pitanje?

Bigpanicar

Cijenjeni doktore,proslo je vec odredjeno vrijeme a mjesecnice jos nema...
Vec sam se javljala u vezi moguce trudnoce u kadi iako sam nevina i u neplodnim danima al je bilo ejakulacije u kadu od strane decka.
Menstruacija (zadnja) je bila 7.12,taj dogadjaj s kadom desio se 1.1,test na trudnocu radili smo 8.1.
Pokazao je negativno na jutarnju mokracu,je li bilo prerano za njega?
Menstruacije i dalje nema samo smedji iscjedak i bijelo pranje

Anonimus997

Naime imao sam spolni odnos sa zaručnicom.... menstrualni ciklus joj je trajao od 04.-09.12.2019 imali smo odnos sa prezenvativom koji je pukao i sjeme je vjerojatno ostalo u njoj..... spolni odnos je bio 23.12.2019.... menstrualni ciklus joj je od 28 do 31 dan... po njezinoj aplikaciji trebala je mjesecnicu dobiti 01.01.2020 a ona jos nije dobila znaci vec 9. dan joj kasni.... moze li ostati trudna????
Hvala unaprijed..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Sanja005, trudnoća bez ejakulacije nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Bigpaničar, test na trudnoću koji je rađen u vrijeme očekivane menstruacije je prilično pouzdan. No, budući da menstruacija nije još nastupila savjetujem da ga ponovite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Anonimus997, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, no ukoliko je taj ciklus ovulacija nastupila nešto kasnije postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem da uradite test.

Aleks002

Postovani,
Poslednji menstruaciju Sam imala 23.decembra Ali taj Dan sam pocela da pijem pilule za kontracepciju(pila Sam ih 6 meseci pa sam prekinula 1 mjesec I onda Sam opet pocela da ih pijem 23.) nevina Sam Ali s deckom Sam pokusala da spavam ovaj mjesec, nije islo pa smo nastavili petting na golo tijelo. To je bilo 9.janura. Njemu je spao kondom a vec je svrsio u njega, ja to nisam vidjela I trljala Sam se jos mozda 20ak sekundi. Postoji li mogucnost da su mi bili plodni dani I da mozda ostanem trudna, s obziorm da Sam nevina, pijem te pilule ali bilo je sperme po vagini. Tablet Sam pila redovno sa mozda zakasnjenjem nekad od sat vremena

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate kontraceptive ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.