pitanje za ginekologa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana bebm, možete imati odnos bez zaštite. Ukoliko je HPV prisutan, a nisu prisutne promjene (kondilomi ili CIN) nije potrebno liječenje. Partner je sigurno razvio imunitet na 'Vaš' HPV.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana dzemily, ne radi se o trudnoći. Obzirom na navedene datume sukrvica je vjerojatno bila posljedica ovulacije. Smeđi iscjedak nakon toga je vjerojatno zbog slabijeg lučenja progesterona (tzv. loša funkcija žutog tijela). Prerano je za bilo kakve simptome povezane s eventualnom trudnoćom.

Somebody77

Poštovani doktore, puno Vam se zahvaljujem na odgovoru. Danas mi je drugi dan kašnjenja menstruacije i jos je prisutna bol u grudima( kao i inace prije menstruacija) jako me brine sto nemam osjecaj da ce doci ali eto tjesim se jer sam ovaj mjesec bila dosta pod stresom. Ja se stvarno nadam da nisam trudna. Ja i partner smo ovaj mjesec 3 puta imali odnos, 2 puta za vrijeme neplodnih i jedan za vrijeme plodnih dana tocno dan prije ovulacije. Niti jedan put nije svrsio u mene. Ne izlazi mu niti predsjemena tekucina i siguran je da nista od sperme nije ostalo u meni nego da je svaki put na vrijeme izvadio. Mene stvarno muci pitanje je li onda uopce moguce da je doslo do trudnoce je li moguce da u toku odnosa "izade" par spermija ili nesto slicno i da to uzrokuje trudnocu? Jer svrsio u mene sigurno nije. Ispricavam se na gnjavazi ali evo stvarno sam uzasno zabrinuta.
Hvala Vam na strucnim odgovorima unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za oplodnju je potreban određeni volumen sjemena (više od 1,5 ml), tako da nekoliko spermatozoida (ukoliko zaostanu od prethodnog odnosa) ne mogu oploditi jajnu stanicu.

Somebody77

Znači dva odnosa su bila u neplodnima danima, treci je bio dan prije ovulacije i prekinuti snošaj. Dečko nije svršio u mene znači mogu isključiti trudnoću?
I hvala Vam najljepša.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema tome možete isključiti trudnoću.

M4C1

Postovani, imam pitanje. Naime trudna sam 28 tjedana i kao maloj mi je otkriven Stevens-Johnsonov sindrom, alergicna sam na Sumamed i lijekove slicne njemu. Suprug je pio Sumamed nedavno te je u srijedu popio zadnju tabletu, danas smo imali spolni odnos te je ejakulirao u mene. Ne znam je li moguce da se antibiotik nalazi u spermi te ako da, je li moguce da izazove alergijsku reakciju? Ispricavam se na pitanju, ali sada mi je palo na pamet te me je strah za bebu.. Unaprijed hvala na vasem odgovoru!

Bella7

Postovani menstruacija mi kasni 10 dana. Nikad dosad nije. 4.dan kasnjenja sam radila test na trudnocu i negativan je. Imam bolove u dojnjem dijelu leđa i neku napuhanost u trbuhu, povremeno imam kao menstrualne grceve. Sto bi mogao biti uzrok? Jel bi mogla ipak biti trudnoca unatoc negativnom testu? (Dva sam testa radila jedan 4.dan kasnjenja i drugi dan poslije oba neggativna)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana M4C1, ne postoji mogućnost da na taj način dođe do alergijske reakcije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Belle7, testovi su vrlo pouzdani, obzirom na vrijeme kada su rađeni. Vjerojatno je došlo do blažeg hormonskog disbalansa što je poremetilo ciklus. Menstruacija bi trebala uskoro doći.

Zvijezda123

Postovani doktore,
Zadnja menstruacija mi je bila 18.10., a 13.10. sam dobila pozitivan test na trudnocu te isti dan vadila bhcg koji je iznosio 99.98 . Da li je to normalna vrijednosti bhcg s obzirom na duljinu ciklusa koji iznose 27 dana, dan dva razlike zadnjih 6 mjeseci? I da li bi trebalo ponoviti nalaz bhcg? Uz to sam i primijetila blago smeckasti iscjedak prilikom odlaska na toalet i strasno me to sve uznemirilo.Uz to me bolucka i trbuh kao prije nego dodje menstruacija.
Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednost beta hcg-a pokazuje trudnoću. Svi simptomi koje navodite uobičajeni su za početnu trudnoću. Možete ponoviti betu za dva dana. Ukoliko je s trudnoćom sve u redu (a nema razloga da ne bude), vrijednost bete će se udvostručiti.

Zvijezda123

Samo ispravak. Zadnja mjesecnica 18.10. a pozitivan test i bhcg 13.11.

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Shvatio sam da je u pitanju zabuna oko datuma. Pozdrav.

Zvijezda123

Postovani doktore, ucinjena je noba bhcg nakon 4 dana i iznosi 866.60. Da li bi to bilo dobro dupliranje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dupliranje je i više nego dobro ako je vrijednost u 4 dana porasla više od 8 puta (možda je u pitanju blizanačka trudnoća?). Savjetujem uzv pregled.

Anastasija***

Pozdrav doktore.Imala sam missed abortus.Plod je bil 6 nedeli i 5 dana.U odnosu na zadnja menstruacija je bil 2 nedeli mali.Srceva akcija se javila ali na kontrolu plod je bil mrtav.Volela bi da mi kazete koi ispituvanja da gi napravam.Inace imam zdravo dete od 12 godini.i ovo mi je prv pobacaj. Imam 35 god. Izvinjavam se zbog jazicne greshke.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, missed ab. je najčešće (70%) posljedica slučajne genetske greške zbog koje se plod ne može dalje razvijati. To se dešava kod genetski zdravih roditelja. Kod žena koje imaju više od dva misseda, savjetuje se učiniti analizu kariograma roditelja. Dakle, najvjerojatnije se radilo o slučajnoj genetskoj pogrešci.

Zvijezda123

Postovani doktore, pisala sam Vam prije nekoliko dana (par postova ranije). Ucinjen je UZV koji kaze ovako:
U kavumu se prikazuje pravilna GV u kojoj se prikazuje EO 2.1 mm, KČS naznaceni. ŽV 2.7 mm. Desno je ŽT.
Graviditas 5+6, ZM 18.10.2019.
Da li bi to bio uredan nalaz za te tjedne trudnoce. Narucena sam na prvi pregled za 14 dana.

Lp,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je potpuno uredan za tjedne trudnoće.

Nazad
1 ... 51 52 53 54 55 56 ... 62
Naprijed