pitanje za ginekologa

Kikiriki95

Postovani doktore, zbog pcos i hipotireoidizma, ukljucen mi je eutyrox 75mcg od strane endokrinologa, a od strane ginekologa inofolic prasak. Medjutim endokrinolog mi je rekao da uzmem PolicistIN, pa me interesuje da li mogu piti i policistIN i inofolic ili da uzmem samo jedan, jer imaju prilicno slican sastav? Takodje me interesuje da li smijem sa svim tim koristiti femisan A kapi, to bih na svoju ruku ako mi ne steti nesto?
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Infolic i Policistin su slični preparati i nema potrebe da uzimate oba. Slobodno možete koristiti Femisan a kapi.

Somebody77

Poštovani doktore. Znači ovako, zadnju menstruaciju sam imala od 29.6. do 4.7. te sam dan prije pocetka(28.6.) Imala odnose predzadnji put. Odnosi su bili bez zastite i u trajanju od desetak minuta ali decko nije svrsio u mene vec nakon zavrsetka odnosa nakon pola minute je svrsio u wcu. Kao sto sam spomenula sljedece jutro mi je dosla menstruacija. Odnos nakon toga i ujedno i zadnji smo imali 7.7. Isto u trajanju od desetak minuta i decko nije svrsio u mene niti mu se dogada da mu curi predsjemena tekucina. Ali mene brine to sto mi je prije tri dana znaci 17.7. Kada sam otisla na wc i pogledala u gace vidjela sam na njima trag krvi, nije nista puno onako kao kada izade sa onom bijelom sluzi sto je kod mene svakodnevno(ta bijela sluz) ali kazem ovoga puta je tu bio trag krvi, smedkasti trag kojeg kazem, nije bilo puno ali eto dovoljno da se zabrinem. Inace mi ciklusi traju po 32, 33 i rijetko po 34 dana. Jako se bojim da nije u pitanju mozda trudnoca i danima se grizem radi toga. Molim Vas za Vase strucno misljenje i ispricavam se zbog duge poruke. Hvala Vam unaprijed i zelim Vam ugodan dan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana. Obzirom na dužinu ciklusa i vrijeme kada se javilo krvarenje najvjerojatnije je u pitanju ovulacijsko krvarenje. Nema razloga za brigu.

Somebody77

Hvala Vam jako puno. Stvarno se uzasno bojim i nadam da trudnoca nije u pitanju. Zabrinulo me jer nikad nisam zapravo imala to ovulacijsko krvarenje i ne znam kako ono izgleda. Ja se stvarno nadam da nije trudnoca. Hvala jos jednom i sve najbolje.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Sunnylady94

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala od 13.-og do 19.-og ovog mjeseca. Nakon sto mi je menstruacija zavrsila na podrucju lijevog jajnika, a sada i desnog osjecam neku tupu bol i cini mi se da sam napuhana. Znalo me i prije boljeti na podrucju jajnika ali nikada ovako dugo tako da sam dosta zabrinuta. Takoder za vrijeme memstruacije, a i sada se nastavilo par puta na dan osjetim u ustima okus krvi i kada idem ispljunuti u pljuvacki bude malo krvi. Ne znam ima li to veze jedno s drugim ali jako sam zabrinuta. Molim Vas za pomoc! Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bol u području jajnika moguća je posljedica ovulacije koja se događa oko 14. dana ciklusa. tada je moguća i pojava oskudnog, ovulacijskog krvarenje. Krv u ustima nema nikakve veze s tim.

searanex

Postovani,

Cura je imala menstruaciju od 1.7. Do 9.7....21.7. je prvo bilo da samo prst ide u curu,nakon toga je bilo odnosa sa kondomom a do svrsavanja je doslo izvan cure jedno 5 minuta nakon sto je izvaden i kad je izvaden cura ga je radom ruku dovwla do svrsetka...sve je bilo super nigjde kondom nije propustio nista ali evo prejkucer 23.7. Kasno navecer isli smo na igru prstima (23 sata)i osjetio sam da je jako vlazno nismo obracali pozotnost kad smo zavrsili na mojim prstima su ostali trafovi krvi i po mojim hlacama, mislili amo da je pocela menstruacija jer je i dalje islo , cura je stavila ulozak i oko 5 ujutro ga promjenila i od tada je uzasno malo izaslo i ujutro ostala krv. Od tada se malo brinemo jer kazu da je takvo krvarenje moguce 2 3 dana i da predstavlja znakoce trudnoce...ali evo vec 2 dana ni traga krvi samo smo je onaj dan zamjenili s menstruacijom...ako moze brzi odgovor hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka uradi test na trudnoću. Opisano krvarenje može odgovarati implantacijskom, iako je prema onome što ste naveli šansa za trudnoću samo teorija.

searanex

Napravljen je test...
Danas ujutro oko 6 je izasao minus ali u kontrolnom prozorcicu je bilo prazno mozda i uzasno malo vidljiva crta...trebala bi dobiti menstruaciju za 3 dana...
Dali jw ovo mozda znak da ipak nije trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

To znači da nije trudna.

Pb

Postovani,
Zbog hiperandrogenemije pocela sam uzimati diane35, pocevsi od 15.7. Zadnjih 5 dana javljaju mi se povremeno intenzivne glavobolje koje traju po pola sata, uvijek najvise boli s desne strane iznad uha. Osim toga, osjecam nelagodu u lijevoj nozi. Nemam gubitak osjeta ili snage, ali povremeno kao da mi prolaze neki trnci u potkoljenici. Kako mi je ginekolog trenutno na godisnjem, ne znam jel bi trebala prestati uzimati tablete ili bi bilo bolje dovrsiti taj prvi ciklus?
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na sve opisane simptome savjetujem da prekinete s uzimanjem terapije. Preporučam pregled neurologa.

Medo123

Postovani,
Tjekom seksa decka sam slucajno noktom ogrebala po glavicu penisa. Ostala je mala ranica koja ga pecka. Zanima me moze li mu se ista dogoditi, te ima li nekih posljedica?
Lp, unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ogrebotina će brzo zarasti, neće biti nikakvih posljedica. Neka se par dana suzdržava odnosa.

M4C1

Postovani! Trudna sam 12+3 te sam danas bila na mini anomaly scanu i negativan je protok kroz duktus venosus. Mozete li mi molim vas pojasniti sto to znaci sada i sto mi je ciniti. Znaci li to da beba nece prezivjeti ili ima rjesenja i za to? Ginekologica mi nije nista objasnila i sada sam stvarno ocajna jer ne znam sto to znaci..

Valtan

Postovani
Imam 27 godina. Radila sam Phd endocerviksa zbog papa testa koji je pokazivao atipicne grandularne stanice. Nalaz je dosao uredan. Naime 18.dan ciklusa na gacicama primjetila zuckasto kremasti iscjedak. Ciklus mi varira od 27-34 dana. Pa me zanima dali je taj iscjedak uredan ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana M4C1, nedostatak protoka u duktusu venozusu tijekom atrijske kontrakcije fetusa može biti povezan s s kromosomskim abnormalnostima (trisomija 21). Savjetujem da uradite kombinirani probir.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Valtan, moguće da se radi o upali. Savjetujem pregled.

Nazad
1 ... 48 49 50 51 52 53 ... 62
Naprijed