pitanje za ginekologa

anonimnosepredstavljam

Dobro jutro doktore, sinoc(14.2.) imala sam analni odnos sa deckom, sperme nigdje nije bilo, koristio je zaštitu, a prije toga me je prstima malo zadovoljavao. Prilikom analnog odnosa, namazao je otvor kremom i penis isto, i sve se to prenijelo na vaginu, a prethodno je samo jednom dodirnuo penis i odmah je prebrisao ruke vlaznom maramicom i onda stavio zastitu. Prilikom odnosa me jako stomak bolio, nako pri dnu i osjecaj kao da trebam vrsiti nuzdu. Prestali smo s tim odmah nakon minutu. Zanima me je li ta bol normalna? I ima li kakve vjerojatnosti da se moze desit trudnoca(znam da je glupo sto postavljam, ali histerim uvijek) i sinoc mi je bio 9.dan ciklusa, odnos 4.dan poslije menstruacije.( jesu li to plodni dani, ciklusi nisu redoviti, 30-32-39) Hvala.

anonimnosepredstavljam

Izvinite na smetnji opet, ali imam problem. Danas tokom mokrenja sam primijetila sirasti zuti iscjedak i poslije toga iz mene je izasao ogromni zuti "talog" cudnog mirisa, otprilike velikog kao sredina sake, nalik na prethodni sirasti isjecak, trenutno mi je 10.dan ciklusa, ne znam jeste li imali sa time slucajeva, nedavno sam bila kod ginekologa, sve je uredu. Je li taj ogromni iscjedak razlog za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće, a bol je posljedica odnosa. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Iscjedak koji opisujete je posljedica gljivične upale. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika.

Maki15

Molim vas za tumačenje rezultata.
NT 2.2mm
Free beta hCG 28.9IU/I 0.862MoM
PAPP-A 13.800 IU/I 3.987 MoM
Test rađen 12 tj.
Moja starost 26 godina.hvala

TinaVale

Pozdrav. Pitanje kolika je postotnost zaštite od trudnoće. Pijem daylla tablete u subotu sam trebala početi piti novu kutiju al nisam naručila. U ponedjeljak sam popila prvu tabletu. S prvom tabletom kasnim 2 dana. Postoji li mogućnost trudnoće. Imala sam spolni odnos u nedjelju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Maki15, na temelju navedenih vrijednosti potrebno je izračunati vjerojatnost za trisomije, a to se radi u laboratoriju (kompjuterskom obradom). Ja mogu samo protumačiti rezultat analize.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana TinaVale, budući da je propuštena tableta u prvom tjednu postoji mogućnost smanjenja kontracepcijske zaštite A kolika je šansa za trudnoću, na to Vam nitko ne može dati odgovor.

Ida_1304

Poštovani,
Idem za koji dan na artroskopsku operaciju koljena. Nakon što sam prestala piti pilule ciklusi su mi bili 28, 28 pa 38 dana i operacija mi pada na 30. Dan pa postoji mogućnost da ću dobiti. Zanima me da li se onda moze izvoditi operacija i ako ne da li se onda uzimaju tablete koje odgadaju menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za odgodu menstruacije uzimaju se Duphaston tablete 2x1. Dokle god uzimate lijekove menstruacije neće biti. Uglavnom, za vrijeme menstruacije može se izvesti operativni zahvat, ali ako nije neophodan preporuča se odgoditi ga. Najbolje da o tome razgovarate s Vašim operaterom.

Maki15

NT 2.2mm
Free hCG 28.9 IU/I equivalent to 0.862 MoM
PAPP-A 13.800 IU/I equivalent to 3.987 MoM

Condition Background risk Adjusted risk
Trisomy21 1:897 1:12834
Trisomy18 1:2209 <1:20000
Trisomy13 1:6924 <1:20000

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom, niskorizičnom rezultatu testa.

Sanja005

Skoro sam Vam pisala u vezi sekreta. Već neko vrijeme primjetila sam nešto obilniji iscjedak koji je onako sluzav, pomalo ljepljiv, nekada i blijedo bjelkaste boje čak i prije menstruacije a nakon i menstruacije nastavi se pojavljivati. Nisam primjetila nikakav ni miris, niti peckanje a niti svrab. Da li to spada među "normalanim" sekretom ili je u pitanju nešto drugo?

Hvala Vam na odgovoru!

TinaVale

Pozdrav. Znam da nije vezano za ovu temu. Tražila sam po forumima nisam uspijela naci tu temu.

Lumbago s išijasem.

U segmentu th12/L1, dorzomedijalni prolaps debljine do 4mm s rubnim kalcifikatom. Kompresija duralne ovojnice. Pravilni koštani defekt trupa L1na dorzalnoj konturi gornje pokrovne plohe visine 6mm sa širinom oko 6mm.

U segmentima L1/L2/L3 i L4/L5, održana je širina spinalnog kanala sa slobodnim recesusima i neuroforamenima.

U segmentu L3/L4, desno prolaps u lateralni recesusu i neuroforamen do 4mm s kompresijom korjena.

U segmentu L5/S1, dorzomedijalni prolaps debljine 3mm s kompresijom duralne ovojnice te lijevo u lateralni recesusu 9mm s kompresijom korjena i duralne ovojnice.

Mogućnost prelazne vertebre.

mirjana.mirjana

Poštovani,
Da li bez ejakulacije ,čak i ako su najplodiji dani ,ne može da dođe do trudnoće?

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanja005, vjerojatno je to normalan vaginalni sekret, ali bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana TinaVale, radi se o pritisku diskusa na leđnu moždinu. Javite se neurologu radi pregleda i terapije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mirjana.mirjana, bez ejakulacije ne može doći do trudnoće.

JerkyAndrea

moze preporuka za kremu protiv candide?

Ivo Balenović, dr. med.

Protiv candide možete uzeti Plimycol, Rojazol, Canesten, Vagisan myko kombi...

nikolina18051990

Poštovani,
Imam 30 godina te mi je postavljena dijagnoza preuranjene menopauze.
Već nekoliko godina uzimam tablete Trisequens uz pomoć kojih imam oskudnu menstruaciju.
U međuvrenu sam umjetnom oplodnjom ostala trudna i rodila.
Zanima me smijem li uzimati Trisequens dok dojim?
Ukoliko ne smijem, postoji li neka druga terapija uz koju bih smjela dojiti?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Nazad
1 ... 55 56 57 58 59 60 ... 62
Naprijed