pitanje za ginekologa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Ichbin, nemoguće je bez pregleda reći zbog čega je došlo do krvarenja, ali sigurno nije ništa opasno, obzirom na zadnji papa test koji je bio uredan (upala (cervicitis) i hiperparakeratoza nisu zabrinajvajući nalazi).

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Ichbin, nemoguće je bez pregleda reći zbog čega je došlo do krvarenja, ali sigurno nije ništa opasno, budući da je zadnji papa test bio uredan (upala (cervicitis) i hiperparakeratoza nisu zabrinajvajući nalazi).

sanidica

Postovani dr, u poslednje vrijeme se osecam umorno, po malo i depresivno oa mi je lekar dao da proverim hormone stitaste zlijezde. TSH ref.vrijednosti su 0.40 -3.50 meni je 4.74. Da li je to puno opasno s obzirom da bih se zelela ostavriti kao majka ? I da li cu morati dozivotno uzimati terapiju ? Cekam da zakazem pregled kod dr da vidim sta ce mi reci ali sam se jako uplasila da li ce smetati zacecu. Inace imam 27.godina urrdne menstruacije pracene braon iscetkom pre pocetka iste (ponekad ) pa me zanima misljenje sa ginekoloske strane. Hvala puno. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se endokrinologu radi pregleda i terapije. Prema nalazu TSH hormona, Vaša štitnjača slabije radi. Kada se hormoni štitnjače normaliziraju neće biti nikakvih problema u ostvarenju trudnoće.

Pena

Pozdrav doktore da pitam....na kozici spolovila mi se je otvorilo par ranica...jedino kada mokrim ili diram me peckaju i bole,mazao sam kremu triderm(doktor prepisao) al nista ne pomaze,sta sljedece da napravim,hvala big-smile

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da ne reagirate ne propisanu terapiju (triderm je širokog spektra) trebalo bi napraviti briseve i liječiti ciljano.

sajka89

Postovani,

U ponedeljak sam radila uzv transvagin, sve super bilo, nikakvih problema...danas dr htela da mi uzme bris za papa,treći put već pokusava, ali ne može kaže da mi je s jedne strane grlića puno sekreta svaki put i da ne zna od čega je...Za koji dan ću briseve izvaditi..od čega može to biti? Nemam odnose...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sekret je normalan produkt žlijezda rodnice. Količina i karakteristike ovise o fazi ciklusa.Obilan, gust sekret neugodnog mirisa je posljedica upale. Jedini način da se dozna o čemu se radi je citološka i mikrobiološka analiza.

sajka89

Šta je to citoloska analiza? Dala mi je da uradim sve briseve i aminski test..2016.sam radila bris na hpv, sve negativno...Od čega može taj sekreta biti? Nije neugodnog mirisa. Nemam odnose 10 godina.

Ivo Balenović, dr. med.

Citološka analiza je pregled stanica pod mikroskopom. Najbolje da pitate liječnika koji vas je pregledao. Ne mogu odgovoriti o čemu se radi.

searanex

pozdrav,
imali smo prvi odnos danas sa 2 kondoma,p rvo je bilo samo oralni kondom smo nakon toga maknuli i bacili i nije doslo do svrsavanja ali je bilo blizu, obrisao se papirnatim rucnikom penis i nakon 20 minuta smo probali drugi kondom ne znam jel problem sto sam ga prvo poceo stavljat na krivu stranu i onda okrenuo i opet je bilo oralnog seksa kratko (2 min) i onda smo imali seks u razliciitim pozama medutim nije opet doslo do svrsavanja vec smo ga izvadili van i zavrsilo je "mastrubacijom", kondoma obadva lijepo skinuta i bacena. Hvala i nadam se brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Antonija185

Poštovani doktore, 31.tjedan sam trudnoće do sad je sve bilo u redu. Pijem 1/4 Athyrzol tableta za štitnjači, i od nekidan tabletu magnezija navečer. Kontrakcije sam prije nekad znala osjetiti ali su se skeoz primirile do prije 3 dana. Popodne i navečer nekoliko puta osjetim da se trbuh zaokruži jćna jednom mjestu i stisne i onda popusti. Danas cijelo popodne i evo navečer gornji desni dio trbuha uvijek na istom mjestu već po ne znam koji put danas.nekoliko puta za redom. Da li se imam razloga brinuti? Pregled mi je idući tjedan. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o povremenim propremnim kontrakcijama maternice. Moguće da osjetite i udarce djeteta. Ukoliko nema krvarenja/sukrvice nema razloga za brigu.

Kikiriki95

Postovani,
Interesuje me da li je u nalazu spermiograma normalno:
8-10 leukocita po vidnom polju i 4-5 eritrocita po vidnom polju ?
I da li ukoliko je nakon terapije od 1 mjesec orthomol fertil plus sa asthenoteratozoospermie preslo na asthenozoospermiu, postoji mogucnost da se produzenjem terapije popravi nalaz na normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nalaz spermiograma se popravio. Astenozospermija znači smanjeni udio progresivno pokretnih spermija, a astenoteretozospermija znači da su i pokretljivost i morfologija ispod granica normale. Promjenom načina života i terapijom spermiogram se može popraviti. Nešto leukocita i eritrocita ne bi trebalo utjecati na mogućnost oplodnje, ali bi bilo dobro uraditi mikorobiološku analizu ejakulata.

Ela233

Postovani,imala sam odnos sa deckom,kondom je pukao,ali u njemu je bilo samo sluzi,decko nije bio ni blizu ejakulacije,a zadnji put je svrsio prije 42h.Mene zanima da li u toj sluzi ima sperme ako je sluz u vecim kolicinama i da li je moguce da su spermici izasli prije nego li je on ejakulirao ili predejak.Hvala unaprijed na odgovoru.

Ela233

Takoder mi je islao i smedi iscjedak,kao i naredni dan takode.
Brine me to sve,hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u toj sluzi nema spermatozoida. Nema razloga za brigu. Smeđi iscjedak je moguća posljedica kontakntog krvarenja (zbog odnosa) ili se može raditi o ovulacijskom krvarenju (ako je sredina cilusa) ili početku menstruacije (ako je kraj ciklusa).

anna122

Poštovani,

Danas, 26.2.sam bila na ginekološkom pregledu, uzv uredan, sve uredno. Zadnju menstruaciju sam imala 11.-15.2. te su me nakon menstruacije počele smetati grudi. Vec prije termina ovulacije i plodnih dana su me počele peckati grudi, a najviše me brine bol u donjem dijelu trbuha. Imala sam odnos, prekinuti snosaj 1dan nakon menstruacije. Na uzv se vidi folikul koji samo što ne pukne, po riječima ginekologa.
Koji bi mogao biti uzrok tih kontrakcija maternice tj laganih grceva u donjem dijelu trbuha, a da se ne vidi na uzv? Da li je moguće da je riječ o ranom stadiju trudnoće ili nešto hormonalno?
Hvala unaprijed. The

Nazad
1 ... 37 38 39 40 41 42 ... 62
Naprijed