pitanje za ginekologa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bol je posljedica ovulacije, sigurno nije trudnoća.

boysica90

Pozdrav, inam 28.godina i imam policisticne jajnike, ali nemam bas nikakvih simptoma za to, cak su mi i menstruacije redovne, svakih 28 do najkasnije 30 dana. Pokusavam ostat trudna i ginekolog mi je prepisao duphastone 3 mjeseca, pocinjem ih piti 13.dan ciklusa 10 dana. Zanima me zasto to, zbog cega to ako mi je sve u redu i menstruacije redovne? U biti me zanima da li ja uopce mogu ostat trudna dok pijem te tablete obzirom da ih uvijek pocnem piti skoro na pocetku plodnih dana? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Duphaston tablete se daju kako potpora žutom tijelu. Žuto tijelo nastaje na mjestu ovulacije i luči hormon progesteron koji priprema tijelo na trudnoću. Uz te tablete možete ostati trudna. Ukoliko dođe do trudnoće nastavite s uzimanjem duphastona.

Valtan

Postovani,
Radila sam briseve, svi su negativni osim na Hpv. Naime pozitivan je na visokorizicni HPV, ali negativni su 16 i 18. Ginekolog mi je preporucio uzimanje Beta glukana, sto sam i ucinila , koristim od Solgara Beta 1,3 glucan po jednu dnevno. No mene zanima dali uzimanje tih tableta uzrokuje povisenje temperatura. Temperatura mi ovisno koji dan zna biti od 37- 37,4. Al svaki dan je razlicito.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Beta glukan nema utjecaja na temperaturu.

ana.korisnik

Postovanje. Imam redovite odnose. Imala sam peckanje prilikom odnosa i nisam mogla nastaviti dalje. Interesuje me da li je to peckanje moglo izazvati sjedenje na vlaznoj (hladnoj zemlji), u vidu upale ili uzrocnici mogu biti samo neki drugi?
Unaprijed Vam hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o gljivičnoj upali. Savjetujem da u apoteci potražite neki od vaginalnih antimikotika.

klementina

Poštovani,

menstruaciju imam svaki 26-28 dana,naime menstruacija je trebala nastupiti jucer,ali nije. Imala sam spolne odnose s prekinutim snošajem.. Imala sam gnojnu anginu i pila sam tjedan dana antibiotik(klavocin) i jako visoku temperaturu...Zanima me dali to može biti uzrok kašnjenja menstruacije ili se moram zabrinuti? Unaprijed hvaal na odgovoru..lijep pozdrav

Mima_90

Poštovani,

unazad zadnjih 6 mjeseci ciklusi su 28-30 dana (15.09.2018.; 14.10.2018.; 11.11.2018.; 12.12.2018.; 11.01.2019.; 07.02.2019.g).
Sexualno sam aktivna i imam odnose najmanje 2 ili 3 puta u toku mjeseca, nekad sa zastitom nekad bez.
Ciklusi su mi redovni, međutim 28.02.2019 mi se pojavila krv koja je bila i jutros ali danas vec nema nista.
Zabrinuta sam jer mi se slicno nesto nije desilo. Da li je to naznaka menstruacije s obzirom da je 21 dan od ciklusa i da je tada moguce da dobijem menstruaciju?
Pregled sam svakako zakazala za iducu sedmicu s obzirom da mi je doktorica na sluzbenom putu, ali sam uzasno zabrinuta.
Unaprijed hvala na odgovoru,lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Klementina, moguće da je bolest poremetila ciklus.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mima_90, oskudno krvarenje koje e javilo moglo bi biti ovulacijsko (ukoliko je ovaj ciklus ovulacija nastupila kasnije) ili implantacijsko (ukoliko ste imali nezaštićene odnose). Implantacijsko krvarenje se javlja otprilike tjedan dana nakon oplodnje.

Cicibela 40

Molim vas za pomoc, imam 45 godina i uvijek redovan ciklus, ovaj mjesec mi menzes kasni, zadnju menstruaciju sam imala 20.01,bila sam kod ginekologa uzv uredan, dala mi je tablete provera da pijem, medjutim meni se pojavila ajmo rec menstruacije prije dva dana bez provere ali to je nesto jako oskudno, samo prvi dan smedji iscjedak, sad ne znam sta da radim, dali da pijem proveru ili.... Hvala

Naty88

Postovani,
Bila sam kod ginekologa na pregledu i utvrdio mi je sljedeće:
" TVS:uterus AVF, primjerene velicine i strukture. Endometrij debljine 10mm, inhomogene građe. Kod poprečnog gledanja se endometrij razvija u vidu "mačjih očiju"-septum? "
Što to točno znači, predstavlja li to problem za začeće i iznošenje trudnoće?
Hvala.

Mima_90

Imala sam odnose 8.2 i 18.2.2019 a ta krv je bila samo tu vece 28.2 prolila se,a ujutro samo obrisala smedje.
Imam li razloga za zabrinutost? Da li je trusnoca u pitanju. Ciklusi su takvi zadnjih 6 mjeseci kako sam navela.

Mima_90

14.2 i 24.2 pardon su bili odnosi

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mima, uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Cicibela, uzmite proveru kako Vam je liječnik propisao.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Naty88, liječnik je na temelju uzv nalaza posumnjao na septum maternice. Definitivna dijagnoza se može postaviti histeroskopijom. Tom prilikom se septum može i odstraniti (ukoliko postoji).

klementina

Poštovani, vec 2 dana mi kasni,nakon klavocina sad mi se pojavio sirasti iscjedak i crvenilo rodnice. Naime prosli tjedan sam imala temperaturu 39 i jako upalu grla.Rekli ste da moguce da je bolest poremetila ciklus. Spolne odnose sam imala s prekinutim snošajem,ali nikad nije bilo ejakuliranja u vaginu. Nakon svakog svršavanja,partner je prao spolovilo sa sapunom.. Sad smo vec jako zabrinuti. Nemam nikakve simptome trudnoće,jedino sam jako napuhnuta kao da cu dobiti..hvala na odgovoru,lp

Jorky

Poštovani, nikada do sada mi se nije javljao svrab i peckanje. To je bilo 2 dana pred ciklus. Kad sam dobila tada je i prestalo. Međutim, dok sam imala odnos pocelo je opet i boli i pecka i svrbi istovremeno, samo u toku odnosa. Ovako me nista ne pecka. Sta da radim? Hvalaa

Nazad
1 ... 38 39 40 41 42 43 ... 62
Naprijed