pitanje za ginekologa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana klementina, simptomi koje navodite posljedica su gljivične upale. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika. Što se kašnjenja menstruacije tiče, savjetujem da uradite test na trudnoću. Budući da ste imali odnose, treba misliti i na tu mogućnost.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Jorky, vjerojatno se radi o gljivičnoj upali. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika.

klementina

Poštovani,
napravila sam test i test je negativan..

Ivo Balenović, dr. med.

Zbog bolesti došlo je do hormonskog disbalansa i kašnjenja menstruacije.

melika_20

Zdravo, ne znam jesam li pogodila temu, ali ovako zadnju M imala sam 2.1, posto ima ne redovne M, uvijek kasni po 3 do 5 pa i do 10 dana, test sam napravila tek 16.2 koji mi je pokazao jaaaako blijedu crticu, pa sam ponovila 19.2 pa se bas vidjela crta, otišla sam na ultrazvuk 25.2 sto sam mislila da sam trudna nekih 7/8 tjedana kao i on, kada je uradio ultrazvuk rekao je da je bas malo i da sam tek ostala u drugom stanju i da je to tek nekih 4 tjedna, i da je to zbog ne redovnih M, bas sam u nekom strahu od simptoma imam samo bolne grudi i pristice, i grčeve kao pred M, sljedeći termin mi je 11.3 do toga ću izluditi, jer gdje god sam čitala sa manjak simptoma Ne vodi ka dobrom i to me ubrinulo jer je bilo rano, da li imam razloga za brigu?

Jorky

Istu noć kad sam postavila pitanje, imala sam jake bolove u bešici i išla mi je krv kad idem u wc. Pijem antibiotike i sada mi je bolje, da li je to od toga ili da koristim vaginalne antibiotike?

Cicibela 40

Molim vas doktore, pisala sam vam prije par dana o mom slucaju, jos nisam pocela pit proveru jer stalno mislim da ce mi menzes krenit, jos do danas to smedje mi ide i kao ponekad i malo krvi al samo na papiru, dal sad da pocmem s proverom i sta uopce da racunam prvi dan menzesa za vadit spolne hormone i dali ce mi provera ovo zaustavit pa stvari ponovo doc hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana melika, nema razloga za brigu. Radi se o početnoj trudnoći. Simptomi trudnoće su individualna stvar, i ne osjećaju ih sve trudnice jednako. Neke uopće ne osjećaju nikakve simptome.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Jorky, slobodno možete uzeti neki od vaginalnih antimikotika (Plimycol, Rojazol, Canesten...)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Cicibela, počnite s proverom. Nakon popijene terapije nastupiti će krvarenje, i to računajte kao prvi dan.

Ivana24g

Pozdrav ovako rodila sam prije 6mj. Prije trudnoce imala sam policisticne jajnike sad vise nemam ciste ali mi i dalje nisu ciklusi redoviti. prosli mj mi je kasnila 9 dana a ovaj mj evo vec 13 dana kasni,test nisam radila i imam ceste spolne nezasticene odnose s m.m .. imam jako bolne grudi i bolove male u krizima i jaki bjeli iscjedak
sad me zanima dali bi mogla bit opet trudna

Mima_90

Po Vasem savjetu napravila test jutros sa prvim jutarnjim urinom. Koristila sam Gravignost mini test i negativan je.
S obzirom da sam ga napravila na 27 dan ciklusa da li je to rano? Odnose imala 14.2 i 24.2.
Nemam nikakve simptome nadolazece mjesecnice, osim sto jos u tragovima se pojavi ili krv ili smedji iscjedak.
Pregled kod ljekara je u petak.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivana24, uradite test obzirom da postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mima, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa test je vrlo pouzdan, iako se uvijek može pokazati lažno negativan rezultat.

Cicibela 40

Pozdrav, pocela sam pit proveru jucer ujutro, i ovo malo ajmo rec menzesa mi je prestalo, dali je to normalno, i dali se kod provere moze imat vece krvarenje jer ja se toga bojim, inace nemam obilne menstruacije, rekla bi vise oskudne, traju 3 dana hvala

Ivana24g

Postovani doktore jutros sam napravila test i pozitivan je

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Cicibela, provera se daje upravo zato da se reguliraju ciklusi i spriječe obilna krvarenja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivana24g, javite se liječniku radi pregleda.

Cicibela 40

Pozdrav, ali meni je dr dala proveru upravo da mi izazove menzes da bi mogla izvadit hormone,pa mislim ako se menzes izazove ajmo rec ne prirodno mozda bude jace krvarenje, ovo mi je prvi put da mi kasni i eto ona hoce vidit dal sam u meno, iako mi se pojavilo to nekakvo krvarenje minimalno, sad s proverom mi je i to stalo dali je to ok, i kad bi sad mogla ocekivat menzes endometrij 7 mm debljine bio na pregledu hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Provera se daje da se regulira ciklus, tj. da se izazove krvarenje i da se prevenira obilnije krvarenje. Davanjem provere se imitira normalan menstruacijski ciklus. Nakon provere će nastupiti krvarenje. Ukoliko ne nastupi krvarenje, to je onda znak da je žena u menopauzi.

Nazad
1 ... 39 40 41 42 43 44 ... 62
Naprijed