pitanje za ginekologa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, žutog tijelo nastaje nakon ovulacije na mjestu gdje se nalazila jajna stanica. Ako nakon puknuća folikula dođe do zatvaranja njegova otvora, od žutog tijela može nastati cista. U njoj se tada može nakupiti krv, pa se zove hemoragijska cista. Nastupom iduće menstruacija ona nestaje.

Malamu87

Postovani to mi je jasno,nego da li je mpguce na ultrazvuku zamjeniti zuto tijelo za cistu zutog tijela ili se na ultrazvuku vidi jasna razlika izmedju jednog i drugog?

Ivo Balenović, dr. med.

Može se vidjeti razlika, cista je veća i ispunjena tekućinom.

Cicibela 40

Pozdrav, molim vas ponovo savjet, popila sam proveru i drugi dan pocelo me bolit ko inace i pojavio mi se menzes onako kao krv i mislim ajde super doslo je, kad od jucer opet nista do danas, sad meni tako zna nekad bit malo teze mi krene menzes al ne znam pod proverom dal je moguce, dal mozda jos krene ovo me bas izludjuje hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko je nakon provere odbačena kompletna sluznica maternice (endometrij), krvarenja više neće biti. To je moguće vidjeti jedino ultrazvukom.

Cicibela 40

Oprostite sta sam dosadna, ali znaci da sad ne mogu vadit hormone, i kad sad ocekivat uopce menzes hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može se znati kada će nastupiti krvarenje. Nakon terapije proverom dolazi dva do tri dana nakon prestanka terapije. Ukoliko krvarenje ne nastupi moguće da je žena ušla u menopauzu. Hormoni se vade između 3. i 5. dana ciklusa kod žena u reproduktivnoj dobi. Ukoliko je žena u menopauzi hormoni se mogu odrediti bilo koji dan ciklusa.

Cicibela 40

Pozdrav, molim vas evo nakon provere mi se pojavio menzes i par dana skoro nista i sad od jucer malo obilniji menzes, dali je to normalno, ja se uzasno bojim nekih krvarenja hvala

Lala1998

Postovani, koji bi razlog bio trajanja menstruacije zadnjih 2,3 mj samo na 2 dana? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

To je posljedica terapije. Nema razloga za brigu, ne može se ništa desiti. Radi se o hormonskom disbalansu koji se s proverom pokušava dovesti u ravnotežu.

lola brigita

Poštovani,
bila sam na ginekloškom pregledu 4.1.2019 gdje nije bilo trudnoće i nakon toga sam dobila dvije redovne menstrucije,ciklus mi je 32 dana. Trenutna mi kasni 7 dana te me zanima je li moguća veča trudnoća od ove koja bi trebala biti sada?
hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je razlog kašnjenja menstruacije trudnoća, onda trudnoća odgovara datumu zadnje menstruacije. Tj. ne radi se o većoj trudnoći.

Ichbin

Postovani doktore, u srijedu vadim krv jer sam vec godinu na kontracepcijskim. Na internetu sma procitala da se nikakvi lijekovi ne smije piti 48h prije. A adexu pijem u 22h i aspirim protect otprilike svaki drugi dan. Da li te tablete mogu uzeti dan prije vadjenja? Hoce li uticati na analizu krvi i sta mogu ocekivati ako su mi svi nalazi krvi bili uredni prije godinu? Pomalo se bojim rezultata. Unaprijed Vam hvala.

boysica90

Pozdrav, nedavno sam Vam se javila vezano za duphaston tablete i policisticne jajnike. Sad imam jednu situaciju pa me zanima Vase misljenje, javit cu se svom ginekologu ali cisto informativno. Menstruacija je bila 11.3., 5 dana, i jucer 26.3. se pojavilo krvarenje, smedje-crveno, malo, nije obilno i traje po 3 sata. Cisto informativno, sta bi to moglo biti? Bolove nemam nikakve, pokusavam ostati trudna. Hvala Vam.

sanidica

Postovani, da li moze biti problem ili neka komplikacija ako trudnica (prva trudnoca ) anesteziologu nije rekla da je bila operisana sa totalnom anestezijom ? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ichbin, slobodno možete uzeti terapiju. Neće utjecati na rezultate.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, boysica, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanidica, to ne bi trebao biti nikakav problem za trudnoću.

Ichbin

Postovani imam jos jedno pitanje. Danas sam bila kod svoje doktorice trazila uputnicu za nalaze krvi zbog kontracepcijakih jer ih pijem vec godinu, doktorica je napisala Se, Suk, urin, trigliceriti i zeljezo i nije znala koje bih sve pretrage trebala uradiri. Ginekologu sam narucena za mjesec dana pa sam mislila da sacekam da mi ginekolog napise uputnicu za sve pretrage koje trebam ili da sutra odem i uradim ove sto je doktorica napisala?

sanidica

Postovani hvala, a da ki moze biti problem za porodjaj ?

Nazad
1 ... 41 42 43 44 45 46 ... 62
Naprijed