pitanje za ginekologa

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za produljenjem liječenja. Krema je djelovala. Budući da su vam vrijednosti koagulacije uredne, nema nikakve opasnosti.

Ichbin

Pisala sam Vam o porodicnoj amnezi za vensku trombozu i moje nalaze koji su u referentim vrijednostima. Veliko Vam hvala na strpljenju i odgovorima, zaista ste me umirili.

Sretan predstojeci Uskrs i sve najbolje!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. I Vama želim sve najbolje.

Ichbin

Postovani
Sutra bih trebala vaditi krv za zeljezo, (mch i mchc su niski) i trebala bih raditi urinokulturu, a trebala bih dobiti menstruaciju jer sam trenutno na 4 danu pauze (adexa tablete) mogu li urinokulturu i zeljezo raditi sutra ili nakon menstruacije? Koliko mora proci od zadnjeg dana menstruacije? Prije godinu i pol sam imala los nalaz urina. Jako puno eritorcota i leukocita, ali nisam htjela piti antibiotike vec sam pila caj od brusnice. Poslije vise urin nisam ni provjeravala, a nemam nikakve simptome.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve nalaze možete raditi bez obzira na menstruaciju. Kod uzimanja urina trebate paziti da u uzorak ne dospije krv.

Ichbin

Postovani imam jos jedno pitanje. 3 mj sam pila kontracepcijske bez pauze. Prvo yasmin, pa sam zbog obilne menstruacije presla na adexu. Na yasminu menst je trajala 6 dana, imala sam blage grceve. Kao i prije uvodjenja terapije. Danas mi je drugu dan mesnst i opet je ista. Dakle, nije oskuda kako sam ocekivala da bude. Trebam li opet promijeniti tablete u neke druge ili da dam vremena adexi? Nikakvih drugih problema vezano za tablete nemam.

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte još dva do tri ciklusa s adexom. Krvarenje bi se trebalo smanjiti.

Ichbin

Postovani moram Vas pitati da li oralni kontraceptivi uticu na nalaz zeljeza u krvi? Procitala sam da se dan prije ne bi trebali piti sokovi i da aspirin, oralni kontraceprivi daju lazne rezultate, a ja sam danas popila i adexu i aspirn i kalcij. Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Oralni kontraceptivi ne utječu na željezo direktno. Indirektno, oni smanjuju menstrualno krvarenje i time preveniraju gubitak željeza tim putem.

Ichbin

Postovani, danas sam radilal nalaze za urin i zeljeo. Zeljezo je uredu, ali mi nalaz urina nije jasan, a svom ljecniku jos ne mogu ici. Napisat cu samo mirktoslopski prgled. Fizikalni i hemijski su u referntim vrijednostima.
Erotorociti:1-2 (<3)
Leukociti:1-2 (<3)
Epitel: rijedak plocasti (malo)
Sluz:rijetka (malo)
Soli: neg. (Neg.)
Bakterije: rijetke (neg.)
Gljivice i cilindri su negativni. Kakav je nalaz i je li potrebna terapija?

Ichbin

Samo da se nadovezem na prethodno pitanje. Danas sam vadila krv i tek sam maloprije skinula vatu i primijetila jedan problem. Pojavio se hematom cc 1 cm. Crveno je, ne boli me. Ali se brinem zbog ugruska jer pijem ohk i jer je u pproodici bilo slucajeva tromboze, (povrisinske vene). Samo vadnjeje je bilo malo bolnije nego inace i ruku sam ispravno drzala sigurno 10-15 min. Da napomenem ako je bitno da su nalazi koagulacije uredni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz urina je u redu, a hematom se stvorio kao posljedica vađenja krvi. To je često i nije povezano s kontraceptivima, niti se može bilo što dogoditi obzirom da uzimate kontraceptive.

veronika_24

Postovani,

rodila sam prije 5 tjedana i zadnjih par dana mi je iscjedak prozirno-zuti i dosta rastezljiv pa me zanima da li je moguce da mi vec nastupa ovulacija?

Hvala unaprijed

veronika_24

Postovani,

rodila sam prije 5 tjedana.Zadnjih par dana iscjedak mi je prozirno zuti i dosta rastezljiv.Zanima me da li je moguce da ce mi nastupiti ovulacija?

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, period babinja traje 6 tjedana. No moguće je da ovulacija nastupi i ranije.

Cum grano salis

Inductio cum pripidil gel, Dilatatio canalis cervicis uteri cum laminarie,nakon cega se nisam nimalo otvorila. Dilatatio canalis cervicis instrumentalis, pod opcom anestezijom. Poslije 3 injekcije prostina pobacila sam plod u sobi na krevetu. I na kraju Revisio cavi uteri instrumentalis pod opcom anestezijom.Terapija Cefaleksin caps 500, i ergometrin.Posto je ovo bilo nesto najgore sto mi se desilo

veronika_24

Postovani,

dobila sam menstruaciju 7 tjedana nakon poroda,ne dojim.Pocela sam piti pilule yaz sa prvim danom menstruacije i danas mi je 4.dan,a menstruacija je dosta obilna.Prije trudnoce sam imala puno oskudnije menstruacije.Zanima me da li je moguce da je tako obilna zbog privikavanja na pilule ili zato sto je prva menstruacija nakon poroda?Bila sam na pregledu nakon 6 tjedana od poroda i sve je bilo u redu.

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija je obilnija zato što je prva nakon poroda. Uzimanjem kontraceptiva krvarenja će se smanjiti.

Ichbin

Postovani. Stigao mi je papa nalaz, ginekologu sam narucena za 10 dana da dobijem terapiju. Nalaz glasi ovako:
Negativno za intraepiletnu ili invazivnu leziju.
Mijesana flora
Drugo (le)
Upala, oznaceno je i drugo (deg pr). (Nisam sigurna da li to tocno pise). U napomeni pise "kontrola po ordinariju"
Papa teat radim na svakih 6 mj i uvijek pokaze upalu i hiperkeratozu. Ovaj put to nije oznaceno, osim upale. Kakva je terapija potrebna i ako ne uspijem izlijeciti vaginaletama sto dalje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Terapija je potreba samo ukoliko imate simptome upele: iscjedak, svrbež, peckanje. Na stanicama se uvijek nađu reaktivne promjene povezane s upalom. To znači da su stanice reagirale na mikroorganizme koji se normalno nalaze u rodnici. Važno je da nema atipičnih stanica.

Nazad
1 ... 45 46 47 48 49 50 ... 62
Naprijed