pitanje za ginekologa

ella_kierra

Poštovani,

u noci sa petka na subotu sam imala nezasticeni spolni odnos s deckom koji mi je prvi i jedini partner do sada. Nije ejakulirao u mene. Dva dana (ponedjeljak) nakon sam primijetila nadrazenost rodnice i laganu otecenost te pojacani bijeli iscjedak, gusci, bez mirisa, te ucestalo uriniranje prilikom kojeg me nista nije boljelo, samo blaagi osjecaj nadrazenosti nakon. Takoder sam prilikom uriniranja imala osjecaj kao da jako,jako moram urinirati iako sam to tada i radila. Krajem dana mi se nadrazenost rodnice smanjila no ucestalo uriniranje je ostalo, kao i lagani grcevi kao kod menstruacije, ali puno blazi. Slijedeci dan je nadrazenost nestala, samo blaaagi povremeni svrab, kao da me netko skaklja dolje, no ucestalo uriniranje je i dalje prisutno. Takoder, krajem tog dana, utorka, sam osjetila kao laganu bol kad pritisnem maternicu, no ta bol je takoder dosta blaga i nije uvijek prisutna. Danas, u srijedu, se smanjila ucestalost uriniranja (iako i dalje malo vise nego inace), iscjedak je i dalje bijel i gust, povremeni slabi bolovi u maternici na dodir. Takoder moram napomenuti da je to pocelo 14. dana ciklusa, danas mi je 16. Zanima me da li okvirno znate o cemu je rijec? Malo me plase ti “bolovi” jer sam citala o upali zdjelice, no imala sam samk jednog partnera. Da li se radi o kandidi ili necem ozbiljnijem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli, radi se o gljivičnoj upali. Savjetujem da u ljekarni kupite neki od vaginalnih antimikotika. Nije ništa ozbiljno.

Gile95

Poštovani.
Juce(27.6) sam imao nezasticen odnos sa mogucom ejakulacijom u rodnicu partnerice.Menstruaciju je dobila 2 dana ranije tj jutros,a ne kao sto je trebala 30.6.Za menstruaciju kaze da je uobicajena i da nije oskudna.Ciklusi bas nisu redovni,pa me zanima postoji li i dalje mogucnost trudnoce?Unaprijed veliko hvala.

RenataT

Poštovani,
Imam 42 god.Prije 2 godine sam ušla u menopauzu.Mjesecnica mi izostane po par mjeseci a onda se opet pojavi a ponekad bude jedva puta u istom mjesecu.
Već dosta dugo imam cistu na lijevom jajniku koja varira u veličini,Nekoliko puta sam radila tumorske biljege koji su do sada bili u redu.
Prije nekoliko dana sam ponovo vadila i rezultati slijedeći..

HE4 -129.6
(S) CA 12.0

Roma indeks predmenopauza 43.4

Roma indeks predmenopauza 22.9

Mozete li mi pojasniti nalaz i Imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Gile95, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebne su redovite kontrole i nema razloga za brigu. ROMA je matematički izračun za rizik karcinoma jajnika kod žena kod kojih je istovremeno određena razina Ca 125 i HE 4.

AzraD710

Mens mi kasni 3 dana, nisam trudna, ali danas smo inali odnos pri kom sam svrsila a on nije. Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće.

Ichbin

Postovani. U porodici je prisutba dvt, ja pijem konrracepcijske tableta adexa trenutna, prije toga yasmin. Ukupno oko 1godinu i 5 mj. Prosle subote sam radila nesto oko kuce kada sam u nozi osjetila bol, cinilo mi se da jedna tacka boli, trajala je par sekundi i prestala. Onda sam dobila upalu misica. Bol je prosla i prije 2 dana dok sam lezala osjetila sam istu bol u bedru, osjetim da je tu gdje me boli misic. Bol kratko traje par sekundi, i boli samo pri nekim naglim pokretima. Pri hodanju me ne boli, noga mi nije otekla i nema nikakvih vanjskih znakova. Cak i bol u bedru koja se javlja pri naglim pokretima se sada smanjila. Pijem aspirin protect svaki dan. Mislim da je neki problem s misicem, ali zelim cuti i vase misljenje. Najvise strahujem od tromboze. Prije 2 mj sam radila mali koagulogram i svi nalazi su granicama.

Ivo Balenović, dr. med.

Pošttovana, prema navedenim simptomima u pitanju je upala mišića.

Bony_tina

Poštovan ,jučer prilikom pregleda dojki primjetila sam nešto šta mi je bilo sumnjivo,pa kad sam pretisnula dojku napravilo se ko neko udubljenje,kao kad stisnete koži na bedrima pa se pojavi neravnina.Inače kad su dojke opuštene ne vidi se ,samo neka sjena .Inače su mi dojke prilično se opustile tj vise.Na drugoj dojci toga nema niti sam napipala neku kvržicu na dojkama.
Sutra sam naručena na utz ali malo me strah pošto sam pročitala da to može biti simptom raka.Zadnji utz je bio prije godinu i pol .I moram naglasiti da sam u pms i danas sam dobila menzis.
Imam 40 godina .

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebno je napraviti uzv dojki i po potrebi dopuniti ga mamografijom. Dojke su građene od žlijezdanog tkiva i na njima su često prisutne benigne fibrocistične promjene, pogotovo u Vašoj dobi. Ne znači svaka promjena malignu bolest, ali svakako je potrebna liječnička obrada.

Ichbin

Postovani doktore, pijem adexu trenutno prije toga yasmin. U porodici je prisutna dvt i hipertenzija. Ja tlak provjeravam otp 2 puta mjesecno i uvijej bi se kretao 110-130 u ambulanti. Kuci je nekada pokazivao vise vrijednosti i ispostavilo se da tlakomjer nije tacan i mjerim ga samo kod ljekara. U zadnjih par dana imam vrtoglavice kada lezim i otisla sam izmjeriti tlak bio 135/70. Ukoliko bih eventualno za neko vrijeme pocela s terapijom za tlak da li bih i dalje smjela piti kontracepcijske? Znam da se za ovakav tlak ne daje terapija, ali ukoliko bi on nastavio rasti. Uz kontracepcijske pijem aspirin i lexilium.

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko bi bila uvedena terapija za hipertenziju (za sada nema potrebe) moći ćete nastaviti s uzimanjem oralnih kontraceptiva.

Korisnik00789

Poštovani,

inače imam neredovite cikluse, danas je 48. dan.
Mjesečnica mi kasni otprilike 11 dana.
Jučer i danas sam napravila test za trudnoću i bili su pozitivni.
Drugih simptoma nemam.
Da li je moguće da sam trudna, tj. da li su testovi 100% sigurni cca. 11 dana nakon izostanka mjesečnice?
Da li je prerano vaditi beta HCG?

Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, testovi su pouzdani. Savjetujem uzv pregled, nema potrebe vaditi beta HCG.

Anuška 27

Poštovani,
Trudna sam 10+1 na uzv u 8tt viđena je fiziološka umbilikalna hernija,dr.je rekao da ne brinem i naručio me u 10t na još jedan uzv jučer je i dalje viđena izraslina koja je dijelom na pupkovini,dr.kaze da nije omfalokela,al da sumnja na crijeva jer baš u trbuhu bebe ne vidi prostora za njih,ali da nisu sigurni sto je uopce to na trbuhu i pupkovini i da je jos rano da bi se znalo..sada idem s 12t na uzv i nifty test radit..dr.kaze da do 12tt će sve to doći na svoje barem bi moralo..što mislite postoji li mogućnost da se to sve ispravi još i dali će se sa 12tjedana vidjeti što je to?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, fiziološka umbilikalna hernija je relativno česta pojava i ona spontano nestane do 12. tjedna trudnoće. Nema razloga za brigu.

sanidica

Postovani, trudna sam 28 +5 t, od sampg pocetka trudnoce imam sekret koji je pojacan, nemad bijeli, providan a u poslednje vrijeme ostavlja zut trag na vesu, rijedak je. Ginekologu sam par puta rekla da iman iscedak rekao mi je sve dok vas ne svrbi i ne mirise nije opasno, i nije mi do sada nikakve briseve uzimao. Svaki put me rucno pregleda da li je grlic zatvoren ( samo prstima, bez spekuluma ) i pogleda onako na vrhu prstiju sekret ali nista ne komentarise i nikakvu terapiju nemam. Do sada nisam osecala miris, medjutim 3 veceri pokusala sam imati odnos sa muzem , i uvek me pece i osetila sam miris na luk. Da napomenem da bi me peklo i kad ginekolog pregleda rucno ili vaginalnim ultrazvukom na pocetku . Da li je moguce da imam neku infekciju, baktreiju ? Da li hitno treba da se javim ,posto imam zakazan redovni pregled 30.07 ? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o gljivičnoj upali, što je česta pojava u trudnoći. Savjetujem da uzmete neki od vaginalnih antimikotika (Canesten, plymicol, rojazol). Slobodno se koriste u trudnoći.

Nazad
1 ... 47 48 49 50 51 52 ... 62
Naprijed