predejakulat??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja skoncentrirajte se pa ponovite pitanje. Kad je bila zadnja menstruacija, kad ste imali odnos i sl.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja kad ste imali rizičan odnos.???

Maajaa8

Predzadnju menstruaciju sam dobila 29.8, a zadnju 2.10. Imala sam nezasticen odnos sa deckom 29.10, meni je to bio prvi put. Penetracija nije bila potpuna, a decko je ejakulirao vani nakon 3-4 sekunde. Bojim se zbog predejakulata. Decko nije imao ejakuaciju prije odnosa.
Zanima me postoji li sansa za trudnocu i da li da uzmem pilulu za dan posle?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilula za dan poslije. Uskoro trebate dobiti menstruaciju.

matan

prilikom seksualnih odnosa sam osjetio da ženina tekućina ulazi u moj penis te ne doživim orgazam kakav bi trebao doživjeti već imao osječaj izbacivanja njezine tekućine. mene zanima dali je to normalno ili je u pitanju nešto drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Taj dio vam ne mogu komentirati. Nije uobičajno takvo što da ne kažem da nije ni moguće.
Urolog je za vaš problem.

neermiin7

Ja i djevojka smo imali odnose do sad sve sa zaštitom (prezervativ) . Evo sad smo pokušali bez njega , i bilo je nekih 10 min i kad sam osjetio da da sam blizu erekcije prestao 10 sekundi prije. Ali kad sam prestao na mom polnom organu je bila neka sluz. Posle kad sam došao kući takođe je i dalje bila sluz u polnom organu. 100% nije doslo do erekcije. Dal i je moguca trudnoca ? Pozdrav , hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislte na ejakulaciju dakako?
Prema opisanom ne radi se o predejakulatu već sluzi koja nije predejkulat.

rase12

Da li u sluzi moze biti sperme od prethodne ejakulacije koja se desila prije par sati, i da li se uriniranjem moze isprati ta sperma od prethode ejakulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema je.

Ivan24963

Poštovani,

Pročitao sam sve prijašnje postove, međutim nalazim se pod stresom i panikom, pa i nisam sad pri savjesti niti imam veliku moć razlučivanja. Situacija je sljedeća:
Djevojka se nalazi u plodnim danima, zadovoljavali smo jedno drugo rukama, a ja lučim veliku količinu sluzi, koju je ona razmazivala rukom po penisu. Međutim u 2-3 navrata zaredom sam prešao penisom preko njene vagine (tačnije područje oko klitorisa), tada sam osjetio da ako nastavim još tako 3-4 puta, da bi svršio. Da li je moguće da je tad došlo do izlaska predejakulata ? Tada sam prekinuo to i tražio od nje da sjedne na mene (samo sjedne, bez bilo kakve penetracije, nije bilo ni razmazivanja tečnosti po penisu ) i ona je brzo doživjela orgazam... Interesuje me da li postoji šansa za trudnoćom, obzirom na svu tečnost, jer ne mogu da razlikujem sluz i predejakulat ? Također, možete li mi preporučiti literaturu da se više edukujem oko ovih stvari. Unaprijed zahvalan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu šanse za trudnoću su minimalne. Preporučam da počnete koristiti kontracepciju (kondom-vi ili oralne kontraceptive-djevojka, nakon obaveznog ginekološkog pregleda),

Bufla123

Postovani!

Ja i djevojka smo imali spolni odnos sa zaštitom.
Bili su plodni dani. Meni se pojavila prozirna sluz koju sam
ja obrisao s rukama. Prije spolnog odnosa radio sam penetraciju s pristima, ali sam ruke u vise navrata bio obrisao i jos u krevetu sam bio u dodiru s djevojkom. Nakon spolnog odnosa nisam svrsio i kasni joj menga 3 dana makar joj se pojavilo kao roza tekucina. Djevojka je inace pod velikim pritiskom i stresom u privatnom zivotu pa ne znam da li ima brige za nezeljenom trudnocom? Provjerili smo i kondom nije puknuo ni ništa niti je bilo ejakulacije. Samo me brine to sto je bila sluz i na zalost sam s prstima bio u njenoj vagini makar su prsti bili obrisani u vise navrata i jer su plodni dani. Molim
Odgovor u sto kracem roku!
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu minimalna je mogućnost trudnoće. Stres svakako može biti uzrok kašnjenju menstruacije. Preporučio bih test na trudnoću koji može sa sigurnošću potvrditi ili isključiti istu.

anonimus1234

pozdrav, bio sam sa djevojkom, malo smo se "igrali" i dirnuo sam penis i osjetio ko sluz na prstima, tu sluz sam rastrljao sa prstima i 5 10 minuta kasnije sam penetrirao prstima u vaginu, nakon 10ak minuta sam i dozivio orgazam, odnosno svrsio sam, da li postoji opasnost za trudnocu ili... hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko ejakulacija nije bila u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

anonimus1234

nije bilo ejakulacije u rodnicu, u maramicu sam ejakulirao
hvala velika na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Adoox1

Postovanje ,
Situacija je naime ovakva , imam nezasticenje odnose sa djevojkom , i svaki put kad dodjem skoro do vrhunca , izvadim , smirim se , i nastavim , i tako jedan duzi period , sad me zanima dali je moguce doci tako do trudnoce , zbog predejakulata ili necega , znaci bas dodjem skoro do vrhunca ali nikad ne svrsim , samo se smirim , pa nastavim opet ? Kasnije izvadim , i svrsim , u gace ili u maramicu !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko ejakulat ne dospije u rodnicu, trudnoća nije moguća.

Nazad
1 ... 16 17 18 19 20 21 ... 26
Naprijed